Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Благодійна діяльність на Волині (1793-1917): історичний аспект

Загрузка...

Благодійна діяльність на Волині (1793-1917): історичний аспект

Назва:
Благодійна діяльність на Волині (1793-1917): історичний аспект
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,52 KB
Завантажень:
327
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
СХІДНОУКРАЇНСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ВОЛОДИМИРА ДАЛЯ
Махорін Геннадій Леонідович
УДК 258:9 [47782]
Благодійна діяльність на Волині (1793-1917):
історичний аспект
Спеціальність 07.00.01 – Історія України
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Луганськ – 2007
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі історії України Національного аграрного університету Кабінету Міністрів України
Науковий керівник: кандидат історичних наук, доцент
Романюк Неля Йосипівна,
Державний агроекологічний університет,
доцент кафедри культури і мистецтв
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Панченко Петро Пантелеймонович,
Київський педагогічний інститут
імені Б.Грінченка,
професор кафедри історії та методики
кандидат історичних наук, доцент
Притуляк Павло Петрович,
Київський Національний торгово-економічний
університет,
доцент кафедри філософських і соціальних наук
Захист відбудеться „05” жовтня 2007 р. о 13 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К 29.051.04 при Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля (91034, м. Луганськ, вул. Ватутіна, 1, корп. 8, ауд. 309).
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля (91034, м. Луганськ, кв. Молодіжний, 20-а).
Автореферат розісланий „03” вересня 2007 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради | І.В. Довжук
 
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ДИСЕРТАЦІЇ
Актуальність теми. У період розвитку ринкових відносин в економіці, який закономірно супроводжується соціальним, майновим розшаруванням населення, великого значення набуває історичний досвід благодійництва, допомоги малозабезпеченим верствам населення. Відродженню традицій державної і громадської підтримки таких категорій населення сприяє вивчення колишніх форм і методів доброчинної діяльності, питань організації благодійних товариств та джерел фінансування їхньої роботи.
Саме в ХІХ столітті благодійництво набуло нової якості. Воно стало усвідомленою потребою і необхідністю допомогти тому, хто перебуває у скрутному становищі. Доброчинність стала однією з головних моральних чеснот. Благодійництво пом’якшувало соціальні суперечності, гармонізувало суспільні відносини, сприяло збереженню стабільності в суспільстві. Тому дослідження та врахування історичного досвіду благодійництва буде корисним для нормалізації суспільно-політичної ситуації в Україні.
Доброчинна діяльність еволюціонувала від виконання релігійної заповіді допомоги ближньому до усвідомленого громадянського обов’язку; від патронату над цією діяльністю церкви до активної ініціативи держави, а згодом - ініціативи широких верств населення. Держава підтримувала благодійні товариства, надаючи різні пільги в створенні додаткових джерел нагромадження капіталу для їх діяльності.
Російська державна влада виробила чіткі нормативно-правові засади, які регулювали доброчинну діяльність. На Волинь також поширювалася дія загальноросійських законів і указів. Однак специфічні суспільно-політичні умови Волині визначали регіональну своєрідність, зокрема й у благодійництві. Вивчення і запозичення різних форм та методів благодійної допомоги в минулому, таких як громадська опіка, стипендіальні фонди, надання пільг з боку держави для доброчинців тощо може бути використано і в наш час. Усе це обумовлює наукову актуальність дисертаційного дослідження.
Беручи до уваги, що розміру соціальної допомоги від держави не достатньо для повноцінного життя малозабезпечених верств населення, важливим є історичний досвід залучення заможних осіб до справи підтримки нужденних.
В науковому сенсі актуальним є визначення місця та ролі у соціальному і суспільно-політичному розвитку українських земель у складі Російської імперії, зокрема Волинської губернії у 1793-1917 роках.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертація виконана в рамках комплексної науково-дослідної теми кафедри історії України Національного аграрного університету „Соціально-економічні перетворення в українському селі (друга половина ХХ ст.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: Благодійна діяльність на Волині (1793-1917): історичний аспект

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок