Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Підготовка до друку офіційних видань: законодавчий, редакційний і видавничий аспекти (на матеріалах Парламентського видавництва та відділу редакційної роботи Управління правового забезпечення Секретаріату Кабінету Міністрів України)

Підготовка до друку офіційних видань: законодавчий, редакційний і видавничий аспекти (на матеріалах Парламентського видавництва та відділу редакційної роботи Управління правового забезпечення Секретаріату Кабінету Міністрів України)

Назва:
Підготовка до друку офіційних видань: законодавчий, редакційний і видавничий аспекти (на матеріалах Парламентського видавництва та відділу редакційної роботи Управління правового забезпечення Секретаріату Кабінету Міністрів України)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,44 KB
Завантажень:
197
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Національний технічний університет України “Київський політехнічн
ий інститут”


Київський національний університет імені Тараса Шевченка
Інститут журналістики
Мохнач-Галицька Євгенія Володимирівна
УДК: 808.2
Підготовка до друку офіційних видань:
законодавчий, редакційний і видавничий аспекти
(на матеріалах Парламентського видавництва та відділу редакційної роботи Управління правового забезпечення Секретаріату Кабінету Міністрів України)
Спеціальність 10.01.08 — журналістика
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Київ — 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі видавничої справи та редагування Видавничо-поліграфічного інституту Національного технічного університету України “Київський політехнічний інститут”, м. Київ
Науковий керівник: доктор філологічних наук, професор
Іванченко Роман Григорович
доктор педагогічних наук, професор
Онкович Ганна Володимирівна,
Інститут вищої освіти
Академії педагогічних наук України,
завідувач відділу теорії та методології гуманітарної освіти
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
Тимошик Микола Степанович,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка,
Інститут журналістики, завідувач кафедри видавничої справи та редагування
кандидат філологічних наук, професор
Полковенко Віктор Васильович,
головний редактор “Книги пам’яті” Української Радянської Енциклопедії
імені М. Бажана
Провідна установа: Дніпропетровський національний університет Міністерства освіти і науки України
Захист дисертації відбудеться 22 січня 2007 року о 16 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.34 Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 04119, м. Київ, вул. Мельникова, 36/1, Інститут журналістики.
З дисертацією можна ознайомитись у Науковій бібліотеці імені М. О. Максимовича Київського національного університету імені Тараса Шевченка (01033, м. Київ, вул. Володимирська, 58).
Автореферат розіслано 22 грудня 2006 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор філологічних наук,
професор Н. М. Сидоренко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Українська традиція укладання та оприлюднення нормативно-правових актів, у тому числі законодавчих, має давню історію, яка переривалася тоді, коли зупинявся процес українського державотворення. Разом з відновленням державності набирали сили теорія і практика створення офіційних документів.
Початок сталого розвитку сучасної української законотворчості припадає на часи утворення першої української держави — Київської Русі, проте зародження традиції розпочалося значно раніше з появою перших релігійно-моральних настанов, які стали нормами звичаєвого права, тобто підґрунтям для виникнення офіційних законодавчих положень.
Світові традиції створення нормативно-правових актів починаючи від найдавніших, офіційність яких обґрунтовувалася релігійною приналежністю, до перших світських, вихідною позицією визнання яких були морально-етичні настанови, значною мірою вплинули на становлення давньоукраїнської законотворчості.
Історичний потенціал не був використаний належним чином — тривале перебування під владою держав-загарбників та у складі імперії, наслідком чого було викорінення культурних традицій, зокрема варварське нищення архівів, зашкодило практиці укладання офіційних документів.
Актуальність дисертаційного дослідження зумовлена об’єктивною потребою в аналізі сучасного стану та історичного становлення редакційно-видавничої підготовки офіційного видання — від укладення та редагування нормативно-правового акта до його оприлюднення як офіційного видання.
Розбудова правової держави неможлива без створення відкритого законодавства, оприлюднення та поширення нормативно-правових актів, що потребує розроблення широкого наукового інструментарію.
Проте редагування офіційних документів ще не набуло стійких ознак розвинутої теорії як системи узагальненого знання, оскільки саме доведене та підтверджене практикою положення стає теорією — системою основних ідей, понять, законів, принципів, завдання якої полягає в поясненні фактів, передбаченні виникнення нових явищ.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Підготовка до друку офіційних видань: законодавчий, редакційний і видавничий аспекти (на матеріалах Парламентського видавництва та відділу редакційної роботи Управління правового забезпечення Секретаріату Кабінету Міністрів України)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок