Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СИСТЕМНА МЕТОДОЛОГІЯ РОЗПОДІЛУ РЕСУРСІВ РІЗНОЇ ПРИРОДИ НА ОСНОВІ НЕЧІТКОЇ ЛОГІКИ

СИСТЕМНА МЕТОДОЛОГІЯ РОЗПОДІЛУ РЕСУРСІВ РІЗНОЇ ПРИРОДИ НА ОСНОВІ НЕЧІТКОЇ ЛОГІКИ

Назва:
СИСТЕМНА МЕТОДОЛОГІЯ РОЗПОДІЛУ РЕСУРСІВ РІЗНОЇ ПРИРОДИ НА ОСНОВІ НЕЧІТКОЇ ЛОГІКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,94 KB
Завантажень:
328
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ УКРАЇНИ
"КИЇВСЬКИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ"
 
Коршевнюк Лев Олександрович
УДК 62-50, 519.86
СИСТЕМНА МЕТОДОЛОГІЯ
РОЗПОДІЛУ РЕСУРСІВ РІЗНОЇ ПРИРОДИ
НА ОСНОВІ НЕЧІТКОЇ ЛОГІКИ
01.05.04 - системний аналіз і теорія оптимальних рішень
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Навчально-науковому комплексі „Інститут прикладного системного аналізу” Міністерства освіти і науки України та НАН України Національного технічного університету України „Київський політехнічний інститут”
Науковий керівник: | доктор технічних наук, професор
Бідюк Петро Іванович,
Навчально-науковий комплекс „Інститут прикладного системного аналізу” МОН України та НАН України НТУУ „КПІ”,
провідний науковий співробітник
Офіційні опоненти: | доктор технічних наук, професор
Томашевський Валентин Миколайович,
Національний технічний університет України „КПІ”,
професор кафедри
доктор технічних наук, професор
Коваленко Ігор Іванович,
Національний університет кораблебудування імені адмірала Макарова, м. Миколаїв,
завідувач кафедри
Захист відбудеться 8 жовтня 2007 р. о 15:00 на засіданні спеціалізованої Вченої ради Д 26.002.03 при НТУУ „КПІ” за адресою:
03056, Київ, пр. Перемоги 37, корп. 35, ауд. 006.
З дисертацією можна ознайомитись в науково-технічній бібліотеці НТУУ „КПІ” за адресою: 03056, Київ, пр. Перемоги, 37
Автореферат розісланий 5 вересня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої Вченої ради Д 26.002.03
д.т.н., професор О.М.Новіков


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Сучасні тенденції соціально-економічного розвитку, суспільного прогресу і політичних процесів потребують вирішення багатьох нагальних завдань. Однією з головних проблем, яка пов’язана з виконанням цих завдань, є важлива актуальна проблема розподілу ресурсів різної природи. Насамперед, це інвестиційні, фінансові, енергетичні, природні та людські ресурси. Такі проблеми виникають у складних технологічних, економічних, соціальних, екологічних і біологічних системах, вони характеризуються умовами невизначеності різноманітної природи, наявністю неповної, нечіткої інформації та ускладнюються впливом людського фактору. Розв’язання задач, що відносяться до системного аналізу з одного боку і задач теорії прийняття рішень з іншого, необхідно зосереджувати на міждисциплінарному рівні досліджень.
Основи формалізації задач прийняття рішень та системного підходу до їх розв’язання закладені Дж. фон Нейманом і О.Моргенштерном, Кіні Р., Райфа Г. та розвинені в роботах Д. Дюбуа, Т. Сааті, М.З. Згуровського, Н.Д. Панкратової, О.А. Павлова, Д.А. Поспелова, М.А. Айзермана, Н.З. Шора та інших вчених.
Підходи до формалізації факторів невизначеності і аналізу нечітких та якісних даних запропоновані в роботах Л. Заде, Я.Я. Голоти та набули подальшого розвитку в працях Б. Коско, Е. Мамдані, Р. Ягера, О.Г. Івахненка, Ю.П. Зайченка, Д.С. Фалькова та ін.
Необхідно відзначити також наукові результати щодо дослідження процесів експертного оцінювання одержані Р.Солсо, О.І. Орловим, А.М. Норвичем та І.Б. Турксеном.
Поєднання методологій прийняття рішень, методів моделювання, прогресивних інформаційних технологій і сучасних підходів до побудови систем підтримки прийняття рішень (СППР) постає необхідною складовою ефективного розв’язання задач розподілу ресурсів різної природи. Суттєвого розвитку системи підтримки прийняття рішень набули в працях Л. Аделмана, Р.Спрага, Е.А. Трахтенгерца та ін.
Необхідно зазначити, що аналіз сучасного стану досліджень проблеми розподілу ресурсів свідчить про розробленість методів і підходів до розв’язання певних локальних задач. Разом з тим виявлено недостатність виконаних досліджень з комплексного системного розв’язання задачі розподілу ресурсів різної природи, що стримує розвиток багатьох нагальних прикладних завдань в різноманітних сферах діяльності людини.
Актуальність і недослідженість цих питань визначили тему і напрямки дисертаційних досліджень.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: СИСТЕМНА МЕТОДОЛОГІЯ РОЗПОДІЛУ РЕСУРСІВ РІЗНОЇ ПРИРОДИ НА ОСНОВІ НЕЧІТКОЇ ЛОГІКИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок