Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КОГНІТИВНА СТРУКТУРА КОНЦЕПТУ “РАДІСТЬ” (НА МАТЕРІАЛІ АНГЛІЙСЬКОЇ МОВИ)

КОГНІТИВНА СТРУКТУРА КОНЦЕПТУ “РАДІСТЬ” (НА МАТЕРІАЛІ АНГЛІЙСЬКОЇ МОВИ)

Назва:
КОГНІТИВНА СТРУКТУРА КОНЦЕПТУ “РАДІСТЬ” (НА МАТЕРІАЛІ АНГЛІЙСЬКОЇ МОВИ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,59 KB
Завантажень:
428
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені В.Н. КАРАЗІНА
ШАМАЄВА Юлія Юріївна
УДК 811.111:81’37:159.955
КОГНІТИВНА СТРУКТУРА КОНЦЕПТУ “РАДІСТЬ”
(НА МАТЕРІАЛІ АНГЛІЙСЬКОЇ МОВИ)
Спеціальність 10.02.04 – германські мови
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Харків – 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі англійської філології Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат філологічних наук, доцент
ТАРАСОВА ОЛЕНА ВЛАДИСЛАВІВНА,
Міжнародний Соломонов університет
(Східноукраїнська філія), м. Харків,
кафедра іноземних мов, завідувач
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
ЗАЦНИЙ ЮРІЙ АНТОНОВИЧ,
Запорізький державний університет,
кафедра теорії та практики перекладу, професор, завідувач
кандидат філологічних наук, доцент
ЄРШОВА ОЛЕНА ПАВЛІВНА,
Київський національний університет технологій та дизайну,
кафедра іноземних мов, завідувач,
факультет ринкових інформаційних та інноваційних
технологій (м. Черкаси)
Провідна установа: Ужгородський національний університет,
кафедра англійської філології,
Міністерство освіти і науки України, м. Ужгород
Захист відбудеться “22” грудня 2004 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 64.051.16 Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, пл. Свободи 4, ауд. 7-75.
З дисертацією можна ознайомитись у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, пл. Свободи 4.
Автореферат розісланий 18 листопада 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради А.П.Мартинюк
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
 
Реферована дисертація присвячена дослідженню засобів вербалізації та структури концепту РАДІСТЬ (КР) в англійській мові (американський варіант).
У сучасній антропоцентричній функціонально-когнітивній парадигмі фокус уваги дослідників все більше переміщується у напрямку міждисциплінарного синтезу. Вимоги інтеграції лінгвістичного, когнітивного та психологічного в лінгвістичних студіях висувають на перший план вивчення людини як біокогітосоціальної системи, її свідомості, мислення, емоцій, матеріалізованих у мові.
Емоції належать до змістовного фундаменту свідомості, організуючи та спрямовуючи її. Це пояснює сучасне зростання інтересу вчених різних галузей до емоцій, засобів їх концептуалізації та вербалізації. Як наголошується в роботах вітчизняних і зарубіжних лінгвістів (Н.Д. Арутюнова, О.П. Воробйова, М.В. Гамзюк, В.І. Шаховський, M.; M.Z.cses, G.та ін.), пізнання світу здійснюється за допомогою емоцій. Проте відсутність цілісної теорії емоцій, різноманітність та суперечність їх класифікацій, неоднолінійність процесів їх означування ускладнюють дослідження вербалізації емоційних реакцій людини.
Згадані вище проблеми в першу чергу пов’язані зі специфікою емоцій як об’єкта аналізу, що має подвійну мовну природу: з одного боку, емоція – це емоційне супроводження та оцінка змісту мовлення, з іншого – це об’єктивно існуюча у вигляді мовних знаків реальність. Хоча переживання емоції – явище виключно особисте, її експресивний компонент є соціальним. Звідси випливає, що емоція інтегрує об’єктивне та суб’єктивне, образне та поняттєве, статичне та динамічне, дискретне та контінуальне, універсальне та національно-специфічне у спілкуванні між людьми.
У лінгвістичних дисциплінах до недавнього часу емоції вивчалися головним чином у межах емотіології на основі лінгвопсихології та системно-структурного мовознавства (І.В. Арнольд, О.М. Галкіна-Федорук, В.І. Шаховський та ін.). У цьому руслі увага переважно приділялася таким аспектам, як емотивні лексико-семантичні засоби мови (М. Красавський, О.В. Латіна, В.І. Шаховський, P.Laird та ін.), афективна фонетика (А.А. Калита, Л.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: КОГНІТИВНА СТРУКТУРА КОНЦЕПТУ “РАДІСТЬ” (НА МАТЕРІАЛІ АНГЛІЙСЬКОЇ МОВИ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок