Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КЛІНІКО – ІМУНОЛОГІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА ГОСТРОЇ ПНЕВМОНІЇ У ДІТЕЙ РАННЬОГО ВІКУ

КЛІНІКО – ІМУНОЛОГІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА ГОСТРОЇ ПНЕВМОНІЇ У ДІТЕЙ РАННЬОГО ВІКУ

Назва:
КЛІНІКО – ІМУНОЛОГІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА ГОСТРОЇ ПНЕВМОНІЇ У ДІТЕЙ РАННЬОГО ВІКУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,97 KB
Завантажень:
403
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
МІНІСТЕРСВО ОХОРОНИ ЗДОРОВЯ УКРАЇНИ
ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені І.Я.ГОРБАЧЕВСЬКОГО
САМІР ТАУФІК МУСТАФА ДАНДАН
УДК 616.24-002-053.2
КЛІНІКО – ІМУНОЛОГІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА
ГОСТРОЇ ПНЕВМОНІЇ У ДІТЕЙ РАННЬОГО ВІКУ
14.01.10 – педіатрія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Тернопіль – 2005
Дисертацією є рукопис
Роботу виконано в Сумському державному університеті Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник - доктор медичних наук, професор Сміян Олександр Іванович, Сумський державний університет Міністерства освіти і науки України, завідувач кафедри педіатрії №1
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук, професор Слободян Лідія Михайлівна,
Тернопільський державний медичний університет імені І.Я.Горбачевського МОЗ України, професор кафедри педіатрії факультету післядипломної освіти
доктор медичних наук, професор Лапшин Володимир Федорович,
Інститут педіатрії, акушерства та гінекології АМН України, керівник відділення реабілітації дітей і вагітних жінок
Провідна установа: Національний медичний університет ім. О.О.Богомольця МОЗ України, м. Київ, кафедра педіатрії № 4
Захист дисертації відбудеться 29 червня 2005 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 58.601.02 у Тернопільському державному медичному університеті імені І.Я. Горбачевського МОЗ України (46000, м. Тернопіль, майдан Волі, 1).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Тернопільського державного медичного університету імені І.Я.Горбачевського МОЗ України (46000, м. Тернопіль, вул. Руська, 12).
Автореферат розісланий 27 травня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат медичних наук, доцент Г.А. Павлишин


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Хвороби органів дихання перебувають у центрі уваги лікарів не тільки в нашій країні, але й в усьому світі (Каганов С.Ю., Розинова Н.Н., 2000; Каганов С.Ю., 2003; Каганов С.Ю., Розинова Н.Н., Лев Н.С., 2004; Фещенко Ю.И., Мельник В.М., 2004; Lodha R., Kabra S. К., 2000; Pires M.C., Martines О., Ferrari A.M. et al., 2001). У структурі захворюваності населення України ця патологія посідає перше місце, серед причин смертності - четверте (Фещенко Ю.И., Мельник В.М., 2004).
Однією з частих форм ураження органів дихання є пневмонія. В останні роки спостерігається ріст кількості людей, які хворіють пневмонією, особливо серед дітей, що проживають у великих містах. У першу чергу це пов’язано з тим, що організм дитини більш чутливий до зростаючого навантаження різними ксенобіотиками, алергенами, мікрофлорою й іншими агресивними факторами несприятливого екологічного середовища мегаполіса (Сміян І.С., 1999; Мінков І.П., 2000; Майданник В.Г., 2002; Прохоров Є.В., 2002; Таточенко В.К., 2002; Волосовець О.П., Кривопустов С.П., 2003).
Відповідно до експертної оцінки вважається, що показник захворюваності гострою пневмонією коливається від 4 до 20 випадків на 1000 дітей у віці від 1 місяця до 15 років (Майданник В.Г., 2002). На жаль, і зараз пневмонія залишається однією з головних причин дитячої, насамперед, малюкової смертності.
Незважаючи на значні досягнення в розробці нових антибактеріальних, противірусних, протигрибкових препаратів, проблема успішного лікування пневмонії остаточно не вирішена й до тепер є однією з актуальних у практичній педіатрії. Триваючий ріст захворюваності й летальності свідчить про недостатнє використання тільки антибактеріальної терапії при цій патології.
У ранньому дитячому віці має місце функціональний імунодефіцит або імунодефіцит дозрівання (Чернишова Л.І., 2001). Цей стан проявляється підвищеною сприйнятливістю дітей до гострих захворювань та інфекцій (Ярилин А.А., 1999). Частіше причиною виникнення імунологічної недостатності є порушення взаємозв'язків між клітинами імунної системи, що нерідко є результатом дисбалансу в цитокіновій системі (Понякина И.Д., 2003).
Робіт, присвячених дослідженню цитокінового профілю при пневмонії у дітей раннього віку, в доступній літературі нами не знайдено.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: КЛІНІКО – ІМУНОЛОГІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА ГОСТРОЇ ПНЕВМОНІЇ У ДІТЕЙ РАННЬОГО ВІКУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок