Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> зниження викидів канцерогенних речовин з відпрацьованими газами автомобільних бензинових двигунів

зниження викидів канцерогенних речовин з відпрацьованими газами автомобільних бензинових двигунів

Назва:
зниження викидів канцерогенних речовин з відпрацьованими газами автомобільних бензинових двигунів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,42 KB
Завантажень:
342
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
харкІвсЬка державна академія
залізничного транспорту
Овчаров Олександр Володимирович
УДК 621.43:068.4
зниження викидів канцерогенних речовин
з відпрацьованими газами
автомобільних бензинових двигунів
05.05.03 – теплові двигуни
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків – 2000
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті проблем машинобудування (ІПМаш)
ім. А.М.Підгорного НАН України, м. Харків.
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор
Каніло Павло Макарович, Інститут проблем машинобудування НАН України, провідний науковий співробітник.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Говорущенко Микола Якович, Харківський державний автомобільно-дорожній технічний університет, завідувач кафедри "Експлуатація автомобільного транспорту".
кандидат технічних наук
Парсаданов Ігор Володимирович, Харківський державний політехнічний університет, доцент кафедри "Двигуни внутрішнього згоряння".
Провідна установа: Головне спеціалізоване конструкторське бюро з двигунів середньої потужності, конструкторсько-випробувальний відділ робочих процесів двигунів, Державний комітет промислової політики міністерства економіки України, м. Харків.
Захист відбудеться " 5 " жовтня 2000 р. о 1330 годині
на засіданні спеціалізованої вченої ради Д64.820.03 при Харківській державній академії залізничного транспорту за адресою: 61050, м. Харків, майдан Фєйєрбаха, 7.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківської державної академії залізничного транспорту: 61050, м. Харків, майдан Фєйєрбаха, 7.
Автореферат розісланий " 30 " серпня 2000 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Лялюк В.М.
Загальна характеристика роботи
Зараз у світі експлуатується 500 млн. автомобільних двигунів внутрішнього згоряння (ДВЗ), з яких приблизно 400 млн. (в основному бензинових) встановлено на легкових автомобілях. Автомобілізація, як складова технічного прогресу, має істотні негативні наслідки: ДВЗ є основними споживачами нафтового палива та найбільш істотними джерелами забруднення навколишньої атмосфери токсичними й особливо канцерогенними речовинами, що викидаються з відпрацьованими газами (ВГ). При цьому проблема канцерогенного забруднення є найбільш гострою та найменш вирішеною.
До цього часу в ВГ автомобільних ДВЗ ідентифіковано близько 400 канцерогенних інгредієнтів. З них вченими виокремлена пріоритетна група поліароматичних вуглеводнів (ПАВ), до якої включено бенз(а)пірен (БП), що має найбільший індекс канцерогенної активності (ІКА). Саме для БП встановлено обмеження за його вмістом в атмосфері населених пунктів – середнєдобова гранично допустима концентрація [ГДКБП]сд Ч10–6 мг/м3. Аналіз забруднення атмосфери міст з інтенсивним автомобільним рухом показав, що на першому місці за рівнем перевищення ГДК є БП. Додатково встановлено, що за взаємодії канцерогенних вуглеводнів з оксидами азоту синтезуються значно більш шкідливі для людини нітроканцерогенні речовини, котрі мають мутагенні властивості.
Однак до цього часу практично відсутні надійні дані за рівнями викидів канцерогенних речовин з ВГ автомобільних ДВЗ, в тому числі при використанні різних палив, способів запалювання горючої суміші та систем термокаталітичної нейтралізації ВГ. У цій роботі, грунтуючись на проведених дослідженнях, дається комплексна оцінка екологохімічних показників різних модифікацій автомобільних бензинових ДВЗ і рекомендовано шляхи зниження викидів канцерогенних речовин з відпрацьованими газами.
Актуальність теми дисертації визначається тим, що вона спрямована на покращення екологічних показників автомобільних ДВЗ, які є одними з основних забруднювачів атмосферного повітря.
Зв'язок роботи з науковими програмами. Робота виконана відповідно до науково-технічних програм по створенню принципово нових зразків екологічно чистого теплоенергетичного обладнання та двигунів, затверджених постановами ВФТПЕ НАН України, протоколи: № від 03.12.1990 р. та № від 05.03.1996 р.
Мета та задачі дослідження.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: зниження викидів канцерогенних речовин з відпрацьованими газами автомобільних бензинових двигунів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок