Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УКРАЇНСЬКА НАУКОВА ІНТЕЛІГЕНЦІЯ В УМОВАХ ТРАНСФОРМАЦІЇ СУСПІЛЬСТВА

УКРАЇНСЬКА НАУКОВА ІНТЕЛІГЕНЦІЯ В УМОВАХ ТРАНСФОРМАЦІЇ СУСПІЛЬСТВА

Назва:
УКРАЇНСЬКА НАУКОВА ІНТЕЛІГЕНЦІЯ В УМОВАХ ТРАНСФОРМАЦІЇ СУСПІЛЬСТВА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,00 KB
Завантажень:
227
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ПІВДЕННОУКРАЇНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
(м.Одеса) ім. К.Д.УШИНСЬКОГО
Кадієвська Ірина Аркадіївна
УДК: 321.96 + 300.36 (043.5)
УКРАЇНСЬКА НАУКОВА ІНТЕЛІГЕНЦІЯ В УМОВАХ ТРАНСФОРМАЦІЇ СУСПІЛЬСТВА
Спеціальність 09.00.03 – соціальна філософія та філософія історії
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Одеса – 2004
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Одеському національному політехнічному університеті, Міністерство освіти і науки України
Науковий керівник: доктор філософських наук, професор
Місуно Аркадій Васильович,
Одеський національний політехнічний
університет, професор кафедри
філософії та методології науки.
Офіційні опоненти: доктор філософських наук, професор
Плавич Володимир Петрович,
Одеський національний університет
ім. І.І.Мечникова,
завідувач кафедри загальноправових
дисциплін і міжнародного права,
кандидат філософських наук
Кавалеров Анатолій Анатолійович,
Південноукраїнський державний
педагогічний університет (м.Одеса)
ім. К.Д.Ушинського, доцент кафедри
філософії та соціології.
Провідна установа: Львівський національний університет, кафедра філософії, Міністерство освіти і науки України.
Захист відбудеться “8” червня 2004 р. о 14.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 41.053.02 в Південноукраїнському державному педагогічному університеті ім. К.Д.Ушинського за адресою: 65020, м.Одеса, вул. Старопортофранківська, 26.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Південноукраїнського державного педагогічного університету ім. К.Д.Ушинського за адресою: 65020, м.Одеса, вул. Старопортофранківська, 26.
Автореферат розісланий “7” травня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради І.Г.Мисик
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ДИСЕРТАЦІЇ
Актуальність теми дослідження обумовлена необхідністю вивчення явищ та процесів, що відбуваються в умовах сучасної соціальної трансформації України. Активним учасником цих змін виступає українська наукова інтелігенція, що відіграла важливу роль в демократичних перетвореннях та зайняла провідне місце в реформуванні соціально-політичних основ суспільства. Складні умови в державі негативно вплинули на діяльність наукової інтелігенції, яка зіткнулась з багатьма новими і досить складними проблемами. У 2000 році на державному рівні було прийнято низку важливих рішень у науково-технічній галузі. Президентом України проголошено перехід України на інноваційну модель розвитку економіки. Верховною Радою України затверджена нова концепція науково-технологічного та інноваційного розвитку держави, яка передбачає більш активну позицію наукової інтелігенції, використання нових знань в економіці та інших галузях. Поряд з іншим актуальним став аналіз науки та становлення наукової інтелігенції. У контексті цього значне місце займає соціально-філософський аналіз даного процесу, в тому числі визначення поняття "наукова інтелігенція", адже необхідно використовувати можливості вітчизняної науки у створенні ринкових інноваційних структур, посилювати вплив науковців на актуалізацію проблематики науково-технічного розвитку країни, активніше пропагувати науку, наукові досягнення, залучати вчених до розробки проектів з питань науково-технологічної та інноваційної діяльності. Розвиток української науки залежить перш за все від активності наукової інтелігенції, від її кваліфікації та моральних переконань.
У вітчизняній філософській традиції досліджується, переважно, феномен російської інтелігенції. Автор розглядає проблему в іншому аспекті, пов’язавши вивчення проблеми наукової інтелігенції з концепціями “нового індустріального, постіндустріального та інформаційного суспільства”.
Відносно процесів росту та розвитку науки поняття "наукова інтелігенція" залежить від того, що саме розуміється під сферою наукової діяльності у кожному окремому випадку.
Наукова інтелігенція як складна, внутрішньо диференційована соціально-професійна група людей, яка складається з різних кваліфікаційних, посадових підгруп, що суттєво відрізняються за характером праці, напрямками досліджень, роллю у розвитку національної культури, вимагає сьогодні уваги з боку різних наук, зокрема соціальної філософії.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: УКРАЇНСЬКА НАУКОВА ІНТЕЛІГЕНЦІЯ В УМОВАХ ТРАНСФОРМАЦІЇ СУСПІЛЬСТВА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок