Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СИНТАГМАТИКА ТА ПАРАДИГМАТИКА ЕРГАТИВНИХ ДІЄСЛІВ У СУЧАСНІЙ АНГЛІЙСЬКІЙ МОВІ

СИНТАГМАТИКА ТА ПАРАДИГМАТИКА ЕРГАТИВНИХ ДІЄСЛІВ У СУЧАСНІЙ АНГЛІЙСЬКІЙ МОВІ

Назва:
СИНТАГМАТИКА ТА ПАРАДИГМАТИКА ЕРГАТИВНИХ ДІЄСЛІВ У СУЧАСНІЙ АНГЛІЙСЬКІЙ МОВІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,59 KB
Завантажень:
25
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ЛЬВІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ІВАНА ФРАНКА
ПЕТРИК Тетяна Володимирівна
УДК. 811.111.'366.5.
СИНТАГМАТИКА ТА ПАРАДИГМАТИКА
ЕРГАТИВНИХ ДІЄСЛІВ
У СУЧАСНІЙ АНГЛІЙСЬКІЙ МОВІ
Спеціальність 10.02.04 - германські мови
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Львів – 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі англійської філології Львівського національного університету імені Івана Франка, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат філологічних наук, доцент
Сухорольська Стефанія Михайлівна,
Львівський національний університет
імені Івана Франка, доцент кафедри
англійської філології
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
Полюжин Михайло Михайлович,
Ужгородський державний університет,
завідувач кафедри англійської філології
кандидат філологічних наук, доцент
Данилова Зоя Василівна,
Львівська комерційна академія,
завідувач кафедри іноземних мов
Провідна установа: Запорізький державний університет,
кафедра теорії та практики перекладу
Міністерства освіти і науки України, м. Запоріжжя
Захист відбудеться 5 листопада 2001 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 35.051.15 при Львівському національному університеті імені Івана Франка ( 79000, м. Львів, вул. Університетська, 1 ).
Із дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка
(м. Львів, вул. Драгоманова, 5 ).
Автореферат розісланий 5 жовтня 2001 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради доц. М.Е.Білинський
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Реферована дисертаційна праця присвячена дослідженню особливостей вираження категорії ергативності у сучасній англійській мові, опису та класифікації ергативних дієслів та їхніх аналітичних корелятів.
Категорія ергативності та різноманітність її виявів у мовах різної типології (іберійсько-кавказьких, чукотсько-камчатських, тощо) була об'єктом дослідження таких лінгвістів, як І.І.Мещанінов, Г.А.Клімов, М.М.Гухман, Е.Курилович, А.С.Чикобава та інших. Реалізація зазначеної категорії у мовах номінативної типології все ще залишається відкритим об'єктом для дослідження. Вияви ергативності в англійській мові аналізуються у працях Д.Лайонза, Б.Комрі, С.Р. Андерсона, Дж.М.Сінклера, Дж.Франсіса, М.Стабса, Б.Левіна, Т.Фонтанель, Дж.Ванандрой, Р.М.В.Діксона, які, однак, розглядають проблему лише побіжно, не виділяючи цього явища у окрему категорію.
Актуальність теми. Завдяки опису мов ергативної типології визначено базові постулати ергативності у рамках морфології та синтаксису. Поза увагою залишилися вияви ергативності у мовах номінативної типології, зокрема на лексико-граматичному рівні англійської мови.
Актуальність дисертації зумовлена потребою класифікувати ергативні дієслова, які становлять численну групу в лексико-граматичному класі англійського дієсліва, та необхідністю точнішого визначення критеріїв ергативності. Урахування тотожностей та відмінностей її реалізації у мовах різних типологій, зокрема англійській, дає змогу чітко розмежувати ергативність та суміжні категорії – пасив і медіопасив, які також конструюють безагенсні моделі речення.
Актуальність цієї праці пов'язана з аналізом валентної синсемантії ергативних дієслів – однієї з типологічних властивостей англійської мови.
Зв'язок роботи з науковими темами. Дисертацію виконано у межах наукової теми "Структура, семантика та тенденції розвитку германських та романських мов", що її розробляє факультет іноземних мов Львівського національного університету імені Івана Франка.
Об'єктом дослідження є уся множина ергативних дієслів (568 одиниць), фразових ергативних дієслів (53 одиниці), аналітичних корелятів (аналітичні конструкції з дієсловами to make, to become, to get, to turn to grow ) та другорядних засобів вираження ергативності (пари на зразок to kill – to die).
Предметом дослідження є синтагматичні особливості ергативних дієслів та парадигматичні зв'язки елементів поля ергативності у синхронії та діахронії.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: СИНТАГМАТИКА ТА ПАРАДИГМАТИКА ЕРГАТИВНИХ ДІЄСЛІВ У СУЧАСНІЙ АНГЛІЙСЬКІЙ МОВІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок