Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Українською реферат: Оптимізація хірургічного лікування хворих з перфоративною виразкою шлунка і дванадцятипалої кишки (Клініко-експериментальне дослідження)

Загрузка...

Оптимізація хірургічного лікування хворих з перфоративною виразкою шлунка і дванадцятипалої кишки (Клініко-експериментальне дослідження) / сторінка 12

Назва:
Оптимізація хірургічного лікування хворих з перфоративною виразкою шлунка і дванадцятипалої кишки (Клініко-експериментальне дослідження)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
37,64 KB
Завантажень:
129
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 
Неефективними є і паранефральні новокаїнові блокади за Вишневським, а також електростимуля-ції кишечника.
Нами виявлено, що первинна резекція шлунка призводить до порушення складних нейрогуморальних механізмів, регуляції рухової діяльності кукси
резектованого шлунка і відділів ШКТ, що лежать нижче. Дослідження в експе-рименті і клініці показали, що в основі подібних розладів лежить порушення обміну біогенного аміну - серотоніну. Патологічний стан рухової активності глад-кої мускулатури викликаний порушенням взаємодії серотоніну із серотоніно-резистентними структурами гладкої мускулатури стінок мікросудин.
Якщо в експерименті подібний стан настає внаслідок утворення високоток-сичних продуктів розпаду гемоглобіну (феропротеїдів), що призводять до пору-шення кровообігу в мікросудинах, сповільнюючи репаративний процес в області виразкового дефекту, то в клініці серотонінова недостатність ще збільшується і застосуванням під час операції й у ранньому післяопераційному періоді препа-ратів, які є антагоністами серотоніну. Такі властивості мають психотропні пре-парати, анестетики, наркотичні анальгетики (промедол, морфін і ін.), ненарко-тичні анальгетики ряду антибіотиків (пеніцилін, гентаміцин, канаміцин та ін.).
Ураховуючи отримані негативні результати в ранньому післяопераційному періоді, з метою профілактики пострезекційного гастростазу в комплекс після-операційної терапії включили введення 1 мол (10 мг) 1 % розчину серотоніну адипінату. Препарат уводили по 10 мг протягом 7-и діб. Серотонін адипінат роз-чиняли в 200 мол ізотонічного розчину NаСі і крапельно вводили в одну з центральних вен. Ускладнень при введенні препарату не відзначали. Перед під-ключенням крапельниці хворим установлювали газовідвідну трубку на відстані 10-12 см від анального затягача з метою попередження його спазму і зменшен- ня тиску в нижніх відділах товстого кишечника.
Клінічні спостереження і лабораторні дослідження показали, що введення серотоніну адипінату сприяло більш ранній появі рухової активності гладкої мускулатури усього ШКТ. Причому клінічний ефект наставав швидко, уже в момент введення препарату і виражався в зникненні диспептичних скарг. У хво-рих була відсутня тяжкість в епігастральній області, не турбувала нудота, від-рижка, припинялася блювотна реакція. Посилення перистальтики кишечнику визначалося чутними перистальтичними шумами на відстані, самостійним від-ходженням газів і калових мас.
На контрольних рентгенограмах виявляли евакуацію контрастної речовини зі шлунка вже через кілька хвилин після його прийому. Уведення серотоніну адипінату сприяло посиленню міоелектричної активності ШКТ, що виражалася в збільшенні амплітудних хвиль досліджуваного комплексу (мал. 4) Так, після введення препарату амплітуда шлунка складала 0,53210,109 мв (контроль – 0,368±0,103мв, р<0,05), дванадцятипалої кишки – 1,867±0,241 мв (контроль – 1,184±0,134мв, р<0,05), тонкого кишечника – 1,44510,478 мв (контроль – 1,241±0,Зб2мв, р<0,05) і товстого кишечника – 0,71710,384 мв (контроль – 0,219±0,078мв, р<0,05).
Раннє відновлення моторно-рухової функції шлунково-кишкового тракту сприятливо вплинуло на загальне самопочуття, рано зникав інтоксикаційний синдром, на 3-5-ю добу нормалізувався лейкоцитоз крові, знизилася ШОЕ й інші показники гомеостазу. Уже на 10-14-у добу виявляли відновлення нормаль-ної архітектоніки мікросудин і клітин відбудовного епітелію. Завдяки засто-суванню препарату покращилися найближчі результати раннього післяопера-ційного періоду. Таким чином, застосування серотоніну адипінату хворими з первинною резекцією шлунка практично повністю вирішує проблему моторно-рухових розладів у ранньому післяопераційному періоді і скорочує їх у віддалений термін.
Наші дослідження показали, що просте ушивання перфоративного отвору не може бути операцією вибору, а виконання первинної резекції шлунка в умовах ургентної хірургії позбавлене можливості широкого застосування. Тому ми у своїй роботі віддавали перевагу органозберігаючим операціям з одним із видів ваготомії.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 
Реферат на тему: Оптимізація хірургічного лікування хворих з перфоративною виразкою шлунка і дванадцятипалої кишки (Клініко-експериментальне дослідження)

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок