Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати безкоштовно: Оптимізація хірургічного лікування хворих з перфоративною виразкою шлунка і дванадцятипалої кишки (Клініко-експериментальне дослідження)

Оптимізація хірургічного лікування хворих з перфоративною виразкою шлунка і дванадцятипалої кишки (Клініко-експериментальне дослідження) / сторінка 7

Назва:
Оптимізація хірургічного лікування хворих з перфоративною виразкою шлунка і дванадцятипалої кишки (Клініко-експериментальне дослідження)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
37,64 KB
Завантажень:
129
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 

Клініко-біохімічні методи дослідження. Ці дослідження містили в собі клінічний аналіз крові, сечі, вивчення стану функції печінки, зсідаючої і про-тизсідаючої систем, а також електролітний склад крові, клітин, вивчення білків і їх фракції. Зазначені параметри входять до комплексу обстеження і спосте-реження хірургічних хворих. Дослідження проводилися за загальноприйнятою методикою на 1-у, 3-ю, 7-у добу і перед виписуванням хворого з клініки.
У клінічній частині роботи кількість біогенних амінів у крові вивчалася при надходженні хворого до стаціонару, на 1-у, 3-ю, 7-у добу і перед випискою хворого з клініки. Кількість серотоніну і гістаміну в плазмі крові підраховували методом колончатої хроматографії на іонообмінній смолі з наступним флоурометричним аналізом на апараті Hitachi.
Стан обміну серотоніну і гістаміну в експерименті вивчали аналогічним способом, як і в клініці, однак в експерименті кількість біогенних амінів визна-чали в декількох середовищах: у плазмі крові, в ділянці виразкового субстрату і поза зоною виразки.
Отримані результати різних показників у клінічній і експериментальній частині дослідження підлягали статистичній обробці методом варіаційної статистики за критеріями Стьюдента.
Отримані результати та їх обговорення. Отримані результати показали, що виразкоутворення в експерименті супроводжується значним збільшенням кількості серотоніну в усіх середовищах, що досліджувалися: плазмі крові, виразковому субстраті і поза зоною виразки. В області виразкового субстрату виявляються виражені порушення кровообігу на мікроциркуляторному рівні, що виражаються спазмом артеріол, розширенням венул, зниженням артеріоло-венулярного коефіцієнта (А/У). Відзначено значні внутрішньо- і позасудинні порушення агрегаційних властивостей крові.
Дослідження вмісту серотоніну у виразковому субстраті у експеримен-тальних тварин показало, що поряд з підвищенням кількості серотоніну в плазмі крові аналогічне наростання біогенного аміну відзначається й у виразковому субстраті. У першу добу експерименту вміст серотоніну у виразковому субстраті в чотири рази перевищував показники його вмісту у контрольних тварин і майже у два рази в тканинах стінки шлунка, не залученої до виразкового процесу. Його вміст продовжував наростати й у наступну добу.
Вміст гістаміну також наростав, перевищуючи його вміст у крові кон- трольних тварин до кінця першої доби майже в п’ять разів.
Подібний стан обміну біогенних амінів у крові, у виразковому субстраті і тканинах стінки шлунка пацюків після моделювання виразки можна пояснити тим, що виразкоутворення призводить до масивного порушення кровообігу в мікроциркуляторному руслі, у відповідь на яке організм реагує викидом ендогенних амінів, у тому числі і серотоніну. Ще більше наростання кількості серотоніну пояснюється його вивільненням із транспортних джерел (гладких клітин), що піддаються руйнуванню через порушення кінцевого кровотоку. Підвищення кількості гістаміну до кінця дослідження, очевидно, слід поясни- ти триваючим запальнодеструктивним процесом, що відбувається в слизовій шлунка.
При гістологічному дослідженні слизової оболонки шлунка, ділянки ви-разкового субстрату і поза ним, також виявлені різні зміни. Відзначено, що вже в першу добу виразкоутворення відбувається максимальне збільшення нейтрофілів, це підтверджується і збільшенням їхнього процентного вмісту. Підрахунок кількості макрофагів, зрілих фібробластів, фіброцитів, кількості гладких клі- тин також показав їхнє значне збільшення.
Аналіз змін їх у динаміці показав, що вони настають вже в ранньому пері-оді, як у відповідь на стресорний вплив, так і запальнодегенеративний процес у зоні виразкоутворення. Дегенеративні зміни, що виникли в слизовій шлунка, зберігаються тривалий час, часто не маючи тенденції до відновлення до кінця експерименту. Збільшення кількості дегранульованих гладких клітин, очевидно, слід пояснити посиленим утворенням біогенних амінів, зокрема, серотоніну, як відповідну реакцію на виразкоутворення.
Паралельно морфологічним змінам, що відбуваються в слизовій виразко-вого субстрату, виникають порушення в системі мікроциркуляції ульцерогенної зони.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 
Реферат на тему: Оптимізація хірургічного лікування хворих з перфоративною виразкою шлунка і дванадцятипалої кишки (Клініко-експериментальне дослідження)

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок