Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РЕГУЛЮВАННЯ ЯКОСТІ ОСВІТИ ЯК ФІЛОСОФСЬКО-ОСВІТЯНСЬКА ПРОБЛЕМА

РЕГУЛЮВАННЯ ЯКОСТІ ОСВІТИ ЯК ФІЛОСОФСЬКО-ОСВІТЯНСЬКА ПРОБЛЕМА

Назва:
РЕГУЛЮВАННЯ ЯКОСТІ ОСВІТИ ЯК ФІЛОСОФСЬКО-ОСВІТЯНСЬКА ПРОБЛЕМА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,40 KB
Завантажень:
183
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Інститут вищої освіти
Академії педагогічних наук України
ВІКТОРОВ ВІКТОР ГРИГОРОВИЧ
УДК 373.6
РЕГУЛЮВАННЯ ЯКОСТІ ОСВІТИ ЯК
ФІЛОСОФСЬКО-ОСВІТЯНСЬКА ПРОБЛЕМА
09.00.10 – філософія освіти
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора філософських наук
Київ - 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті вищої освіти Академії педагогічних наук України.
Науковий консультант: доктор філософських наук, професор,
академік АПН України, Заслужений діяч науки і техніки України
Андрущенко Віктор Петрович,
Національний педагогічний університет
імені М.П.Драгоманова, ректор, м. Київ.
Офіційні опоненти: доктор філософських наук, професор, член - кореспондент АПН України
Гнатенко Петро Іванович,
Дніпропетровський національний університет, завідувач кафедри філософії;
доктор філософських наук, професор
Кушерець Василь Іванович,
Товариство „Знання” України,
голова правління;
доктор педагогічних наук, професор,
академік АПН України
Євтух Микола Борисович,
Академія педагогічних наук України, академік-секретар.
Провідна установа: Київський національний університет імені Тараса Шевченка, кафедра філософії гуманітарних наук, м. Київ.
Захист відбудеться „27” квітня 2006 р. о 14.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.456.01 в Інституті вищої освіти АПН України за адресою: 01014, м. Київ, вул. Бастіонна, 9.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту вищої освіти АПН України за адресою: 01014, м. Київ, вул. Бастіонна, 9.
Автореферат розісланий „27” березня 2006 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Горбунова Л.С.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження проблем якості освіти зумовлена потребами практики, насамперед, потребами підйому загальноосвітньої й професійної підготовки особистості сучасного типу - конкурентноздатної і затребуваної в різних соціальних системах. Саме навколо проблеми якості освіти розгортаються Болонські домовленості країн європейського простору; проблема якості освіти поступово утверджується як головний критерій порівняння ефективності, ширше - життєздатності не тільки освітніх, але й соціальних систем.
Перехід від індустріального до інформаційного суспільства збумовлює зростання пов’язаної з цим геополітичної конкуренції країн світу, яка передбачає інтенсивний розвиток усіх сфер суспільного життя. У зв’язку з цим рівень інтелектуального потенціалу будь-якої держави, який визначається, насамперед, якістю освіти, стає одним з найважливіших передумов економічної та політичної самостійності держави, запорукою її конкурентоспроможності, рейтингу на світовій арені. На сьогодні країни повною мірою усвідомлюють усю важливість володіння якісною освітою. Україна, базуючись на загальноєвропейських та світових підходах до розбудови освітнього сектору, надає важливого значення проблемі якості освіти, проголошуючи її національним пріоритетом та передумовою національної безпеки держави, дотримання міжнародних норм і вимог законодавства України щодо реалізації права громадян на освіту.
Як засвідчує практика, Україна завжди забезпечувала своїм громадянам освіту, яка відповідала стандартам і нормам найбільш ефективних і якісних освітніх систем Європи і світу. Пристойну освіту отримувала учнівська і студентська молодь і в часи існування України в колишньому СРСР. Разом з тим, “радянська освіта” мала суттєві недоліки, головними серед яких були: а) надмірна ідеологізація, „партизація” і централізація системи; б) денаціоналізація навчального матеріалу й виховання; в) „мілітаризація” та деперсоналізація навчально-виховного процесу та ін. Вона була органічно „вмонтована” в систему освіти колишнього СРСР й об’єктивно не могла повною мірою забезпечити освітньо-виховні потреби незалежної держави. Потреба в створенні національної системи освіти зумовила завдання реформування галузі. Центральним питанням при цьому, знову ж таки, постало питання „якості освіти”. Не втратити колишні надбання й одночасно вийти на нові європейські горизонти якості розглядалось як головний пріоритет створення національної системи освіти в період утвердження незалежності України.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: РЕГУЛЮВАННЯ ЯКОСТІ ОСВІТИ ЯК ФІЛОСОФСЬКО-ОСВІТЯНСЬКА ПРОБЛЕМА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок