Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Психологічні умови розвитку комунікативної компетентності майбутнього сімейного лікаря

Психологічні умови розвитку комунікативної компетентності майбутнього сімейного лікаря

Назва:
Психологічні умови розвитку комунікативної компетентності майбутнього сімейного лікаря
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,07 KB
Завантажень:
97
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Академія педагогічних наук України
Інститут психології ім. Г. С. Костюка АПН України
 
Тимофієва Марина Пилипівна
УДК 159.98: 614.254.3
Психологічні умови розвитку комунікативної компетентності майбутнього сімейного лікаря
19.00.07 – педагогічна та вікова психологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Київ – 2008


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті психології ім. Г. С. Костюка АПН України,
лабораторія психології навчання ім. І. О. Синиці
Науковий керівник: кандидат психологічних наук,
старший науковий співробітник
Онищенко Галина Іванівна,
Інститут психології
ім. Г. С. Костюка АПН України,
лабораторія консультативної психології та
психотерапії, провідний науковий співробітник
Офіційні опоненти: доктор психологічних наук, професор
Шевченко Наталія Федорівна,
Запорізький національний університет МОН України, кафедра педагогіки та психології, завідувач
кандидат психологічних наук, доцент
Папуча Микола Васильович,
Ніжинський державний університет
імені Миколи Гоголя МОН України,
кафедра загальної та практичної психології, завідувач
Захист відбудеться « 2 » липня 2008 р. о « 13 » годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.453.01 в Інституті психології ім. Г. С. Костюка АПН України за адресою: 01033, Київ – 33, вул. Паньківська, 2.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту психології
ім. Г. С. Костюка АПН України.
Автореферат розісланий « 31 » травня 2008 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В. Л. Зливков


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Сучасні тенденції розвитку вітчизняної системи охорони здоров’я населення стимулювали створення нової для теперішнього часу галузі медичної допомоги – сімейної медицини. Відповідно з цим постало питання й про підготовку фахівців сімейної медицини, її організаційно – методичні та змістовні аспекти.
За своїм статусом сімейний лікар перебуває у постійному безпосередньому контакті з пацієнтами та членами їх родин, що передбачає наявність у нього високого рівня комунікативної компетентності як неодмінної передумови ефективної реалізації ним професійних завдань.
Проблема компетентності, зокрема, комунікативної останнім часом належить до числа актуальних проблем психології. Різні аспекти цієї проблеми розглядаються у працях О.О. Бодальова, Л.П. Буєвої, Ю.М. Ємельянова, Ю.М. Жукова, О.О. Леонтьєва, Б.Ф. Ломова, В.М. Мясищева, М.М. Обозова, О.В. Сидоренко та інших дослідників.
Здійснений нами аналіз відповідної літератури свідчить, що проблематика комунікативної компетентності набула у психології особливого статусу. Комунікативна компетентність розглядається як умова ефективності спілкування у міжособистісних стосунках (Г.М. Андреєва, О.О. Бодальов, В.Ю. Большаков, Г.С. Костюк, О.І. Головаха, С.О. Мусатов, Ю.М. Ємельянов, Ю.М. Жуков, Л.А. Петровська, О.В. Сидоренко та ін.), як засіб забезпечення спільної діяльності та чинник успішності професійної діяльності (М.М. Васильєв, Ю.М. Ємельянов, М.І. Жукова, Н.Б. Завіниченко, М.М. Заброцький, С.Д. Максименко, Б.Д. Карвасарський, А.Ф. Копьйов, Л.Е. Орбан-Лембрик, О.В. Сидоренко, В.А. Соснін, Н.Г. Устинова, Н.В.Чепелєва, Б.Ю. Шапіро, О.М. Швед) загалом.
Констатується, що значна кількість дослідників розглядають комунікативну компетентність фахівців системи професій „людина – людина” як обов’язкову умову ефективності їх діяльності, у тому числі і фахівців медичного профілю (Л.А. Цвєткова, В.П. Дуброва, С.А. Лігер, О.М. Юдіна, Н.В. Яковлєва). Проте й досьогодні практично відсутні дослідження психологічних особливостей і засад професійної підготовки сімейних лікарів.
Комунікативна компетентність сімейного лікаря у даному дослідженні розглядалась як ключова складова його професійної компетентності, що, поряд зі спеціальною медичною підготовкою, забезпечує досягнення належної успішності лікарської діяльності. Зазначається, що контакти сімейного лікаря не обмежуються міжособистісною взаємодією, але передбачають також консультативну і психотерапевтичну роботу з пацієнтами і членами сімей.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Психологічні умови розвитку комунікативної компетентності майбутнього сімейного лікаря

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок