Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЮРИДИЧНІ ФАКТИ ЯК ПІДСТАВИ ВИНИКНЕННЯ ІНДИВІДУАЛЬНИХ ТРУДОВИХ ПРАВОВІДНОСИН

ЮРИДИЧНІ ФАКТИ ЯК ПІДСТАВИ ВИНИКНЕННЯ ІНДИВІДУАЛЬНИХ ТРУДОВИХ ПРАВОВІДНОСИН

Назва:
ЮРИДИЧНІ ФАКТИ ЯК ПІДСТАВИ ВИНИКНЕННЯ ІНДИВІДУАЛЬНИХ ТРУДОВИХ ПРАВОВІДНОСИН
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,65 KB
Завантажень:
445
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ОДЕСЬКА НАЦІОНАЛЬНА ЮРИДИЧНА АКАДЕМІЯ
ДАНИЛЮК Олександр Васильович
УДК 349.22
ЮРИДИЧНІ ФАКТИ ЯК ПІДСТАВИ
ВИНИКНЕННЯ ІНДИВІДУАЛЬНИХ ТРУДОВИХ
ПРАВОВІДНОСИН
Спеціальність: 12.00.05 – трудове право;
право соціального забезпечення
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Одеса – 2008


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у відділі проблем цивільного, трудового та підприємницького права Інституту держави і права ім. В.М. Корецького НАН України.
Науковий керівник доктор юридичних наук, професор
ХУТОРЯН Наталія Миколаївна,
Інститут держави і права ім. В. М. Корецького
НАН України, провідний науковий співробітник
відділу проблем цивільного, трудового та
підприємницького права
Офіційні опоненти: доктор юридичних наук, професор
РОТАНЬ Володимир Гаврилович,
Таврійський національний університет
ім. В.І. Вернадського,
завідувач кафедри цивільного і трудового права
кандидат юридичних наук, доцент
ГАРАЩЕНКО Людмила Петрівна,
Національний лінгвістичний університет, доцент кафедри права
Захист відбудеться 15 березня 2008 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 41.086.03 Одеської національної юридичної академії за адресою: 65009, м. Одеса, Фонтанська дорога, 23.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Одеської національної юридичної академії за адресою: м. Одеса, вул. Піонерська, 2
Автореферат розісланий 13 лютого 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої
вченої ради Музиченко П.П.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
 
Актуальність теми. За роки незалежності, з моменту проголошення України суверенною, демократичною, соціальною, правовою державою, у нашій країні відбулися вагомі соціально-економічні та політичні зміни, які значною мірою обумовили необхідність реформування трудового законодавства, приведення його у відповідність з міжнародними нормами і стандартами.
Чинний КЗпП України закріпив лише дві підстави виникнення індивідуальних трудових правовідносин: трудовий договір та контракт, а інші підстави, які успішно застосовуються на практиці з метою залучення до праці деяких категорій працівників, не знайшли свого відображення у нормах КЗпП. Більше того, чинне трудове законодавство не повно врегульовує трудові відносини і при укладенні трудового договору.
Актуальність обраної теми зумовлюється також тим, що нині триває активна робота над розробкою та прийняттям проекту нового Трудового кодексу України. Його підготовка також вимагає розробки вихідних критеріїв системи підстав виникнення трудових правовідносин. Адже закріплення їх універсального переліку в основному акті в сфері регулювання трудових відносин було б, безумовно, кроком вперед щодо реалізації принципу диференціації правового регулювання праці.
Слід зазначити, що питання юридичних фактів і, зокрема, юридичних фактів як підстав виникнення індивідуальних трудових правовідносин завжди привертали увагу вчених-правознавців. Проблеми теорії юридичних фактів у загальній теорії права знайшли своє відображення в роботах С.С. Алексєєва, Ю.І. Гревцова, З.Д. Іванової, В.Б. Ісакова, С.Ф. Кечекьяна, В.В. Копейчикова, М.П. Рабіновича, В.М. Синюкова, О.Ф. Скакун, Ю.К. Толстого, Р.О. Халфіної, Г.М. Чувакової, Л.С. Явича та інших. У радянський період над цими питаннями працювали також вчені трудового права такі, як М.Г. Александров, О.В. Баринов, Л.Ю. Бугров, В.Л. Гейхман, Л.Я. Гінцбург, М.П. Карпушин, Ф.М. Левіант, А.Р. Мацюк, О.Є. Пашерстник, О.С. Пашков, О.І. Процевський, В.М. Смирнов, К.П. Уржинський та багато інших. У роки незалежності України ті чи інші проблеми юридичних фактів у трудовому праві України висвітлювалися у дисертаційних та монографічних роботах А.В. Андрушко, В.В. Єрьоменко, В.В. Лазор, Д.Р. Лещух, П.Д.Пилипенка, В.Г. Ротаня, Л.В. Солодовник, Н.М. Хуторян, Г.І. Чанишевої та ін.
Однак, незважаючи на глибокі дослідження, проблеми юридичних фактів у трудовому праві України не втратили своєї актуальності і донині.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ЮРИДИЧНІ ФАКТИ ЯК ПІДСТАВИ ВИНИКНЕННЯ ІНДИВІДУАЛЬНИХ ТРУДОВИХ ПРАВОВІДНОСИН

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок