Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КЛАСТЕРНА БУДОВА НЕУПОРЯДКОВАНИХ МЕТАЛІЧНИХ СИСТЕМ.

КЛАСТЕРНА БУДОВА НЕУПОРЯДКОВАНИХ МЕТАЛІЧНИХ СИСТЕМ.

Назва:
КЛАСТЕРНА БУДОВА НЕУПОРЯДКОВАНИХ МЕТАЛІЧНИХ СИСТЕМ.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
33,45 KB
Завантажень:
247
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ МЕТАЛОФІЗИКИ
ім. Г.В. КУРДЮМОВА
МЕЛЬНИК Олексій Броніславович
УДК 539.26:539.213:669.15
КЛАСТЕРНА БУДОВА НЕУПОРЯДКОВАНИХ МЕТАЛІЧНИХ СИСТЕМ.
Спеціальність 01.04.07 - фізика твердого тіла
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора фізико-математичних наук
Київ-2000
Дисертацією є рукопис
Роботу виконано в Інституті металофізики
ім.Г.В. Курдюмова НАН України
Науковий консультант:
доктор фізико-математичних наук, Лауреат Державної премії України, професор, Академік НАН України Шпак А.П.- перший віце-президент НАН України
Офіційні опоненти:
доктор фізико-математичних наук, професор, член-кореспондент НАН України, Заслужений діяч науки і техніки України Черепін В.Т.- Iнститут металофізики НАН України, завідуючий відділом
доктор фізико-математичних наук, професор, двічі Лауреат Державної премії України Даценко Л.I.- Iнститут фізики напівпровідників НАН України, провідний науковий співробітник
доктор фізико-математичних наук, професор, Куницький Ю.А.- Національний технічний університет України “KПІ”
Провідна установа:
Дніпропетровський державний університет Міністерства освіти та науки України
Захист відбудеться “ 11 “ жовтня 2000 р. о __14_ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.168.02 при інституті металофізики НАН України (м.Київ, просп. Вернадського 36, конференц-зал Iнституту металофізики НАН України)
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Iнституту металофізики НАН України за адресою : 03680, Kиїв-142, Вернадського 36.
Автореферат розісланий “ 8 “ вересня 2000р.
Вчений секретар
Спеціалізованої Ради Д.26.168.02
кандидат фізико-математичних наук Сизова Т.Л.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Властивості металічних матеріалів у твердому стані в значній мірі визначаються передісторією їхнього одержання з рідкого стану. Це особливо чітко просліджується на прикладі аморфних сплавів, оскільки для них спостерігається спадкоємність структур розплаву і відповідної аморфної фази. З огляду на зв'язок між рідким і аморфним станом, можна говорити про неупорядкований стан речовини. Вiн характеризується наявністю ближнього порядку (БП) в атомній структурі при відсутності дальнього порядку. Особливості структурного стану неупорядкованих систем (НС) є ключем до розуміння їх унікальних фізичних властивостей. Так, по ряду електричних, магнітних, механічних характеристик, корозійній і радіаційній стійкості, аморфні металічні сплави (АМС) перевершують традиційні матеріали. Завдяки цьому у даний час аморфні сплави знаходять широке практичне застосування. Рідкі метали використовуються в якості теплоносіїв в атомних реакторах, робочих тіл у - контурах, МГД- перетворювачах і т.д. Робочі характеристики НС визначаються їхньою атомною структурою. Тому вивчення структури НС має як велике наукове так і практичне значення. Найбільший обсяг інформації про ближній порядок у НС одержують за допомогою дифракційних методів. Але у результаті дифракційних експериментів можна отримати лише усереднений одномірний образ тривимірного розміщення атомів НС у просторі. Це обумовлює використання модельних підходів для опису структурного стану НС.
Детальну інформацію про структуру НС та її зв’язок з фізичними властивостями можна одержати за допомогою методів Монте-Kaрло (МК) та молекулярної динаміки (МД), що спираються на знання міжатомного потенціалу взаємодії. Оскільки одержання потенціалу міжатомної взаємодії є складною проблемою для більшості систем, то особливої актуальності набуває розробка комп’ютерних методів, які за експериментальними дифракційними даними (структурними факторами (СФ), парними функціями розподілу атомів (ПФРА)) дозволяють відтворити атомну структуру не вдаючись до апріорних модельних припущень про характер будови досліджуваних НС. Для вивчення геометрії атомних конфігурацій в моделях звичайно використовуються формалізми координаційних багатогранників та кутових кореляцій, що дають змогу ідентифікувати типи атомного впорядкування, дослідити топологію неоднорідностей (кластерів) та визначити їх вміст.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 Реферат на тему: КЛАСТЕРНА БУДОВА НЕУПОРЯДКОВАНИХ МЕТАЛІЧНИХ СИСТЕМ.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок