Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕФЕКТИ РОЗУПОРЯДКУВАННЯ ТА ФАЗОВІ ПЕРЕХОДИ В СКЛАДНИХ ХАЛЬКОГЕНІДАХ ТА ХАЛЬКОГАЛОГЕНІДАХ

ЕФЕКТИ РОЗУПОРЯДКУВАННЯ ТА ФАЗОВІ ПЕРЕХОДИ В СКЛАДНИХ ХАЛЬКОГЕНІДАХ ТА ХАЛЬКОГАЛОГЕНІДАХ

Назва:
ЕФЕКТИ РОЗУПОРЯДКУВАННЯ ТА ФАЗОВІ ПЕРЕХОДИ В СКЛАДНИХ ХАЛЬКОГЕНІДАХ ТА ХАЛЬКОГАЛОГЕНІДАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
29,53 KB
Завантажень:
297
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 
ІНСТИТУТ ФІЗИКИ
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
СТУДЕНЯК ІГОР ПЕТРОВИЧ
УДК 535.3; 537.226.4; 621.315.61
ЕФЕКТИ РОЗУПОРЯДКУВАННЯ ТА ФАЗОВІ
ПЕРЕХОДИ В СКЛАДНИХ ХАЛЬКОГЕНІДАХ
ТА ХАЛЬКОГАЛОГЕНІДАХ
01.04.07 – фізика твердого тіла
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора фізико-математичних наук
Київ – 2002
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі фізики напівпровідників та в НДІ фізики і хімії твердого тіла Ужгородського національного університету Міністерства освіти і науки України.
Науковий консультант: доктор фізико-математичних наук,професор
Сливка Володимир Юлійович,
ректор Ужгородського національного університету
Офіційні опоненти: член-кор. НАН України,
доктор фізико-математичних наук
Мачулін Володимир Федорович,
керівник відділення Інституту фізики напівпровідників
НАН України;
доктор фізико-математичних наук,професор
Курик Михайло Васильович,
завідувач відділу Інституту фізики НАН України;
доктор фізико-математичних наук
Неділько Сергій Герасимович,
завідувач науково-дослідної лабораторії
кафедри оптики Київського національного
університету ім. Тараса Шевченка
Провідна установа:
Львівський національний університет імені Івана Франка, кафедра нелінійної оптики, Міністерство освіти і науки України, м. Львів.
Захист відбудеться 27 лютого 2003 р. о 14 год 30 хв на засіданні Спеціалізованої вченої ради
Д 26.159.01 при Інституті фізики НАН України за адресою: Київ, просп. Науки, 46.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту фізики НАН України за адресою:
Київ, просп. Науки, 46.
Автореферат розісланий “21” січня 2003 р.
Вчений секретар Спеціалізованої вченої ради доктор фізико-математичних наук Чумак О.О.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Важливим напрямком розвитку сучасної фізики твердого тіла та напівпровідникового матеріалознавства є створення елементної бази для потреб мікро- та оптоелектроніки на основі матеріалів з прогнозованими та наперед заданими параметрами. Одним із неминучих шляхів у пошуку нових матеріалів є збільшення ступеня складності хімічного складу, іншим – зміна параметрів існуючих матеріалів під дією зовнішніх факторів. У зв'язку з цим актуальним є вивчення впливу зовнішніх чинників (температури, тиску, опромінення, зміни хімічного складу) та викликаних ними різних типів розупорядкування кристалічної гратки (температурне, структурне, композиційне) на параметри нових матеріалів шляхом широкого дослідження їх фізичних характеристик. У цьому плані вирішальними є оптичні дослідження, оскільки вони дають цінну інформацію про зонну енергетичну структуру, поведінку фононної та електронної підсистем, процеси розупорядкування в твердих тілах.
Вибрана для досліджень група матеріалів об'єднана загальною рисою – для них характерне власне структурне розупорядкування кристалічної гратки при наявності інших типів розупорядкування. Так, напівпровідникові шаруваті халькогеніди системи In2Se3–Ga2Se3 із структурою типу дефектного вюрциту мають хороші фотоелектричні, нелінійні оптичні та акустооптичні параметри, а їх фізичні властивості визначаються впливом власного структурного, температурного та композиційного розупорядкування.
Халькогеніди типу MMґР2Х6 (M, Mґ = Cu, In, Cr, Sn; X = S, Se) належать до фероїків з різним типом дипольного розташування. Широкі можливості заміни гетерозарядних металів дозволяють отримувати цілий ряд сполук з високими п'єзоелектричними, піроелектричними та фоторефрактивними параметрами, що дає змогу використовувати їх у ролі катодних матеріалів, активних та пасивних елементів різних електричних схем і приладів. Сполуки з катіонами олова утворюють тривимірну та квазідвовимірну кристалічну гратки, а з катіонами міді, індію, хрому – квазідвовимірні шаруваті структури. Особливістю даних кристалів є реалізація фазових переходів (ФП) у сегнетоелектричну, сегнетиелектричну, антисегнетоелектричну та неспівмірну фази. Поєднання цих властивостей визначає зростаючий в останні роки інтерес до вивчення процесів розупорядкування в кристалах з різними типами ФП на прикладі такого типу матеріалів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 Реферат на тему: ЕФЕКТИ РОЗУПОРЯДКУВАННЯ ТА ФАЗОВІ ПЕРЕХОДИ В СКЛАДНИХ ХАЛЬКОГЕНІДАХ ТА ХАЛЬКОГАЛОГЕНІДАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок