Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕВОЛЮЦІЯ ХУДОЖНЬОЇ РЕЦЕПЦІЇ ОБРАЗУ ГЕТЬМАНА ІВАНА МАЗЕПИ В УКРАЇНСЬКІЙ ЛІТЕРАТУРІ ХVІІ – ХХ СТОЛІТЬ

ЕВОЛЮЦІЯ ХУДОЖНЬОЇ РЕЦЕПЦІЇ ОБРАЗУ ГЕТЬМАНА ІВАНА МАЗЕПИ В УКРАЇНСЬКІЙ ЛІТЕРАТУРІ ХVІІ – ХХ СТОЛІТЬ

Назва:
ЕВОЛЮЦІЯ ХУДОЖНЬОЇ РЕЦЕПЦІЇ ОБРАЗУ ГЕТЬМАНА ІВАНА МАЗЕПИ В УКРАЇНСЬКІЙ ЛІТЕРАТУРІ ХVІІ – ХХ СТОЛІТЬ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
28,10 KB
Завантажень:
466
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.7


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Запорізький державний університет
Тарасова Олена Володимирівна
УДК: 82.091 “16/19”
ЕВОЛЮЦІЯ ХУДОЖНЬОЇ РЕЦЕПЦІЇ ОБРАЗУ ГЕТЬМАНА ІВАНА МАЗЕПИ
В УКРАЇНСЬКІЙ ЛІТЕРАТУРІ ХVІІ – ХХ СТОЛІТЬ
Спеціальність 10.01.01. – українська література
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Запоріжжя – 2002
Дисертацією є рукопис
Роботу виконано в Центрі українознавства науково-дослідної частини Київського національного університету імені Тараса Шевченка Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: кандидат філологічних наук, доцент
Конончук Михайло Миколайович
доцент кафедри історії української літератури і шевченкознавства
Київського національного університету імені Тараса Шевченка
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
Гуляк Анатолій Борисович
професор Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова
кандидат філологічних наук, доцент
Ткаченко Олена Григорівна
доцент, завідувач кафедри української та зарубіжної філології
Сумського державного університету
Провідна установа: Одеський національний університет ім. І.І.Мечникова,
кафедра української літератури
Захист відбудеться 12.04.2002 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 17.051.02 при Запорізькому державному університеті (69063, м. Запоріжжя, вул. Жуковського, 66, корпус 2, філологічний факультет, аудиторія 230)
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Запорізького державного університету (69063, м.Запоріжжя, вул. Жуковського, 66, корпус 2)
Автореферат розіслано 11.03.2002 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради
кандидат філологічних наук, доцент Т.В.Хом’як
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Гетьманування Мазепи стало добою політичного, економічного та культурного відродження країни, його діяльність була спрямована на об’єднання українських земель. Завдяки гнучкій політиці він зміцнив свою владу й позиції в Україні й за кордоном. Талант мудрого дипломата допоміг йому підтримувати дружні стосунки з Петром І, одночасно вести переговори зі Станіславом Лещинським і Карлом ХІІ, вирішуючи долю незалежності України.
Гетьман Іван Мазепа (20.03.1639-22.08.1709) був людиною високої освіти й культури, багато подорожував, володів кількома іноземними мовами, сучасники визнавали його надзвичайний дар причаровувати до себе людей.
Державник європейського масштабу, талановитий політик, меценат, освічена особистість, людина трагічної долі й складного характеру - таким увійшов гетьман Мазепа в історію та художню літературу. Особистість гетьмана стала невичерпним джерелом для художників, музикантів, письменників різних часів і народів. До постаті гетьмана Мазепи зверталися представники літератур різних країн - англійці й французи, німці й поляки, росіяни й українці, починаючи ще за його життя й до наших днів. Отже, актуальність нашої роботи полягає у недослідженості проблеми еволюції образу гетьмана Мазепи в українській літературі й потребі з’ясування співвідношення історичної та художньої правди; по-друге, у важливості переоцінки історичних творів про гетьмана Мазепу, а також у необхідності впровадження в активний літературний обіг тих творів, що через ідеологічні причини не розглядалися; по-третє, у необхідності піднесення національної свідомості народу незалежної України, про свободу якої завжди дбав Іван Мазепа; по-четверте, у значущості постаті гетьмана Мазепи для історії українського народу.
Ступінь наукової розробки проблеми. До постаті Івана Мазепи протягом століть звертались як історики, так і літератори, по-різному оцінюючи його діяльність. Історіографічну мазепіану класифікуємо таким чином: дисертації ; монографії як вітчизняних, так і зарубіжних науковців, присвячені гетьманові Мазепі; історичні праці, гетьманування Мазепи у яких розглядається як частина історико-політичного процесу розвитку суспільства; збірники, присвячені Мазепі; окремі дослідження, що розглядають певний період біографії Мазепи
Мета нашої роботи спрямована на встановлення етапів еволюції художньої рецепції образу гетьмана Івана Мазепи на тлі історико-літературного процесу ХVІІ - ХХ ст.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ЕВОЛЮЦІЯ ХУДОЖНЬОЇ РЕЦЕПЦІЇ ОБРАЗУ ГЕТЬМАНА ІВАНА МАЗЕПИ В УКРАЇНСЬКІЙ ЛІТЕРАТУРІ ХVІІ – ХХ СТОЛІТЬ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок