Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МОТИВАЦІЯ В МЕНЕДЖМЕНТІ ПІДПРИЄМСТВ АПК (на матеріалах харчових підприємств Житомирської області)

МОТИВАЦІЯ В МЕНЕДЖМЕНТІ ПІДПРИЄМСТВ АПК (на матеріалах харчових підприємств Житомирської області)

Назва:
МОТИВАЦІЯ В МЕНЕДЖМЕНТІ ПІДПРИЄМСТВ АПК (на матеріалах харчових підприємств Житомирської області)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,07 KB
Завантажень:
298
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ІНСТИТУТ АГРАРНОЇ ЕКОНОМІКИ
УКРАЇНСЬКОЇ АКАДЕМІЇ АГРАРНИХ НАУК
КРАВЧУК Ірина Ігорівна
УДК 631.15:658.5:637(477.42)
МОТИВАЦІЯ В МЕНЕДЖМЕНТІ
ПІДПРИЄМСТВ АПК
(на матеріалах харчових підприємств Житомирської області)
Спеціальність 08.06.02 – підприємництво, менеджмент
і маркетинг
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ - 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Державній агроекологічній академії України (м. Житомир).
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор
Микола Поліщук,
завідувач кафедри менеджменту організацій
Державної агроекологічної академії України
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор,
академік УААН
Петро Борщевський,
заступник голови Ради по вивченню продуктивних
сил України НАН України з наукової роботи
доктор економічних наук
Віталій Зіновчук,
головний науковий співробітник
відділу підприємництва
Інституту аграрної економіки УААН
Провідна установа: Тернопільська академія народного господарства
Міністерства освіти України, кафедра аграрного
бізнесу
Захист дисертації відбудеться “16“ жовтня 2001 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.350.01 в Інституті аграрної економіки УААН за адресою: 03127, Київ, вул. Героїв Оборони, 10, 3-й поверх, конференц-зал.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту аграрної економіки УААН.
Автореферат розісланий “_05__” _вересня_ 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор економічних наук, професор Малік М.Й.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Мотивація, як основна функція менеджменту на сучасному етапі розвитку ринкових відносин в Україні, набуває визначального характеру. Головним вектором менеджменту всіх рівнів підприємницького середовища аграрного сектора економіки є визначення мотиваційних пріоритетів для подальшого удосконалення системи агробізнесу. Процес створення підприємницького середовища в агропромисловій сфері неможливий без адаптивного вибору напрямів мотивації, передбачення ступеня мотиваційних впливів на всіх рівнях менеджменту, які повинні забезпечити підвищення ефективності діяльності підприємницьких структур.
Розвиток мотивації в менеджменті агропромислових підприємств поки що стримується кризовими явищами в аграрній економіці, недостатнім розумінням керівництва її важливості, невмінням визначати мотиваційні пріоритети конкретного підприємства та розглядати мотивацію, як систему факторів, що одночасно впливають на діяльність підприємства. Часто серед керівників підприємств побутує нерозуміння процесів постійної взаємодії мотиваційних факторів внутрішнього середовища підприємства з факторами мотивації зовнішнього середовища. Ефективна мотивація в менеджменті підприємств стримується і деякими ментальними особливостями працівників, відсутністю у них підприємницьких якостей.
Недосконалість державної підтримки розвитку агробізнесу позначається на зниженні мотивації в менеджменті агропромислових підприємств. Мотиваційна функція менеджменту нерозривно пов’язана не тільки з ефективним розвитком агропромислових підприємств, а й з дієвою аграрною політикою, яка спрямована на забезпечення продовольчої безпеки країни шляхом виробництва якісних харчових продуктів. Тому необхідність вирішення важливої народногосподарської проблеми мотивації в менеджменті агропромислових підприємств в період трансформації аграрного сектора й обумовила актуальність обраної теми дисертаційного дослідження і визначила її наукове та практичне значення.
Стан вивчення проблеми. В умовах постприватизаційної реструктуризації аграр-ного сектора економіки, становлення системи агробізнесу, формування підприємницького механізму господарювання, організаційні та економічні елементи мотивації в менеджменті агропромислових підприємств залишаються недостатньо дослідженими і висвітленими в спеціальній літературі. Закордонний досвід розвитку мотивації охоплює її еволюцію від категорії впливу на людину до основної функції менеджменту. Основна увага перших дослідників мотивації зосереджувалася переважно на питаннях впливу на працівника з метою підвищення продуктивності праці і забезпечення найвищої прибутковості підприємства.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: МОТИВАЦІЯ В МЕНЕДЖМЕНТІ ПІДПРИЄМСТВ АПК (на матеріалах харчових підприємств Житомирської області)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок