Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Критеріально-орієнтоване тестування як засіб корекції навчальних досягнень молодших школярів

Критеріально-орієнтоване тестування як засіб корекції навчальних досягнень молодших школярів

Назва:
Критеріально-орієнтоване тестування як засіб корекції навчальних досягнень молодших школярів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,49 KB
Завантажень:
398
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Національний педагогічний університет
імені М.П.Драгоманова
На правах рукопису
Разумна Алла Григорівна
УДК - 371.263
Критеріально-орієнтоване тестування
як засіб корекції навчальних досягнень
молодших школярів
(13.00.01 - загальна педагогіка та історія педагогіки)
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
КИЇВ -2001


Дисертація є рукопис.
Робота виконана в Ізмаїльському державному педагогічному інституті
Міністерство освіти і науки, м.Київ
Науковий керівник - кандидат педагогічних наук, професор
ТАДІЯН Стелла Іванівна, Ізмаїльський
державний педагогічний інститут, проректор
Офіційні опоненти:
Максименко Сергій Дмитрович, доктор психологічних наук, академік АПН України, директор Інституту психології імені Г.С.Костюка ;
Шапошникова Ірина Миколаївна, кандидат педагогічних наук, доцент, завідувач кафедри педагогіки і методики початкового навчання Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова
Провідна установа - Харківський державний педагогічний університет імені Г.С.Сковороди, кафедра педагогіки та методики початкового навчання, м.Харків.
Захист відбудеться “ 19 “ квітня 2001 р. о 1430 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д. 26.053.01
в Національному педагогічному університеті імені М.П.Драгоманова (01601, м.Київ-30, вул.Пирогова, 9)
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова (01601, м.Київ-30, вул.Пирогова, 9)
Автореферат розісланий……15 березня…2001р.
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради Ю.О.Приходько


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Серед завдань, які стоять перед сучасною освітою, значне місце посідає забезпечення світового освітнього стандарту, що відображено у Державній національній програмі “Освіта. Україна ХХІ століття” 1996 року, Законі України “Про загальну середню освіту” 1999 року та у Державному стандарті. Сучасна початкова школа, як важлива стратегічна ланка освіти, покликана закласти ґрунтовні інтелектуальні та моральні основи подальшого життя дитини.
Розв’язання цього завдання зумовлює застосування в організації навчально-виховного процесу чітких діагностичних показників розвитку та оцінки навчальних досягнень учнів. З цією метою на сучасному етапі в початковій школі, як і в інших освітніх ланках, все більш активно застосовують педагогічне діагностування. Традиційні компоненти управління навчальною діяльністю учнів - змістовний контроль та оцінювання знань, побудовані на аналізі засвоєння навчального матеріалу, дають певні підстави для прогнозу опанування навчальною програмою, хоча не виявляють глибинної психологічної структури сформованих навчальних дій школярів (К.М.Гуревич).
У психолого-педагогічній літературі по-різному визначається проблема предмета педагогічного діагностування. З одного боку, тестування має виявити відповідність “соціально очікуваному” - рівня засвоєння знань і соціалізації школяра соціальному нормативові (Ю.З.Гільбух, К.М.Гуревич, О.І. Горбачова). З іншого боку, - відповідність індивідуальному, “власне суб’єктивному”, - реальному учневі, природі його активності, власному досвіду, можливостям та здібностям, компетентності, тобто всього того, що саме і створює його неповторну своєрідність (Дж.Равен, І.С.Якиманська).
Методичним засобом встановлення зворотного зв'язку на основі аналізу навчальних досягнень із виявленням структури навчальних дій є критеріально-орієнтоване тестування, що побудоване за сучасними підходами до визначення критеріїв навчальних досягнень. Критеріально-орієнтоване тестування як педагогічне діагностування являє собою психолого-педагогічну процедуру виявлення рівня навчальних досягнень у цілісній структурі особистості школяра, її відповідності соціальним очікуванням і програмним вимогам (К.М.Гуревич, О.І.Горбачова).
Проектується така педагогічна схема: виважені критерії навчальної діяльності закладаються у діагностичні процедури, оцінка яких слугуватиме прогностичним засобом для подальшого вдосконалення навчально-виховного процесу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Критеріально-орієнтоване тестування як засіб корекції навчальних досягнень молодших школярів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок