Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Розвиток агропромислової інтеграції на регіональному рівні

Розвиток агропромислової інтеграції на регіональному рівні

Назва:
Розвиток агропромислової інтеграції на регіональному рівні
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,15 KB
Завантажень:
197
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Київський національний економічний університет
Імені Вадима Гетьмана
Заболотній Володимир Миколайович
УДК 338.436
Розвиток агропромислової інтеграції
на регіональному рівні
Спеціальність 08.07.02 - Економіка сільського господарства і АПК
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ – 2006
Дисертація є рукописом
Робота виконана на кафедрі економіки агропромислових формувань Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана Міністерства освіти і науки України, м. Київ
Науковий керівник: кандидат економічних наук, професор
Хорунжий Микола Йосипович,
Київський національний економічний університет
імені Вадима Гетьмана, професор кафедри
економіки агропромислових формувань
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Губенко Василь Іванович,
Білоцерківський державний аграрний університет,
професор кафедри організації і зовнішньоекономічної діяльності підприємств АПК
кандидат економічних наук,
старший науковий співробітник
Щепієнко Павло Васильович,
Національний науковий центр “Інститут аграрної економіки” УААН, заступник завідувача відділу форм господарювання
Провідна установа: Національний аграрний університет
Кабінету Міністрів України, кафедра менеджменту,
м. Київ
Захист відбудеться “ 18 ” січня 2007 року о 14-00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.006.04 у Київському національному економічному університеті імені Вадима Гетьмана за адресою: 03680, м. Київ, пр. Перемоги, 54/1, ауд. 203.
 
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана за адресою: 03113, м. Київ, вул. Дегтярівська, 49-г, ауд. 601.
Автореферат розісланий “15” грудня 2006 р.
В. о. вченого секретаря
спеціалізованої вченої ради
доктор економічних наук, професор А.П. Наливайко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Ринкова економіка надає нового змісту процесу інтеграції між ланками національної економіки. Втрата та розрив зв’язків, які існували в агропромисловому виробництві до реформування аграрного сектору економіки, стала однією з причин кризових явищ в агропромисловому комплексі України. Відновлення старих та створення нових форм агропромислового виробництва дозволяє суттєво покращити ситуацію як на окремо взятому підприємстві, так і в галузях економіки, які пов’язані з аграрною сферою.
В сучасному агропромисловому виробництві склалась ситуація, за якою переробні підприємства все частіше наражаються на труднощі сировинного забезпечення. Це викликано насамперед досить високим зосередженням виробництва сільськогосподарської продукції в особистих селянських господарствах. Аграрні підприємства значно змінили структуру виробництва, віддавши перевагу високоліквідним галузям, що створило певні труднощі щодо сировинного забезпечення галузей переробки.
Значним внеском до скарбниці наукових праць з агропромислової інтеграції є дослідження відомих вітчизняних і зарубіжних вчених, таких як Андрійчук В.Г., Василенко М.П., Карпенко А.М., Литвинов Д.А., Лукінов І.І., Макаренко П.Н., Малік М.Й., Мельник Л.Л., Месель-Веселяк В.Я., Негру-Воде А.С., Онищенко О.М., Пиркін В.І., Саблук П.Т., Сєрова Є.В., Трейсі М., Ульянов І.П., Фролов В.І., Хорунжий М.Й., Чаянов О.В. та інші. Особливо значного розвитку набули дослідження з даної тематики в кінці 80 –х років минулого століття, коли наукові розробки часто реалізовувалися на практиці. Однак, враховуючи особливості та тенденції агропромислової інтеграції, запропоновані авторами підходи потребують поглиблення та адаптації до конкретних умов функціонування агропромислових формувань.
Необхідність створення інтегрованого виробництва на рівні регіону обумовлена певними об’єктивними причинами, до них слід віднести: незбалансованість відносин в агропромисловому комплексі; засилля посередників у відносинах сільського господарства з іншими сферами АПК та його виробничою інфраструктурою; відсутність чіткої державної політики щодо підтримки розвитку підприємств АПК; економічний монополізм переробних і сервісних підприємств та неможливість участі аграрного сектору в процесах ціноутворення, порушення елементарних вимог еквівалентного обміну; слабку наповненість місцевого ринку продукцією власного регіонального виробництва.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Розвиток агропромислової інтеграції на регіональному рівні

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок