Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПІДГОТОВКА МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ ПОЧАТКОВИХ КЛАСІВ ДО ВИКОРИСТАННЯ СУЧАСНОЇ АНГЛОМОВНОЇ ДИТЯЧОЇ ЛІТЕРАТУРИ

ПІДГОТОВКА МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ ПОЧАТКОВИХ КЛАСІВ ДО ВИКОРИСТАННЯ СУЧАСНОЇ АНГЛОМОВНОЇ ДИТЯЧОЇ ЛІТЕРАТУРИ

Назва:
ПІДГОТОВКА МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ ПОЧАТКОВИХ КЛАСІВ ДО ВИКОРИСТАННЯ СУЧАСНОЇ АНГЛОМОВНОЇ ДИТЯЧОЇ ЛІТЕРАТУРИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,33 KB
Завантажень:
129
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
ІНСТИТУТ ПЕДАГОГІКИ І ПСИХОЛОГІЇ ПРОФЕСІЙНОЇ ОСВІТИ АКАДЕМІЇ ПЕДАГ
ОГІЧНИХ НАУК УКРАЇНИ


КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
РУДИЧ ОКСАНА ОЛЕКСІЇВНА
УДК 371.13(043.3):82– 93=111– 058,87
ПІДГОТОВКА МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ
ПОЧАТКОВИХ КЛАСІВ ДО ВИКОРИСТАННЯ
СУЧАСНОЇ АНГЛОМОВНОЇ ДИТЯЧОЇ ЛІТЕРАТУРИ
13.00.04 – теорія і методика професійної освіти
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
КИЇВ - 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті педагогіки і психології професійної освіти АПН України, м.Київ.
Науковий керівник: доктор педагогічних наук, професор
ЛЕЩЕНКО Марія Петрівна,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка,
завідувач кафедри педагогіки.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
ТАРАСЕНКО Галина Сергіївна,
Вінницький державний педагогічний університет
ім. Михайла Коцюбинського,
завідувач кафедри педагогіки і
методики початкового навчання;
кандидат педагогічних наук
ОЛЬШАНСЬКиЙ Дмитро Валентинович,
Київський міський педагогічний університет
ім. Б. Грінченка,
завідувач кафедри іноземних мов.
Провідна установа Інститут проблем виховання АПН України, лабораторія естетичного виховання, м.Київ.
Захист відбудеться „18” березня 2005 р. о 16.00. годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .001.16 у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка (01033, м.Київ, вул. Володимирська 60, поверх III, ауд. 314).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка (01033, м.Київ, вул. Володимирська 58, ауд. 9).
Автореферат розісланий „ 18 “ лютого 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Безносюк О.О.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність та доцільність дослідження. Поглиблення процесів інтеграції України у загальноєвропейський простір (інформаційний, політичний та економічний) відбувається на фоні становлення Європи Знань. Відповідно до Болонського процесу змінюються і вимоги до педагогічної освіти, зокрема у контексті професійної підготовки вчителів, яка спрямовується на виховання толерантності й позитивного сприймання культурного та національного розмаїття. Вагомим чинником залучення до культури іншого народу є вивчення оригінальних літературних творів. Український книжковий ринок є досить насичений сучасною англомовною книгою. Демонстративне незнання вчителем сучасної дитячої англомовної літератури не тільки призводить до загострення проблеми дисгармонійного співвідношення шкільного та позашкільного досвіду, коли останній витісняє цілеспрямований педагогічний вплив, але й унеможливлює надання дитині необхідної допомоги під час орієнтації у літературному просторі та корекцію читацьких інтересів учнівської аудиторії. А саме вчитель і має зорієнтувати читацькі інтереси учнів на красу, добро, духовність, національне самоусвідомлення і повагу до інших культур.
Упродовж останніх десятиріч потужний розвиток технічних засобів зв'язку та мовлення, широке впровадження нових комунікаційних технологій зумовили якісні зміни в інформаційній галузі. Книжка дедалі більше витісняється з кола дитячих інтересів. Сприймання відео-, кіно- та аудіоверсій вимагає від дитини набагато менших розумових і психоемоційних зусиль. Це, в свою чергу, призводить до уніфікації, стандартизації людської свідомості, деперсоналізації особистості. Тому назріла гостра необхідність у доповненні змістового компонента професійної підготовки майбутніх учителів початкових класів педагогічними технологіями, спрямованими на використання сучасної дитячої англомовної літератури у процесі навчання молодших школярів. Акцентування на володінні майбутніми вчителями саме педагогічними технологіями зумовленє доцільністю дієвого комплексного впливу на особистість майбутнього педагога, виховання у нього здатності до чіткої алгоритмізованої навчально-виховної діяльності. Потребує удосконалення педагогічна майстерність відповідних спеціалістів – учителів початкових класів, що передбачає надання професійної спрямованості практичному курсу англійської мови та методикам викладання дитячої літератури і англійської мови, поглиблення знань із психології, педагогіки в аспекті застосування дитячих англомовних джерел як засобу всебічного розвитку особистості.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ПІДГОТОВКА МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ ПОЧАТКОВИХ КЛАСІВ ДО ВИКОРИСТАННЯ СУЧАСНОЇ АНГЛОМОВНОЇ ДИТЯЧОЇ ЛІТЕРАТУРИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок