Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ФОРМУВАННЯ ЕМПАТІЙНОСТІ МАЙБУТНІХ ЛІКАРІВ

ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ФОРМУВАННЯ ЕМПАТІЙНОСТІ МАЙБУТНІХ ЛІКАРІВ

Назва:
ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ФОРМУВАННЯ ЕМПАТІЙНОСТІ МАЙБУТНІХ ЛІКАРІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,67 KB
Завантажень:
117
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ІНСТИТУТ ПСИХОЛОГІЇ ім. Г.С.КОСТЮКА АПН УКРАЇНИ
ЮДІНА ОЛЕНА МИКОЛАЇВНА
УДК 159.942 (048)
ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ФОРМУВАННЯ ЕМПАТІЙНОСТІ МАЙБУТНІХ ЛІКАРІВ
19.00.01 – загальна психологія, історія психології
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Київ – 2004


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті психології імені Г.С.Костюка АПН України
Науковий керівник:
доктор психологічних наук, професор,
дійсний член АПН України
Максименко Сергій Дмитрович,
Інститут психології імені Г.С.Костюка АПН України, директор
Офіційні опоненти:
доктор психологічних наук, професор,
член-кореспондент АПН України
Бондаренко Олександр Федорович,
Київський національний лінгвістичний університет
МОН України, завідувач кафедри психології;
кандидат психологічних наук, доцент
Вірна Жанна Петрівна,
Волинський державний університет імені Лесі Українки,
доцент кафедри загальної та соціальної психології
Провідна організація: Харківський національний університет
ім. В.Н.Каразіна МОН України, кафедра загальної психології
Захист відбудеться “28” вересня 2004 року об 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.453.01 в Інституті психології імені Г.С.Костюка АПН України за адресою: 01033, Київ-33, вул. Паньківська, 2.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту психології імені Г.С.Костюка АПН України за адресою: Київ-33, вул. Паньківська, 2.
Автореферат розісланий “27” серпня 2004 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Г.О.Балл


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Сучасний етап розвитку суспільства загострює питання поєднання медицини і психології, виділяючи як напрочуд важливу проблему культури медичного обслуговування, окреслену не тільки наданням медичної допомоги, але й вербальним стимулюванням емоційного комфорту хворих. Сприйняття і розуміння лікарем пацієнтів, класифікації типів хворих, що характеризує своєрідність їх особистості і формуються в процесі взаємодії; особливості професійної ідентифікації із хворими, які виявляються у здатності лікаря поставити себе на місце пацієнта, побачити хворобу його очима, відчути та зрозуміти його стани – поглиблений аналіз даних питань має не тільки теоретичне, а й велике практичне значення, наслідком розв’язання їх повинно стати підвищення психологічної компетентності майбутніх лікарів.
Період навчання у ВУЗі, під час якого здійснюється професійна ідентифікація та професійна адаптація майбутнього спеціаліста, – найбільш важливий для розвитку особистості фахівця будь-якої сфери діяльності. Від успішного психологічного забезпечення навчально-виховного процесу великою мірою залежить ефективність підготовки молодих кадрів.
Гуманність медичної праці беззаперечна, тому завжди актуальною є проблема психолого-деонтологічної підготовки студентів-медиків, бо саме у процесі професійного становлення закладаються основи моральності майбутнього лікаря. При цьому центральне місце повинно відводитися формуванню психологічної готовності до медичної праці.
Не зважаючи на існування досить змістовних теоретичних і практичних доробок в галузі медичної психології, присвячених проблемам психології взаємин лікаря і хворого (Л.Ф.Бурлачук, І.Є.Вольперт, В.М.Ніколаєнко, В.О.Ташликов, М.В.Ельштейн та ін.); докладне вивчення особливостей професійної діяльності медичних працівників (І.С.Вітенко, К.К.Платонов, М.М.Кабанов, Л.М.Супрун та ін.); дослідження емоційної сфери лікарів, деякі питання даної проблеми потребують подальшого розвитку. Йдеться перш за все про аспект впливу когнітивного і емоційного досвіду лікаря на взаємодію його із хворими; специфіку способів спілкування під час лікування. Недостатньо розкрито й специфіку процесу становлення та формування психотерапевтичних і деонтологічних вмінь, що може привести до появи небажаних особистісних і професійних деформацій у майбутніх лікарів.
Актуальність проблеми та її недостатня теоретична і практична розробленість зумовили вибір теми дисертаційного дослідження: “Психологічні особливості формування емпатійності майбутніх лікарів”.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ФОРМУВАННЯ ЕМПАТІЙНОСТІ МАЙБУТНІХ ЛІКАРІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок