Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МОДЕЛЮВАННЯ РАДІОЕКОЛОГІЧНИХ ПРОЦЕСІВ МЕТОДОМ КАМЕРНИХ МОДЕЛЕЙ ПРИ ОЦІНЦІ ЕКОЛОГІЧНОГО СТАНУ ЛОКАЛЬНИХ ЕКОСИСТЕМ

МОДЕЛЮВАННЯ РАДІОЕКОЛОГІЧНИХ ПРОЦЕСІВ МЕТОДОМ КАМЕРНИХ МОДЕЛЕЙ ПРИ ОЦІНЦІ ЕКОЛОГІЧНОГО СТАНУ ЛОКАЛЬНИХ ЕКОСИСТЕМ

Назва:
МОДЕЛЮВАННЯ РАДІОЕКОЛОГІЧНИХ ПРОЦЕСІВ МЕТОДОМ КАМЕРНИХ МОДЕЛЕЙ ПРИ ОЦІНЦІ ЕКОЛОГІЧНОГО СТАНУ ЛОКАЛЬНИХ ЕКОСИСТЕМ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,46 KB
Завантажень:
502
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ДЕРЖАВНИЙ ЕКОЛОГІЧНИЙ ІНСТИТУТ
МІНІСТЕРСТВА ОХОРОНИ НАВКОЛИШНЬОГО ПРИРОДНОГО
СЕРЕДОВИЩА УКРАЇНИ
МАТВЄЄВА Ірина Валеріївна
УДК 577.344 - 616.3
МОДЕЛЮВАННЯ РАДІОЕКОЛОГІЧНИХ ПРОЦЕСІВ
МЕТОДОМ КАМЕРНИХ МОДЕЛЕЙ
ПРИ ОЦІНЦІ ЕКОЛОГІЧНОГО СТАНУ ЛОКАЛЬНИХ ЕКОСИСТЕМ
21.06.01 – Екологічна безпека
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ – 2008


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі екології факультету екологічної безпеки Національного авіаційного університету.
Науковий керівник: доктор біологічних наук, професор
Кутлахмедов Юрій Олексійович,
Інститут клітинної біології та генетичної інженерії НАН України,
завідувач лабораторії радіоекології відділу біофізики та радіобіології,
професор кафедри екології Національного авіаційного університету
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Захматов Володимир Дмитрович,
Інститут геохімії навколишнього середовища НАН і МНС України,
провідний науковий співробітник

доктор біологічних наук,
Дружина Микола Олександрович,
Інститут експериментальної патології, онкології і радіобіології
ім. Р.Є. Кавецького НАН України, завідувач відділу радіобіології
Захист дисертації відбудеться « 10 » червня 2008 р. о 1400 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.880.01 Державного екологічного інституту Міністерства охорони навколишнього природного середовища України за адресою: 03035, м. Київ, вул. Урицького, 35.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Державного екологічного інституту Міністерства охорони навколишнього природного середовища України за адресою: 03035, м. Київ, вул. Урицького, 35.
Автореферат розісланий « ____ » травня 2008 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради К 26.880.01 к. т. н., доцент Тимошенко М. М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Постійне зростання масштабів використання радіоактивних речовин та джерел іонізуючого випромінювання в різних галузях промисловості, медицині, науці збільшує вплив іонізуючої радіації на всі компоненти природного середовища. Через це радіонукліди, що випали на територію України внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС, трофічними ланцюгами можуть формувати помітні дозові навантаження на населення України. Насамперед це довгоживучі радіонукліди 137Cs і 90Sr, які становлять основну екологічну небезпеку і мають біотичний характер, оскільки є аналогами макроелементів К та Са, які необхідні для рослин і тварин. В Україні проводиться досить систематичний і детальний моніторинг забруднення продуктів харчування, ґрунтів та води. Ведуться виміри вмісту 137Cs на лічильниках випромінювань людини (ЛВЛ) і за моделями вираховується очікувана доза для населення конкретних селищ. За даними моніторингу молока проводиться оцінка так званої паспортної дози.
Але окрім оцінок та моніторингу діючого стану екологічної безпеки для населених пунктів (НП) України є нагальна потреба, спираючись на ці дані, мати розрахунки за моделями довгострокового прогнозу радіоекологічного стану НП. Такий прогноз дозволить робити вибір та обґрунтування реальних контрзаходів для контролю та управління екологічною безпекою територій та населення забруднених сіл України. Тому розробка відносно простих математичних моделей динаміки розподілу радіонуклідів, що спираються на дані конкретних натурних досліджень, є важливою і актуальною проблемою сучасної екології. З одного боку, цей підхід дозволить в майбутньому мати діючу модель радіоекологічної безпеки для кожного конкретного НП. З другого боку, така діюча модель, що спирається на реальні властивості-параметри екосистеми даного НП, дозволить оцінити можливі екологічні ризики від інших полютантів (важких металів, гербіцидів тощо). Мова іде про встановлення узагальнених параметрів екологічної безпеки і екологічних ризиків, що характерні для даного НП.
В сучасній екології та радіоекології розроблено достатньо підходів та моделей для оцінки екологічної ємності та радіоємності для великих територій, але явно не вистачає методів і моделей, придатних для оцінки та прогнозу стану локальних екосистем для конкретних НП України.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: МОДЕЛЮВАННЯ РАДІОЕКОЛОГІЧНИХ ПРОЦЕСІВ МЕТОДОМ КАМЕРНИХ МОДЕЛЕЙ ПРИ ОЦІНЦІ ЕКОЛОГІЧНОГО СТАНУ ЛОКАЛЬНИХ ЕКОСИСТЕМ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок