Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> формування Політичної культури Українського суспільства: проблеми і перспективи розвитку

формування Політичної культури Українського суспільства: проблеми і перспективи розвитку

Назва:
формування Політичної культури Українського суспільства: проблеми і перспективи розвитку
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,09 KB
Завантажень:
87
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Київський національний університет імені Тараса Шевченка
Проскуріна Олена Олександрівна
УДК 32:316.72 (477)
формування Політичної культури Українського суспільства: проблеми і перспективи розвитку
Cпеціальність 23.00.03 – політична культура та ідеологія
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата політичних наук
Київ – 2001


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі політології філософського факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Науковий керівник – кандидат філософських наук, доцент
Корж Мирослав Олексійович,
доцент кафедри політології філософського факультету
Київського національного університету імені Тараса Шевченка
Офіційні опоненти – доктор філософських наук, професор
Андрущенко Віктор Петрович,
директор Інституту вищої освіти Академії політичних наук,
член-кореспондент Академії педагогічних наук України–
доктор політичних наук, професор
Чічановський Анатолій Анатолійович,
професор кафедри міжнародної журналістики
Інституту журналістики Київського національного
університету імені Тараса Шевченка.
Провідна організація: Інститут філософії імені Г.С.Сковороди Національної академії наук України.
Захист дисертації відбудеться “17” грудня 2001 р. о 14.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26. 001. 34 Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 04119, м. Київ, вул. Мельникова, 36/1, Інститут журналістики.
З дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м. Київ, вул.. Володимирська, 58.
Автореферат розіслано “16” листопада 2001 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Н.М.Сидоренко


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Політична стабільність суспільства залежить від стійкості політичної системи суспільства, а також усіх її елементів. Щоб остання була дієвою й стійкою, необхідно здійснити глибокі зміни. Проте, розв’язання таких проблем, як показала світова практика демократичних перетворень, багато в чому залежить від політичної культури, яка стоїть на демократичному ідеалі.
Політична культура пострадянської України як сукупність різних політичних цінностей, настанов і стандартів політичної діяльності стримує процес демократичної трансформації суспільства. Такий стан політичної культури українського соціуму також безпосередньо пов’язаний із нерозвиненістю демократичних політичних інститутів, недостатньою ефективністю діяльності владних структур, низькими темпами економічних перетворень.
У перехідний період до демократії, коли відбувається зміна типів політичної культури, якою б гострою не була в цьому необхідність, не здійснюється відразу, вимагає певного часу. У цей період існує багатоманітність політичних орієнтацій за відсутності певного і явного домінування хоча б одної з них, швидка зміна політичних переваг, спалах екстремізму, засобів політичного впливу на зразок голодувань, страйків, інших форм силового й емоційного тиску на владу, а влада, у свою чергу, використовує карні й адміністративні заходи там, де можна застосовувати політичні. У перехідний період тип соціальної регуляції поведінки часто характеризується “міжцарствуванням” соціальних норм, при якому традиційні норми втрачають свою силу, а сучасні лише починають оформлятися, тому чимало людей у реальній політичній поведінці керуються різними політичними нормами, як такими, що відповідають політичній ситуації, так і далеко не адекватними їй. Тому суть наукового дослідження полягає в розкритті специфіки політичної культури України, впливів на неї регіональних та історичних особливостей.
У цих умовах на особливу увагу заслуговує аналіз таких важливих напрямків, як роль політичної культури в становленні демократії в суспільстві, значення політичної культури в процесі формування політичної системи, її стабілізація в перехідний період від тоталітаризму до демократії в Україні. Дослідження політичної культури здійснено у взаємозв’язку з конкретними умовами становлення української державності.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: формування Політичної культури Українського суспільства: проблеми і перспективи розвитку

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок