Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Діяльність товариства „Просвіта” на Лівобережній Україні у ХХ стОЛІТТІ

Діяльність товариства „Просвіта” на Лівобережній Україні у ХХ стОЛІТТІ

Назва:
Діяльність товариства „Просвіта” на Лівобережній Україні у ХХ стОЛІТТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
26,12 KB
Завантажень:
500
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ В.Н.КАРАЗІНА
БАДЄЄВА ЛЮДМИЛА ІВАНІВНА
УДК 94(4.77.5)”19”
Діяльність товариства „Просвіта”
на Лівобережній Україні у ХХ стОЛІТТІ
Спеціальність 07. 00. 01 – історія України
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Харків – 2004
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі історії державності України Національного університету внутрішніх справ МВС України (м. Харків)
Науковий керівник: кандидат історичних наук, доцент
Коломієць Тетяна Василівна,
Національний університет внутрішніх справ МВС
України, доцент кафедри історії державності
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Епштейн Аркадій Ісакович,
Національний аерокосмічний університет імені
М.Є.Жуковського, професор кафедри політології
кандидат історичних наук, доцент
Колісник Костянтин Едуардович,
Українська державна академія залізничного
транспорту, доцент кафедри історії та
українознавства
Провідна установа: Донецький національний університет,
кафедра історії України, Міністерство освіти і науки
України, м. Донецьк
Захист відбудеться 11 червня 2004 р. о 15.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .051.10 Харківського національного університету імені В.Н.Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, пл. Свободи, 4, ауд. IV-65
З дисертацією можна ознайомитись у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету імені В.Н.Каразіна
Автореферат розісланий 11 травня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Є.П.Пугач
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ДИСЕРТАЦІЇ
Актуальність теми дослідження. Духовне відродження української нації можливе лише на базі глибоких змін у всіх сферах буття – у свідомості, культурі, економіці тощо. Саме тому проблему відродження національної самосвідомості нинішніх поколінь українців і формування цієї свідомості у майбутніх можна назвати і морально-етичною, і психолого-педагогічною, і суспільно-політичною. Ось чому сьогодні особливої актуальності набуває проблема формування історичної самосвідомості українського народу.
Вагомий внесок у процес формування самосвідомості українського народу зробила масова національно-культурницька громадська організація “Просвіта”. Просвітяни завжди опікувалися духовним надбанням нації, були провідниками ідей Української державності, віковічних цінностей народу, доклали неабияких зусиль для того, щоб Україна стала незалежною, демократичною державою. Тому особливої актуальності набуває вивчення діяльності “Просвіти”.
Актуальність дослідження обумовлена також потребою розкриття історичної правди про діяльність “Просвіти”, зокрема на Лівобережній Україні, про форми і методи впливу товариства на пробудження й активізацію національної свідомості українського народу, про конкретний внесок активістів “Просвіти” у процес національного відродження.
Культурно-духовне відродження неможливе без утвердження національної системи виховання. Кожній нації необхідно зберегти духовну єдність поколінь, наступність культури. Формування людини-громадянина з високою національною гідністю, національним характером, складом мислення можна забезпечити тільки через систему національного виховання. Національний тип особистості виростає на ідеях національної філософії, народних ідеалах і традиціях, звичаях і обрядах, тобто на культурно-історичному досвіді, здобутках народу багатьох епох, його морально-етичних цінностях. Знання шляхів і методів упровадження та збереження української культури в різні історичні періоди діяльності товариства "Просвіта" буде важливим фактором реалізації політики національно-культурного відродження України. Тому дослідження вибраної проблеми авторка дисертації розглядає як теоретичне забезпечення процесу активізації соціально-творчої енергії українського народу, її спрямування в державницьке та культуротворче русло.
Зв’язок роботи з науковими програмами, темами. Дослідження проводилося у межах плану науково-дослідницької роботи кафедри історії державності України Національного університету внутрішніх справ МВС України (м.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: Діяльність товариства „Просвіта” на Лівобережній Україні у ХХ стОЛІТТІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок