Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Фімбріальні адгезини сальмонел та їх використання при конструюванні засобів специфічної профілактики сальмонельозу тварин

Фімбріальні адгезини сальмонел та їх використання при конструюванні засобів специфічної профілактики сальмонельозу тварин

Назва:
Фімбріальні адгезини сальмонел та їх використання при конструюванні засобів специфічної профілактики сальмонельозу тварин
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,25 KB
Завантажень:
355
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ІНСТИТУТ ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНОЇ І КЛІНІЧНОЇ
ВЕТЕРИНАРНОЇ МЕДИЦИНИ УААН
ДІДОК Юлія Валентинівна
УДК 619:616.98:579.842.14:616-084
Фімбріальні адгезини сальмонел та їх використання при
конструюванні засобів специфічної профілактики
сальмонельозу тварин
16.00.03 – ветеринарна мікробіологія та вірусологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата ветеринарних наук
Харків - 2001
Дисертацією є рукопис
Роботу виконано в лабораторії вивчення бактеріальних хвороб молодняка Інституту експериментальної і клінічної ветеринарної медицини Української академії аграрних наук.
Науковий керівник: доктор ветеринарних наук,
старший науковий співробітник,
Головко Анатолій Миколайович,
Державний науково-контрольний інститут біотехнології і штамів мікроорганізмів
Міністерства аграрної політики України,
директор інституту
Офіційні опоненти:
доктор ветеринарних наук, старший науковий співробітник Волинець Леонід Кузьмич, Інститут ветеринарної медицини УААН, завідувач лабораторії ветсанекспертизи
кандидат біологічних наук Трускова Тетяна Юріївна, Інститут експериментальної і клінічної ветеринарної медицини УААН, завідувач лабораторії технологій виготовлення ветбіопрепаратів
Провідна установа:
Національний аграрний університет, кафедра мікробіології та вірусології Кабінету Міністрів України, м.Київ
Захист відбудеться “27” квітня 2001 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.359.01 в Інституті експериментальної і клінічної ветеринарної медицини УААН за адресою: 61023, м.Харків, вул.Пушкінська 83.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту експериментальної і клінічної ветеринарної медицини УААН, м.Харків, вул.Пушкінська 83.
Автореферат розісланий “26” березня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор ветеринарних наук, професор КОНАРЖЕВСЬКИЙ К.Є.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Проблема сальмонельозу – одного з найбільш поширених зоонозних захворювань, яке реєструється майже в усіх країнах світу, в тому числі в Україні, продовжує залишатись актуальною для ветеринарної науки та практики. Сальмонельоз молодняку сільськогосподарських тварин має широке розповсюдження і завдає значних економічних збитків тваринницьким господарствам.
На сучасному етапі боротьби з цим захворюванням найбільш економічно виправданим та ефективним заходом є проведення масових профілактичних обробок тварин. Саме тому велике значення має подальше удосконалення існуючих та створення нових ефективних засобів специфічної профілактики сальмонельозу.
На засіданні комітету експертів ВООЗ по боротьбі з сальмонельозом (1991) рекомендовано особливу увагу приділяти конструюванню субодиничних імунізуючих препаратів на основі факторів патогенності збудника.
Одним з основних факторів патогенності сальмонел є адгезивність – спроможність продукувати біологічні субстанції (фімбрії, фімбріальні адгезини), які забезпечують адгезію і колонізацію епітеліальної тканини кишечнику. Фімбріальні адгезини виконують в життєдіяльності бактерій також інші важливі функції, наприклад, дозволяють протистояти впливу таких бар’єрів захисту макроорганізму, як перистальтичні рухи та секрети слизової оболонки.
Фімбрії грамнегативних бактерій – органели, що локалізуються на поверхні бактеріальної клітини. Здатність до експресії фімбрій корелює з вірулентністю бактерій (Далина А.М., 1989; Головко А.М., 1996; Полоцький Ю.Е., Авдеєва Т.А., 1981; Thorns S.J., 1995). Це робить можливим використання вилучених з бактеріальних клітин фімбріальних адгезинів як носіїв антигенних детермінант при створенні нових засобів імунопрофілактики і терапії сальмонельозу.
Питання можливості застосування фімбрій сальмонел в імунопрофілактиці захворювань сальмонельозної етіології, за даними зарубіжної літератури, є маловивченим, а в Україні розробляється вперше. Отже, дослідження факторів патогенності сальмонел, зокрема фімбріальних адгезинів, має як теоретичне, так і практичне значення.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Фімбріальні адгезини сальмонел та їх використання при конструюванні засобів специфічної профілактики сальмонельозу тварин

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок