Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ ПРИРОДНОЇ РЕЗИСТЕНТНОСТІ ОРГАНІЗМУ ТЕЛЯТ ЗАЛЕЖНО ВІД СЕРЕДОВИЩНИХ ТА ГЕНЕТИЧНИХ ФАКТОРІВ

ФОРМУВАННЯ ПРИРОДНОЇ РЕЗИСТЕНТНОСТІ ОРГАНІЗМУ ТЕЛЯТ ЗАЛЕЖНО ВІД СЕРЕДОВИЩНИХ ТА ГЕНЕТИЧНИХ ФАКТОРІВ

Назва:
ФОРМУВАННЯ ПРИРОДНОЇ РЕЗИСТЕНТНОСТІ ОРГАНІЗМУ ТЕЛЯТ ЗАЛЕЖНО ВІД СЕРЕДОВИЩНИХ ТА ГЕНЕТИЧНИХ ФАКТОРІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,59 KB
Завантажень:
293
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ЛЬВІВСЬКА НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ
ВЕТЕРИНАРНОЇ МЕДИЦИНИ ІМЕНІ С.З. ГЖИЦЬКОГО
СТЕПАНОВ ОЛЕКСАНДР ДМИТРОВИЧ
УДК 619: 612. 017 .2
ФОРМУВАННЯ ПРИРОДНОЇ РЕЗИСТЕНТНОСТІ
ОРГАНІЗМУ ТЕЛЯТ ЗАЛЕЖНО ВІД СЕРЕДОВИЩНИХ
ТА ГЕНЕТИЧНИХ ФАКТОРІВ
03. 00. 13 – фізіологія людини і тварин
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата ветеринарних наук
Львів – 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Подільському державному аграрно-технічному університеті Міністерства
аграрної політики України.
Науковий керівник: кандидат ветеринарних наук, доцент Тихонов Микола Михайлович, Подільський державний аграрно-технічний університет, завідувач кафедри морфології, фізіології та патології.
Офіційні опоненти: доктор ветеринарних наук, професор Гуфрій Дмитро Фе-дорович, Львівська національна академія ветеринарної медицини ім. С.З. Гжицького, завідувач кафедри фармакології та токсикології;
кандидат ветеринарних наук, старший науковий співробітник Віщур Олег Іванович, Інститут біології тварин УААН, завідувач лабораторії імунології.
Провідна установа: Дніпропетровський державний аграрний університет, кафед-ра нормальної і патологічної фізіології сільськогосподарських тварин Міністерства аграрної політики України.
Захист відбудеться: “ 21 ” липня 2005 року о 1530 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.826.01 у Львівській національній академії ветеринарної медицини імені С.З. Гжицького за адресою: 79010, м. Львів – 10, вул. Пекарська, 50, аудиторія №1.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Львівської національної академії ветеринарної медицини імені С.З. Гжицького за адресою: 79010, м. Львів – 10, вул. Пекарська, 50.
Автореферат розісланий “ 16 “ червня 2005 року.
Вчений секретар спеціалізованої вченої
ради, доктор ветеринарних наук, доцент Головач П.І.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. У нашій країні та за її межами практикується „холодний” метод вирощування телят. Є дослідження, присвячені вивченню впливу цього методу на фізіологічний стан, продуктивні якості та резистентність тварин (Иноземцев В.П., 1986; Быков К.С., 1987; Флюстиков А.Г., Гинчук А.И., 1987; Хрустова С.А., 1988; Достоевский П.П., Блажко В.А., 1989; Томко Ю.Н., 1990; Горбунов Н., 1997; Сиротинин В.И. и соавт., 2001; Сидорович М., 2003). Роботи виконувалися на тваринах різних порід у різних природнокліматичних зонах. Більшість дослідників прийшли до висновку щодо можливості цілорічного використання даного технологічного варіанту вирощування молодняку великої рогатої худоби. Але при вивченні цього питання більшість досліджень виконувалися в умовах середовища, які не можна назвати агресивними у відношенні до піддослідних тварин. Хоча, саме „холодне” вирощування може нести велике навантаження на організм тварини і в першу чергу на її захисні сили, в період, коли гранично низькі або високі температури навколишнього середовища значно виводять її за межі термонейтральної зони. Тим більше, що основне навантаження даного методу лягає на телят раннього постнатального періоду онтогенезу.
Не дивлячись на тривалу експлуатацію технології вирощування телят в індивідуальних будиночках-профілакторіях, на даний час відсутня єдина чітко сфор-мульована система експлуатації цього способу вирощування, яка б регламентувала можливості його використання за різних умов середовища. У зв’язку з цим ви-в-чення особливостей формування природної резистентності організму телят, яких вирощують „холодним” методом в умовах довгострокового негативного впливу середовища, є актуальним, як у науковому, так і у практичному плані.
Відомо, що природна резистентність організму тварин обумовлюється, окрім впливу середовища, індивідуальною та груповою спадковістю тварин, тобто наявними у них генотипами (Вагонис З.И., 1983; Скрипниченко Г.Г., 1983; Плященко С.И., 1984; Меркурьева Е.К. и соавт., 1991; Милостивий Р.В., 2004). У селекційних програмах з тваринництва передових країн світу показникам природної резистент-ності організму відводиться важливе місце (Вахуткевич Н.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ ПРИРОДНОЇ РЕЗИСТЕНТНОСТІ ОРГАНІЗМУ ТЕЛЯТ ЗАЛЕЖНО ВІД СЕРЕДОВИЩНИХ ТА ГЕНЕТИЧНИХ ФАКТОРІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок