Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Розвиток різноукладності у сільському господарстві регіону

Розвиток різноукладності у сільському господарстві регіону

Назва:
Розвиток різноукладності у сільському господарстві регіону
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,25 KB
Завантажень:
373
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Інститут аграрної економіки
Української академії аграрних наук
БРУС Василь Хомич |
УДК 631.115: 304.3
Розвиток різноукладності
у сільському господарстві регіону
Спеціальність 08.07.02 –
економіка сільського господарства і АПК
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ – 2003
Дисертацією є рукопис.
Дисертаційна робота виконана в Інституті аграрної економіки
Української академії аграрних наук.
Науковий керівник: | доктор економічних наук, професор, академік УААН, заслужений діяч науки і техніки України
Юрчишин Володимир Васильович,
Інститут аграрної економіки УААН,
завідувач відділу аграрної та соціальної політики
Офіційні опоненти: | доктор економічних наук, професор,
член-кореспондент УААН
Андрійчук Василь Гаврилович,
заступник завідувача кафедри аграрного менеджменту, Київський Національний економічний університет,
Кабінет Міністрів України, м. Київ;
кандидат економічних наук
Федієнко Павло Миколайович,
старший науковий співробітник
відділу аграрної економіки і земельних відносин
Української академії аграрних наук, м. Київ
Провідна установа: | Національний аграрний університет, Кабінет Міністрів України, кафедра аграрної економіки, м. Київ
 
Захист дисертації відбудеться “18” лютого 2003 р. о 14.30 год. на засіданні вченої ради Д 26.350.01 в Інституті аграрної економіки УААН за адресою: 03680, м. Київ, МСП, вул. Героїв оборони, 10, конференц-зал, 3-й поверх.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту аграрної економіки УААН за адресою: 03680, м. Київ, МСП, вул. Героїв оборони, 10, кімн. 212.
Автореферат розісланий 4 січня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат економічних наук,
старший науковий співробітник |
В.А. Пулім
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Реформування аграрних відносин спричинило розвиток у сільському господарстві нових соціально-економічних процесів і явищ, одним з яких є поглиблення його різноукладності. Історично зумовлена в українському селі різноукладність набуває нетрадиційних рис розвитку: здійснюється її трансформація, відмирають одні уклади, замість них з’являються нові. Традиційні для сільського господарства України уклади набувають нових рис і особливостей. Збільшується кількість чинників, які впливають на характер розвитку окремих укладів та їх сукупності, яка формує різноукладність. Проблеми розвитку сільськогосподарської галузі одночасно стають проблемами формування і функціонування укладності на селі, її соціальних, організаційних, економічних та інших складових. У свою чергу процес, глибина і соціально-економічна результативність розвитку різноукладності стають чинниками, що впливають на вирішення проблем аграрного сектора економіки.
Під впливом цих та інших чинників і обставин виникла об’єктивна необхідність формування нової гілки аграрно-економічних досліджень – теоретико-методологічних і науково-прикладних складових розвитку різноукладності на селі. При цьому невідкладним завданням стає вивчення теорії і методології сучасного укладотворення, організації розвитку різноукладності, її соціального, організаційного та управлінського забезпечення. Аналіз ситуації, що складається в укладотворчих процесах, вказує на те, що науково-прикладне вивчення даної проблеми стосовно сучасних умов, оглядової і більш віддаленої перспективи тільки започатковується. Це дає підставу для висновку про достатньо високу актуальність обраної для дисертаційного вивчення проблеми.
Стан вивчення проблеми. Хоч категорія “уклад” має давнє історичне коріння, стосовно сучасних умов, які сформувалися під впливом глибоких перетворень у процесі аграрної реформи, проблема різноукладності досліджена дуже мало. Одним з наслідків її новітнього характеру є надзвичайно обмежена кількість необхідної для дослідження наукової, статистичної, первинної та іншої інформації. Певною мірою вивчення проблеми полегшується можливістю використання при відповідних дослідженнях суміжної інформації, якою багаті перетворювальні процеси на селі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: Розвиток різноукладності у сільському господарстві регіону

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок