Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ГАЛУЗЕВА ЛЕКСИКА В СЛОВНИКУ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ В 11-ТИ ТОМАХ (1970-1980 рр.) (семантичний та стилістичний аспекти)

ГАЛУЗЕВА ЛЕКСИКА В СЛОВНИКУ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ В 11-ТИ ТОМАХ (1970-1980 рр.) (семантичний та стилістичний аспекти)

Назва:
ГАЛУЗЕВА ЛЕКСИКА В СЛОВНИКУ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ В 11-ТИ ТОМАХ (1970-1980 рр.) (семантичний та стилістичний аспекти)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,16 KB
Завантажень:
74
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ
БАЛОГ Валентина Олександрівна
УДК 811:161.2’374.3:373.46
ГАЛУЗЕВА ЛЕКСИКА В СЛОВНИКУ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ
В 11-ТИ ТОМАХ (1970-1980 рр.)
(семантичний та стилістичний аспекти)
Спеціальність 10.02.01 – українська мова
А в т о р е ф е р а т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Київ – 2003
Дисертацію є рукопис.
Роботу виконано у відділі лексикології та комп’ютерної лексикографії Інституту української мови НАН України.
Науковий керівник – доктор філологічних наук, професор
ТАРАНЕНКО Олександр Онисимович,
Інститут української мови НАН України, завідувач відділу лексикології та комп’ютерної лексикографії.
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
ЖАЙВОРОНОК Віталій Вікторович,
Інститут мовознавства ім. О.О. Потебні НАН України,
науковий співробітник відділу загальнославістичної
проблематики та східнослов’янських мов;
кандидат філологічних наук
ІВАЩЕНКО Вікторія Людвігівна,
Інститут української мови НАН України, докторант.
Провідна установа: Національний педагогічний університет імені М.П. Драгоманова,
кафедра стилістики української мови,
Міністерство освіти і науки України, м. Київ
Захист відбудеться 12 лютого 2003 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.173.01 при Інституті української мови НАН України (01001, м. Київ, вул. Грушевського, 4).
Із дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту мовознавства ім. О.О. Потебні та Інституту української мови НАН України (01001, м. Київ, вул. Грушевського, 4).
Автореферат розіслано 9 січня 2003 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат філологічних наук І.А. Самойлова
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Природні зміни в системі мови, необхідність фіксації лексичного складу та норм його вживання в певний проміжок часу, а також поліпшення ефективності сприйняття інформації, поданої в словнику, зумовлюють потребу періодичного перевидання існуючих лексикографічних праць, удосконалення методики опису реєстрового складу словника. При створенні наукових продуктів нового покоління так чи інакше постає необхідність усебічного, докорінного перегляду та критичного аналізу наявних надбань, що пройшли перевірку часом, для поліпшення їхньої якості.
Однією з основних праць українського словникарства та найповнішим зібранням лексики української мови є Словник української мови в 11-ти томах (далі – СУМ), що вийшов у 1970 – 1980 роках в Інституті мовознавства ім. О.О. Потебні, тому різнобічний аналіз саме реєстру СУМ є необхідним завданням сучасної української лексикографії. Аналіз галузевої лексики, зафіксованої в СУМ, – це закономірний та важливий етап у комплексі досліджень реєстру цього словника. У цьому руслі в українському мовознавстві з’явилася низка цінних праць, які мають безперечне значення для цього дослідження (це праці Л.С. Паламарчука, Л.А. Юрчук, А.А. Бурячка, О.О. Тараненка, Л.О. Родніної, В.Й. Горобця, О.П. Петровської, В.О. Винника та ін., статті, уміщені в збірниках наукових праць “Лексикологія і лексикографія”, 1967, “Слово і фразеологізм у словнику”, 1980, матеріали конференцій “Українська термінологія і сучасність”, 1998, 1999, 2001 рр.). Проте поки що немає комплексного, цілісного дослідження галузевої лексики української мови в СУМ, здійсненого з сучасного погляду на стан та лексикографічну інтерпретацію галузевої лексики. Лексичний склад національної мови при лексикографуванні потребує детального розгляду та аналізу в основних лінгвістичних аспектах: семантичному, граматичному і стилістичному. У процесі опрацьовування галузевої лексики для включення її до реєстру загальномовного тлумачного словника особливо важливим є розгляд особливостей її функціонування у мові в семантичному та стилістичному розрізах, оскільки саме семантика та стилістика спеціального слова – це ті ланки лексикографічної роботи, де існує багато проблем, розв’язання яких було і залишається основним завданням як лексикографії минулого, так і сучасного словникарства.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ГАЛУЗЕВА ЛЕКСИКА В СЛОВНИКУ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ В 11-ТИ ТОМАХ (1970-1980 рр.) (семантичний та стилістичний аспекти)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок