Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Український Партизансько-Повстанський Штаб та його участь в організації антибільшовицької боротьби в Україні (1920-1921 рр.)

Український Партизансько-Повстанський Штаб та його участь в організації антибільшовицької боротьби в Україні (1920-1921 рр.)

Назва:
Український Партизансько-Повстанський Штаб та його участь в організації антибільшовицької боротьби в Україні (1920-1921 рр.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
27,76 KB
Завантажень:
105
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
Національний університет “Львівська політехніка”
Плазова Тетяна Іванівна
УДК 94:355.425.4:325.8](477)“1920-1921”
Український Партизансько-Повстанський Штаб
та його участь в організації антибільшовицької боротьби
в Україні (1920-1921 рр.)
спеціальність 20.02.22 – військова історія
 
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Львів - 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі історії України, науки і техніки Національного університету “Львівська політехніка” Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник – доктор історичних наук, професор
Голубко Віктор Євстафійович
професор кафедри історичного краєзнавства
Львівського національного університету
ім. І. Франка
Офіційні опоненти – доктор історичних наук, професор
Малик Ярослав Йосипович
завідувач кафедри європейської інтеграції і права
Львівського регіонального інституту державного управління
Національної академії державного управління при
Президентові України;
кандидат історичних наук, доцент
Гаврилів Ігор Омелянович
доцент кафедри історії України, науки і техніки
Національного університету “Львівська політехніка”
Провідна установа – Інститут історії України НАН України (м.Київ)
Захист відбудеться “ 10 ” червня 2005 р. о 12.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 35.052.15 у Національному університеті “Львівська політехніка” (79013, Львів, вул. С.Бандери,12, корп.4, ауд.204)
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного університету “Львівська політехніка” за адресою: 79013, м.Львів, вул. Професорська,1.
Автореферат розісланий “ 4 ” травня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат філософських наук, доцент В.І.Гусєв

Загальна характеристика роботи
Актуальність дослідження. Осмислення досвіду національного державотворення в Україні періоду 1917-1921 рр., у тому числі силових методів його захисту, нині викликає значне зацікавлення у науковців, політичних та державних діячів. Особливий інтерес привертає до себе завершальний етап визвольних змагань, що припадає на 1920-1921 рр. Це обумовлено декількома причинами. Передусім, на сьогодні, стан його наукової розробки далекий від ідеального. Вітчизняна історична наука щойно почала долати заідеологізовані нашарування радянського історичного доробку, у якому останні роки збройного опору УНР та боротьба її військових структур проти насадження більшовицького режиму в Україні зазнали чи не найбільшого замовчування й відвертої фальсифікації. Дослідження даної проблеми зобумовлюється також й тим, що вона допомагає з’ясувати сутність сучасних збройних конфліктів у світі, ролі у них збройного підпілля та його формувань у національно-визвольній боротьбі того чи іншого народу за свій суверенітет. Звичайно, що насамперед йдеться про глибоке осмислення такого засобу боротьби як терор і його використання підпільними структурами в інтересах збереження чи порятунку національної державності, з’ясування коли він перетворюється у неоправдану самоціль, а коли стає конечною необхідністю. Вивчення діяльності Українського Партизансько-Повстанського Штабу (УППШ) дає змогу простежити цікаве і майже недосліджене у вітчизняній історичній науці явище – трансформацію державних і військових органів УНР у підпільні організації, через які передбачалося продовжувати збройну боротьбу за незалежність країни. Зважаючи на те, що й в сучасних умовах партизансько-повстанська боротьба надалі залишається постійним компонентом більшості воєн і збройних конфліктів, а відтак не втратила своєї актуальності у суто практичній площині, то повинна враховуватися при розробці сучасної національної військової доктрини. У зв’язку з тим, грунтовний аналіз та переосмислення досвіду діяльності УППШ дає змогу глибше зрозуміти сутність далеко неоднозначних процесів збройних конфліктів у сучасному світі.
Актуальністю даної проблеми є, безперечно, необхідність об’єктивного висвітлення історичного минулого України для виховання підростаючого покоління.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: Український Партизансько-Повстанський Штаб та його участь в організації антибільшовицької боротьби в Україні (1920-1921 рр.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок