Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОТРИМАННЯ БІОЛОГІЧНИХ КОМПОНЕНТІВ ТА КОНСТРУЮВАННЯ ВИСОКОІНФОРМАТИВНОЇ ТЕСТ-СИСТЕМИ ДЛЯ ДІАГНОСТИКИ ВІЛ-ІНФЕКЦІЇ

ОТРИМАННЯ БІОЛОГІЧНИХ КОМПОНЕНТІВ ТА КОНСТРУЮВАННЯ ВИСОКОІНФОРМАТИВНОЇ ТЕСТ-СИСТЕМИ ДЛЯ ДІАГНОСТИКИ ВІЛ-ІНФЕКЦІЇ

Назва:
ОТРИМАННЯ БІОЛОГІЧНИХ КОМПОНЕНТІВ ТА КОНСТРУЮВАННЯ ВИСОКОІНФОРМАТИВНОЇ ТЕСТ-СИСТЕМИ ДЛЯ ДІАГНОСТИКИ ВІЛ-ІНФЕКЦІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,14 KB
Завантажень:
70
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ МІКРОБІОЛОГІЇ І ВІРУСОЛОГІЇ
ім. Д.К.ЗАБОЛОТНОГО
Раєвська Галина Євгенівна
УДК 57.083.3 : 578.828.6 : 616.98
ОТРИМАННЯ БІОЛОГІЧНИХ КОМПОНЕНТІВ ТА КОНСТРУЮВАННЯ ВИСОКОІНФОРМАТИВНОЇ ТЕСТ-СИСТЕМИ ДЛЯ ДІАГНОСТИКИ
ВІЛ-ІНФЕКЦІЇ
03.00.06 – вірусологія
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Київ – 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в науково-виробничому підприємстві "Діапроф Мед" та в Інституті мікробіології та вірусології ім. Д. К. Заболотного НАН України
Науковий керівник: доктор біологічних наук, професор, Співак Микола Якович, Інститут мікробіології і вірусології ім. Д. К. Заболотного НАН України, завідувач відділу проблем інтерферону та імуномодуляторів.
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук, старший науковий співробітник, Швед Анатолій Давидович, Інститут молекулярної біології та генетики НАН України, завідувач відділу молекулярної вірусології;
доктор медичних наук, старший науковий співробітник, Рибалко Світлана Леонтіївна, Інститут епідеміології та інфекційних захворювань ім. Л. В. Громашевського АМН України, головний науковий співробітник відділу загальної вірусології.
Провідна установа: Національний Медичний Університет ім. О.О. Богомольця МОЗ України, м. Київ.
Захист відбудеться “18” квітня 2001 року о 1200 на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.233.01 при Інституті мікробіології і вірусології ім. Д.К.Заболотного НАН України (03143, м. Київ, вул. Заболотного, 154, Інститут мікробіології і вірусології НАН України, зал засідань).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту мікробіології і вірусології ім. Д. К. Заболотного НАН України.
Автореферат розісланий “ 17 ” березня 2001 р.
 
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
канд. біол. наук Л.М.Пуріш
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. ВІЛ/СНІД - інфекційне захворювання, що за короткий час поширилось практично по всьому світу. Досить швидко дослідникам вдалось виявити етіологічний агент захворювання - вірус імунодефіциту людини (ВІЛ) та встановити основні шляхи його поширення. Вірус було відкрито в 1983 році і ідентифіковано як Т-лімфотропний ретровірус, пізніше подібний вірус було виділено і від хворих на СНІД та переіменовано в ВІЛ [Gallo et al., 1983]. Вірус являє собою РНК-геномний агент з нуклеокапсидом, що оточений ліпопротеїновою оболонкою, в якій присутні два глікопротеїни - gp120 та gp41. Вірус містить дві молекули РНК та зворотню транскриптазу [Еремин, 1996]. Геном вірусу складається з двох ідентичних одноланцюгових РНК яка містить 3 групи структурних генів: gag, що кодує груповий антиген, pol, який кодує фермент РНКполімеразу, env, що відповідає за синтез оболонкового глікопротеїду, та три групи регуляторних генів [Покровский, 1996 ].
Складна епідемічна ситуація в світі щодо інфекції, спричиненої вірусом імунодефіциту людини, перетворилася на пандемію, яка охоплює все нові країни. На початок 2000 року, згідно даних ВООЗ, чисельність ВІЛ-інфікованих в світі становила 36 млн. Проблема поширення СНІДу не обійшла і Україну, що на сьогоднішній день є найбільш ураженою територією серед країн Східної Европи. За станом на 01.07.2000 в Україні було зареєстровано 33627 ВІЛ-інфікованих осіб та 58586 виявлено по сероепідеміологічному моніторингу [Щербинская и др. 2000].
ВІЛ-інфекція поки що не контролюється засобами специфічної імунопрофілактики, тож спрямованість основних заходів, що сприяють обмеженню розповсюдження цієї інфекції має бути зорієнтована на запобігання зараження вірусом. Це може бути забезпечено завдяки добре налагодженій системі епідемічного нагляду, що неможливо без застосування сучасних методів лабораторної діагностики, які є невід'ємною частиною епіднагляду.
Метод твердофазного імуноферментного аналізу (ТІФА) для діагностики ВІЛ-інфекції вперше був застосований у 1984 році. Принцип методу полягає в тому, що специфічні антитіла з досліджуваної сироватки зв'язуються з антигеном, сорбованим на твердій фазі, і виявляються в подальшому вторинними антитілами, міченими ферментом.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ОТРИМАННЯ БІОЛОГІЧНИХ КОМПОНЕНТІВ ТА КОНСТРУЮВАННЯ ВИСОКОІНФОРМАТИВНОЇ ТЕСТ-СИСТЕМИ ДЛЯ ДІАГНОСТИКИ ВІЛ-ІНФЕКЦІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок