Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УДОСКОНАЛЕННЯ ПРОФЕСІЙНОГО МИСЛЕННЯ В КУРСАНТІВ-ПІЛОТІВ У ПРОЦЕСІ ВИВЧЕННЯ ДИСЦИПЛІН ПІЛОТАЖНО-НАВІГАЦІЙНОГО ЦИКЛУ

УДОСКОНАЛЕННЯ ПРОФЕСІЙНОГО МИСЛЕННЯ В КУРСАНТІВ-ПІЛОТІВ У ПРОЦЕСІ ВИВЧЕННЯ ДИСЦИПЛІН ПІЛОТАЖНО-НАВІГАЦІЙНОГО ЦИКЛУ

Назва:
УДОСКОНАЛЕННЯ ПРОФЕСІЙНОГО МИСЛЕННЯ В КУРСАНТІВ-ПІЛОТІВ У ПРОЦЕСІ ВИВЧЕННЯ ДИСЦИПЛІН ПІЛОТАЖНО-НАВІГАЦІЙНОГО ЦИКЛУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,94 KB
Завантажень:
325
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
УКРАЇНСЬКА ІНЖЕНЕРНО-ПЕДАГОГІЧНА АКАДЕМІЯ
РУДЕНКО Юлія Миколаївна
УДК 37.01:629.7.054.07
УДОСКОНАЛЕННЯ ПРОФЕСІЙНОГО МИСЛЕННЯ В КУРСАНТІВ-ПІЛОТІВ У ПРОЦЕСІ ВИВЧЕННЯ ДИСЦИПЛІН ПІЛОТАЖНО-НАВІГАЦІЙНОГО ЦИКЛУ
13.00.02 – “Теорія та методика навчання (технічні дисципліни)”
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Харків - 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Державній льотній академії України Міністерства освіти і науки України, м. Кіровоград.
Науковий керівник: доктор педагогічних наук, професор
Макаров Роберт Микитович,
Державна льотна академія України, м. Кіровоград,
завідувач кафедри авіаційної педагогіки і психології.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
Романовський Олександр Георгійович,
Національний технічний університет
“Харківський політехнічний інститут”, м. Харків,
проректор з навчальної роботи та перспективного розвитку;
кандидат педагогічних наук
Щербина Світлана Володимирівна
Кіровоградський національний технічний університет,
м. Кіровоград, завідувач кафедри іноземних мов.
Провідна установа: Тернопільський національний педагогічний університет
ім. Володимира Гнатюка, кафедра професійного
навчання, Міністерство освіти і науки України.
Захист відбудеться 02.11. 2005 року о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 64.108.01 в Українській інженерно-педагогічній академії за адресою: 61003, м. Харків, вул. Університетська, 16.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Української інженерно-педагогічної академії за адресою: 61003, м. Харків, вул. Університетська, 16.
Автореферат розісланий 26.09.2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В.В. Плохіх


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність і доцільність дослідження обумовлена практикою експлуатації повітряних судів транспортної авіації, що вимагає пошуку шляхів покращення професійної надійності пілота, особливо в умовах підвищеної екстремальності.
Проблема професійного мислення пілотів є частиною комплексної проблеми безпеки польотів, пов'язаної з людським чинником. З вини пілотів відбувається 80-85% авіакатастроф, основною причиною майже 50% з них Р.С. Дженсен, Е.Л. Вінер називають недостатній рівень професійного мислення льотчиків, тобто, виникає питання про професійну надійність льотного складу в екстремальній ситуації і про удосконалення професійного мислення пілотів як складової частини їх надійності.
З аналізу причин помилок пілотів, який проведено в своїх роботах О.В. Гарнаєвим, В.О. Пономаренком, Р.М. Макаровим, Л.В. Герасименко, М.А. Нідзієм, Ж.К. Шишкіним, можна зробити висновок, що основною причиною нерозвиненого професійного мислення авіафахівця є недостатній рівень спеціальної теоретичної і практичної підготовленості пілотів.
Аналіз робіт таких авторів, як І.В. Агапов, С.В. Альошин, О.А. Воробйов, В.Ф. Жернавков, З.О. Козловський, В.І. Жульов, В.С. Іванов, Р.М. Макаров, Л.В. Герасименко, В.Л. Маріщук, М.А. Нідзій, Ж.К. Шишкін, С.Г. Хойс, Р.С. Дженсен, С.Т. Льюіс та ін. показує, що зараз практично не робиться спроб цілеспрямованого розвитку професійного мислення пілотів під час їх підготовки.
Побудова процесу удосконалення професійного мислення курсантів неможлива без визначення поняття “професійне мислення пілота” і його етапів, проте аналіз літературних джерел вищезгаданих авторів, а також робіт в галузі загальної педагогіки (І.А. Зимня, І.І. Калькой, Б.І. Коротяєв, А.М. Матюшкін, М.І. Махмутов, В.Ф. Овчинников, М.Н. Скаткін, В.В. Краєвський, Д.В. Чернілевський та ін.) і психології (Д.М. Дубравська, Б.Ф. Ломов, К.К. Платонов, В.О. Пономаренко, Н.Д. Завалова та ін.) доводить, що це поняття не конкретизовано. Таким чином, для удосконалення професійного мислення пілотів необхідна конкретизація поняття “професійне мислення пілота” і його етапів, а також обґрунтування, розробка і впровадження в процес спеціальної теоретичної і практичної підготовки курсантів відповідної методики навчання.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: УДОСКОНАЛЕННЯ ПРОФЕСІЙНОГО МИСЛЕННЯ В КУРСАНТІВ-ПІЛОТІВ У ПРОЦЕСІ ВИВЧЕННЯ ДИСЦИПЛІН ПІЛОТАЖНО-НАВІГАЦІЙНОГО ЦИКЛУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок