Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПІДВИЩЕННЯ ДОВГОВІЧНОСТІ ДЕТАЛЕЙ ДИЗЕЛЬНИХ ДВИГУНІВ НАСИЧЕННЯМ РОБОЧОГО ШАРУ ВИСОКОДИСПЕРСНИМИ ДОМІШКАМИ

ПІДВИЩЕННЯ ДОВГОВІЧНОСТІ ДЕТАЛЕЙ ДИЗЕЛЬНИХ ДВИГУНІВ НАСИЧЕННЯМ РОБОЧОГО ШАРУ ВИСОКОДИСПЕРСНИМИ ДОМІШКАМИ

Назва:
ПІДВИЩЕННЯ ДОВГОВІЧНОСТІ ДЕТАЛЕЙ ДИЗЕЛЬНИХ ДВИГУНІВ НАСИЧЕННЯМ РОБОЧОГО ШАРУ ВИСОКОДИСПЕРСНИМИ ДОМІШКАМИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,56 KB
Завантажень:
244
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Харківський національний
автомобільно-дорожній університет
УДК 621.431-2
Олійник Олександр Купріянович
ПІДВИЩЕННЯ ДОВГОВІЧНОСТІ ДЕТАЛЕЙ ДИЗЕЛЬНИХ
ДВИГУНІВ НАСИЧЕННЯМ РОБОЧОГО ШАРУ
ВИСОКОДИСПЕРСНИМИ ДОМІШКАМИ
05.02.01 – Матеріалознавство
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харьков – 2007
Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Харківському національному автомобільно-дорожньому університеті Міністерства освіти і науки України та в Центральній лабораторії ДП „Завод ім.. В.О. Малишева”.
Науковий керівник: - кандидат технічних наук, професор Мощенок Василь
Іванович, Харківський національний автомобільно-
дорожній університет, завідувач кафедри технології
металів та матеріалознавства
Офіційні опоненти: - доктор технічних наук, професор Скобло Тамара
Семенівна, Харківський національний технічний
університет сільського господарства, професор
кафедри ремонту машин;
- кандидат технічних наук, доцент Александров
Микола Григорович, Харківський національний
педагогічний університет ім. Г.С. Сковороди, доцент
кафедри фізики.
Захист відбудеться 13.12. 2007 р. о 14 годині
на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.059.01 при Харківському національному автомобільно-дорожньому університеті за адресою:
61002, м. Харків, вул. Петровського, 25
 
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Харківського національного автомобільно-дорожнього університету. 61002, м. Харків, вул. Петровського, 25
Автореферат розісланий 12.11.2007 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради І.В. Кияшко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Розвиток сучасного машинобудування визначається конкуренцією на світовому ринку та безперервним зростанням законодавчих вимог щодо екологічних показників продукції та виробництва. Аналіз проблеми екології, енергозбереження, підвищення надійності та довговічності машин і механізмів показує, що їх вирішення тісно пов’язані із зносостійкістю матеріалів, надійністю та ресурсом роботи деталей.
Вирішення багатьох задач економії енергоресурсів також залежить від техніко – економічних показників роботи двигунів внутрішнього згоряння, їх подальшим форсуванням, що призводить до підвищенню навантажень та потребує розробки заходів, направлених на забезпечення працездатності, службових якостей матеріалів деталей і їх робочих поверхонь. Підвищення зносостійкості металічних матеріалів, їх антифрикційних показників традиційно досягається термічною, хіміко-термічною обробками, нанесенням покриттів, поверхневою пластичною деформацією, а також сучасними методами зміцнення робочих поверхонь концентрованими потоками енергії. Однак резерви використання багатьох засобів в значній мірі вже вичерпано.
Аналіз різних шляхів досягнення найбільш високих показників зносостійкості матеріалів (ефекти Б.І. Костецького, Д.М. Гаркунова, принципи сумісності і моделі припрацювання М.О. Буше) показує, що різке поліпшення тріботехнічних властивостей робочих поверхонь деталей має місце безпосередньо в період їх роботи, але тільки за певних умов навантаження, навколишнього середовища, складу контактуючих матеріалів, мастил та інш. В останні роки все більше поширення набуває додаток різноманітних домішок до мастил для підвищення показників роботи машин і механізмів з метою зменшення енерговитрат, збільшення часу безремонтної експлуатації, а також для відновлення деталей в процесі експлуатації. Однак механізм дії та характер змін структури та властивостей поверхонь при використанні різних домішок на цей час недостатньо вивчено, що стримує їх використання в промисловості та двигунобудуванні. Тому тема дисертаційної роботи є важливою і, безумовно, актуальною.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами.
Напрямок дисертаційної роботи відповідає держбюджетній та госпдоговірній тематиці ХНАДУ, що виконувалася в 2003-2007р.р., крім того, є складовою частиною науково-дослідних робіт ДП “Завод ім. Малишева” щодо відновлення та підвищення працездатності матеріалів транспортних засобів - дизельних тепловозних двигунів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ПІДВИЩЕННЯ ДОВГОВІЧНОСТІ ДЕТАЛЕЙ ДИЗЕЛЬНИХ ДВИГУНІВ НАСИЧЕННЯМ РОБОЧОГО ШАРУ ВИСОКОДИСПЕРСНИМИ ДОМІШКАМИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок