Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕТОДИКА ВИКОРИСТАННЯ ПІЗНАВАЛЬНИХ ЗАДАЧ З ОРГАНІЧНОЇ ХІМІЇ У ПРОФЕСІЙНО-ПЕДАГОГІЧНІЙ ПІДГОТОВЦІ СТУДЕНТІВ

МЕТОДИКА ВИКОРИСТАННЯ ПІЗНАВАЛЬНИХ ЗАДАЧ З ОРГАНІЧНОЇ ХІМІЇ У ПРОФЕСІЙНО-ПЕДАГОГІЧНІЙ ПІДГОТОВЦІ СТУДЕНТІВ

Назва:
МЕТОДИКА ВИКОРИСТАННЯ ПІЗНАВАЛЬНИХ ЗАДАЧ З ОРГАНІЧНОЇ ХІМІЇ У ПРОФЕСІЙНО-ПЕДАГОГІЧНІЙ ПІДГОТОВЦІ СТУДЕНТІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,14 KB
Завантажень:
246
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ М.П.ДРАГОМАНОВА
Решнова Світлана Федорівна
УДК 378. 147: 547
МЕТОДИКА ВИКОРИСТАННЯ ПІЗНАВАЛЬНИХ ЗАДАЧ З ОРГАНІЧНОЇ ХІМІЇ У ПРОФЕСІЙНО-ПЕДАГОГІЧНІЙ ПІДГОТОВЦІ СТУДЕНТІВ
13.00.02 – теорія і методика навчання хімії
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ – 2004


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Інституті природознавства Херсонського державного університету.
Науковий керівник – доктор педагогічних наук, професор
Ярошенко Ольга Григорівна,
Національний педагогічний університет
імені М.П. Драгоманова, професор кафедри методики викладання природничо-географічних дисциплін.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
Буринська Ніна Миколаївна,
Інститут педагогіки АПН України, головний науковий співробітник лабораторії хімічної і біологічної освіти;
кандидат педагогічних наук, доцент
Лукашова Ніна Іванівна,
Ніжинський державний педагогічний університет імені Миколи Гоголя, доцент кафедри хімії.
Провідна установа: Київський Національний університет імені Тараса Шевченка, кафедра органічної хімії; Міністерство освіти і науки України, м. Київ
Захист відбудеться “8” червня 2004 р. о 16 годині 30 хвилині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.053.05 в Національному педагогічному університеті імені М.П.Драгоманова, 01601, м. Київ, вул. Пирогова, 9.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова, 01601, м. Київ, вул. Пирогова, 9.
Автореферат розіслано “28” квітня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради О.П. Гнеденко


Загальна характеристика роботи
Актуальність дослідження. Оновлена система освіти потребує ефективних форм, методів, засобів підготовки вчителя нової генерації, здатного самостійно приймати рішення, осмислювати і застосовувати сучасні педагогічні технології, усвідомлювати відповідальність за виховання молодих громадян держави. Тому вищі педагогічні навчальні заклади активізували пошук шляхів удосконалення професійно-педагогічної підготовки студентів.
У роботах О.О. Абдулліної, А.М. Алексюка, В.І. Бондаря,
П.М. Гусака, І.А. Зязюна, Н.В. Кузьміної, А.Ф. Ліненко,
Н.І. Мешкової, О.Г. Мороза та інших науково обґрунтовано зміст загальнопедагогічної підготовки майбутнього вчителя, умови адаптації його до роботи в школі. Вивчення їх наукових праць переконує в тому, що система викладання фахових дисциплін у педагогічному університеті повинна бути зорієнтована на професійно-педагогічну підготовку майбутніх учителів.
Таким чином, одним з перспективних напрямків удосконалення навчального процесу у вищих педагогічних навчальних закладах є орієнтація вивчення фундаментальних дисциплін на способи реалізації теоретичних знань у педагогічній діяльності майбутнього вчителя. Проте, на підставі аналізу досвіду практичної роботи викладачів вищої педагогічної школи доводиться констатувати, що головна увага все ще приділяється предметно-науковій підготовці студентів. Особливо відчутними є відрив теоретичних знань із дисциплін обраного фаху від умінь трансформувати їх у шкільну практику та нерозробленість методик формування професійно-педагогічних умінь студентів у процесі вивчення фахових дисциплін, зокрема, органічної хімії.
Отже, потребує свого розв’язання проблема використання дидактичних можливостей курсу фахової дисципліни “Органічна хімія” у формуванні методичних умінь та педагогічних поглядів майбутніх учителів. Як показав аналіз практики, професійно-педагогічну підготовку студентів необхідно вдосконалювати в двох напрямках - поглиблювати знання з фахової дисципліни та формувати вміння застосовувати їх у шкільній практиці.
У нашому дослідженні засобом професійно-педагогічної підготовки студентів обрано пізнавальні задачі з органічної хімії. Доцільність використання пізнавальних задач у навчанні студентів обґрунтована в роботах багатьох вчених, підтверджена дисертаційними дослідженнями. Зокрема, в дисертаціях І.А. Акуленко, Л.І. Гоженко, О.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: МЕТОДИКА ВИКОРИСТАННЯ ПІЗНАВАЛЬНИХ ЗАДАЧ З ОРГАНІЧНОЇ ХІМІЇ У ПРОФЕСІЙНО-ПЕДАГОГІЧНІЙ ПІДГОТОВЦІ СТУДЕНТІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок