Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КЛІНІЧНА ОЦІНКА РІЗНИХ МЕТОДІВ ДІАГНОСТИКИ І ЛІКУВАННЯ ХРОНІЧНОГО ГЛОМЕРУЛОНЕФРИТУ (КЛІНІКО-ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНЕ ДОСЛІДЖЕННЯ)

Загрузка...

КЛІНІЧНА ОЦІНКА РІЗНИХ МЕТОДІВ ДІАГНОСТИКИ І ЛІКУВАННЯ ХРОНІЧНОГО ГЛОМЕРУЛОНЕФРИТУ (КЛІНІКО-ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНЕ ДОСЛІДЖЕННЯ)

Назва:
КЛІНІЧНА ОЦІНКА РІЗНИХ МЕТОДІВ ДІАГНОСТИКИ І ЛІКУВАННЯ ХРОНІЧНОГО ГЛОМЕРУЛОНЕФРИТУ (КЛІНІКО-ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНЕ ДОСЛІДЖЕННЯ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,17 KB
Завантажень:
256
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИМІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
КРИМСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ім. С. І. ГЕОРГІЄВСЬКОГО
 
КРУТІКОВ Євген Сергійович
УДК 616.61-002+616-07-08:615.357
КЛІНІЧНА ОЦІНКА РІЗНИХ МЕТОДІВ ДІАГНОСТИКИ
І ЛІКУВАННЯ ХРОНІЧНОГО ГЛОМЕРУЛОНЕФРИТУ
(КЛІНІКО-ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНЕ ДОСЛІДЖЕННЯ)
14.01.02 – внутрішні хвороби
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Сімферополь - 2001
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Кримському державному медичному університеті
ім. С. І. Георгієвського Міністерства охорони здоров’я України
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор Дудар Лариса
Вікторівна, Кримський державний медичний університет ім. С.І.Георгієвського, завідувачка кафедри терапії №1 з курсами фізіотерапії та ендокринології
Офіційні опоненти: доктор медичних наук, професор Синяченко Олег
Володимирович, Донецький державний медичний університет ім. М. Горького, завідувач кафедри пропедевтики внутрішніх хвороб
Заслужений працівник народної освіти України, доктор медичних наук, професор Буглак Микола Полікарпович, Кримський державний медичний університет
ім. С. І. Георгієвського, завідувач кафедри терапії №1 і гастроентерології ФПО
Провідна організація: Науково-дослідний Інститут терапії АМН України, відділ нефрології
Захист відбудеться “21” червня 2001 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К52.600.01 при Кримському державному медичному університеті ім. С.І. Георгієвського (95006, м. Сімферополь, бул. Леніна 5/7).
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Кримського державного медичного університету ім. С.І. Георгієвського (95006, м. Сімферополь,
бул. Леніна 5/7).
Автореферат розісланий “18” травня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
професор О. А. Хренов
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Хронічний гломерулонефрит (ХГН) – проблема соціально-важлива, оскільки захворювання виникає, в основному, в молодому віці, часто приводить до хронічної ниркової недостатності (ХНН), ранньої інвалідизації і смертності хворих (Пиріг Л.О., 1991; Колесник М.О., 1995). Ось чому теоретичні і практичні питання, які стосуються нових методів діагностики і лікування хворих на ХГН залишаються актуальними на сьогоднішній день і вимагають розробки та впровадження в практику (Сєров В.В., Пальцев М.О., 1992).
Діагностика ХГН, незважаючи на широкий спектр лабораторних та інструментальних методів дослідження в теперішній час достатньо складна, із-за стертої клінічної і лабораторної картини захворювання. Також в останній час виникають затруднення в діагностичному плані і визначенні ступеня активності імунозапального процесу, що протікає в нирках.
Одним із легкодоступних та інформативних об’єктів при вивченні імунозапальних процесів і ХГН, зокрема, — є клітини периферичної крові, які беруть участь в основних ланках патогенезу ураження нирок (Іллек Я.Ю. і співавт., 1996; Дядик А.І. і співавт., 1996). Припускається, що саме імунокомпетентні клітини крові сприяють підтриманню та прогресуванню патологічного процесу (Тарєєва І.Є., 1996), ось чому вивчення їх структури та функції при гломерулонефриті є дуже актуальним.
На сьогоднішній день основним напрямком в лікуванні ХГН та імунозапальных захворювань, в цілому, залишається використання гормональної імунодепресуючої терапії (Ратнер М.Я., 1992), яка спрямована на придушення імунного запалення і реакцій відповіді організму (Рябов С.І. і співавт., 1990; Пиріг Л.О. і співавт., 1992). Але незважаючи на це, не завжди уявляється можливим керувати імунопатологічним процесом, і тому добитися стійкої ремісії захворювання інколи буває дуже важко (Rosen S., 1994). В літературі зустрічаються роботи, які описують застосування імуностимуляторів при гломерулонефриті, як у вигляді монотерапії, так і в комбінації з імунодепресантами (Длін В.В., 1993; Москальова Є.С. і співавт., 1999). Частіше за все в цих випадках використовуються препарати вилочкової залози (Єлісєєва М.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: КЛІНІЧНА ОЦІНКА РІЗНИХ МЕТОДІВ ДІАГНОСТИКИ І ЛІКУВАННЯ ХРОНІЧНОГО ГЛОМЕРУЛОНЕФРИТУ (КЛІНІКО-ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНЕ ДОСЛІДЖЕННЯ)

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок