Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УЗАГАЛЬНЕННЯ І СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ З ХІМІЇ УЧНІВ ПРОФІЛЬНИХ КЛАСІВ СЕРЕДНЬОЇ ЗАГАЛЬНООСВІТНЬОЇ ШКОЛИ

Загрузка...

УЗАГАЛЬНЕННЯ І СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ З ХІМІЇ УЧНІВ ПРОФІЛЬНИХ КЛАСІВ СЕРЕДНЬОЇ ЗАГАЛЬНООСВІТНЬОЇ ШКОЛИ

Назва:
УЗАГАЛЬНЕННЯ І СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ З ХІМІЇ УЧНІВ ПРОФІЛЬНИХ КЛАСІВ СЕРЕДНЬОЇ ЗАГАЛЬНООСВІТНЬОЇ ШКОЛИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,66 KB
Завантажень:
446
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ М.П. ДРАГОМАНОВА
Ліцман Юлія Володимирівна
УДК 371.214.46:54
УЗАГАЛЬНЕННЯ І СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ З ХІМІЇ
УЧНІВ ПРОФІЛЬНИХ КЛАСІВ СЕРЕДНЬОЇ ЗАГАЛЬНООСВІТНЬОЇ ШКОЛИ
13.00.02 – теорія та методика навчання хімії
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ – 2005


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Сумському державному педагогічному університеті імені А.С. Макаренка, Міністерство освіти і науки України
Науковий керівник – доктор педагогічних наук, професор
Чайченко Надія Натанівна,
Сумський державний педагогічний університет
ім. А.С. Макаренка, завідувач кафедри хімії.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
Буринська Ніна Миколаївна,
Інститут педагогіки АПН України,
головний науковий співробітник лабораторії
хімічної і біологічної освіти ;
кандидат педагогічних наук, доцент
Лукашова Ніна Іванівна,
Ніжинський державний
педагогічний університет ім. Миколи Гоголя,
доцент кафедри хімії.
Провідна установа – Мелітопольський державний педагогічний
університет, кафедра неорганічної хімії та
методики викладання хімії, Міністерство освіти і
науки України, м. Мелітополь.
Захист відбудеться “11” березня 2005 р. о 14–30 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К.26.053.11 в Національному педагогічному університеті імені М.П. Драгоманова, 01601, м. Київ, вул. Пирогова, 9.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова, 01601, м. Київ, вул. Пирогова, 9.
Автореферат розісланий “3” лютого 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Н.О. Постернак


Загальна характеристика роботи
Актуальність дослідження. У сучасних умовах система освіти України зазнає кардинальних змін. Відбувається перехід від використання традиційного інформаційно-пояснювального підходу в процесі навчання до діяльнісного, який спрямований на засвоєння не тільки знань, але й зразків і способів діяльності. Саме тому значна увага повинна приділятися розвитку інтелектуальних умінь учнів.
Для хімічної компоненти освітньої галузі „Природознавство” в Державному стандарті базової і повної середньої освіти визначені вимоги до рівня загальної підготовки учнів старшої школи. Серед них, зокрема, названі вміння складати загальну характеристику хімічного елемента, характеризувати властивості неорганічних та органічних речовин, установлювати причинно-наслідкові зв’язки між складом, будовою і властивостями речовини, складати відповідні рівняння хімічних реакцій, здійснювати розрахунки за рівняннями хімічних реакцій, самостійно виконувати хімічні досліди, розв’язувати експериментальні задачі, запобігати шкідливому впливу на довкілля хімічних сполук у повсякденному житті. Однак не виокремлено уміння узагальнювати і систематизувати знання про будову та властивості класів органічних сполук.
У програмі з хімії для класів хіміко-біологічного профілю зазначені прийоми розумової діяльності, без яких ускладнюється або навіть стає неможливим засвоєння знань учнями на достатньому (конструктивному) і високому (творчому) рівнях, а саме: узагальнення і систематизація. Розвиток вище вказаних інтелектуальних умінь впливає, перш за все, на рівень навчальних досягнень школярів. Зазначимо, що для учнів, які обирають хімію для профільного навчання, рівень навчальних досягнень з названої дисципліни є особистісно значущим.
Проблема узагальнення і систематизації знань була і є предметом вивчення багатьох психологів, педагогів та методистів (Г.І. Аверкієва, О.І. Астахов, Н.М. Буринськa, Л.П. Величко, Л.П. Воронінa, В.В. Давидов, Л.В. Зорінa, Р.Г. Івановa, Є.М. Кабановa-Мелер, В.А. Крутецький, Н.І. Лукашова, В.О. Онищук, В.Ф. Паламарчук, М.М. Поспєлов, С.Л. Рубінштейн, Н.А. Талалуєвa, Л.О.Цвєтков, І.М. Чертков, М.Н. Шардаков та ін.).
Цій тематиці присвячені дисертаційні дослідження, в яких висвітлюються різні аспекти даної проблеми, а саме: засоби узагальнення й систематизації знань з природничих дисциплін (Н.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: УЗАГАЛЬНЕННЯ І СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ З ХІМІЇ УЧНІВ ПРОФІЛЬНИХ КЛАСІВ СЕРЕДНЬОЇ ЗАГАЛЬНООСВІТНЬОЇ ШКОЛИ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок