Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ХУДОЖНЬО-ЕСТЕТИЧНІ ЗДОБУТКИ “ПРАЗЬКОЇ ШКОЛИ” В КОНТЕКСТІ ТВОРЧИХ ПОШУКІВ УКРАЇНСЬКИХ КОМПОЗИТОРІВ ГАЛИЧИНИ кінця ХІХ — першої половини ХХ століття

Загрузка...

ХУДОЖНЬО-ЕСТЕТИЧНІ ЗДОБУТКИ “ПРАЗЬКОЇ ШКОЛИ” В КОНТЕКСТІ ТВОРЧИХ ПОШУКІВ УКРАЇНСЬКИХ КОМПОЗИТОРІВ ГАЛИЧИНИ кінця ХІХ — першої половини ХХ століття

Назва:
ХУДОЖНЬО-ЕСТЕТИЧНІ ЗДОБУТКИ “ПРАЗЬКОЇ ШКОЛИ” В КОНТЕКСТІ ТВОРЧИХ ПОШУКІВ УКРАЇНСЬКИХ КОМПОЗИТОРІВ ГАЛИЧИНИ кінця ХІХ — першої половини ХХ століття
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,51 KB
Завантажень:
478
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ДЕРЖАВНА АКАДЕМІЯ КЕРІВНИХ КАДРІВ
КУЛЬТУРИ І МИСТЕЦТВ
БЄДАКОВА Софія Вікторівна
УДК 78.072 (477)
ХУДОЖНЬО-ЕСТЕТИЧНІ ЗДОБУТКИ “ПРАЗЬКОЇ ШКОЛИ”
В КОНТЕКСТІ ТВОРЧИХ ПОШУКІВ
УКРАЇНСЬКИХ КОМПОЗИТОРІВ ГАЛИЧИНИ
кінця ХІХ — першої половини ХХ століття
17.00.01 — теорія та історія культури
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата мистецтвознавства
Київ — 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Київському національному університеті культури і мистецтв.
Науковий керівник: доктор історичних наук, професор
РОЙ Євгеній Євгенійович,
Київський національний університет
культури і мистецтв,
професор кафедри культурології
Офіційні опоненти: доктор мистецтвознавства, професор
ШУЛЬГІНА Валерія Дмитрівна,
Державна академія керівних кадрів
культури і мистецтв,
завідувач кафедри музикології
кандидат мистецтвознавства, професор
НІКОЛАЄВА Лідія Михайлівна,
Львівська державна академія ім.М.В.Лисенка,
професор кафедри концертмейстерства
Провідна установа: Національна музична академія України ім.П.І.Чайковського,
кафедра теорії та історії культури,
Міністерство культури і туризму України, м.Київ.
Захист відбудеться 18.04.2006 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.850.01 у Державній академії керівних кадрів культури і мистецтв (01015, м.Київ, вул.Січневого повстання, 21, корп. 15).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Державної академії керівних кадрів культури і мистецтв (01015, м.Київ, вул.Січневого повстання, 21, корп. 11).
Автореферат розісланий 14.03. 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Овчарук О.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Творчість українських композиторів Галичини кінця ХІХ – першої половини ХХ століття становить цілу епоху в розвитку національної культури. Це – період утвердження самобутності українського мистецтва та значного зростання рівня музичного професіоналізму в цьому регіоні. Вказані тенденції пов’язані з музичною творчістю відомих композиторів-виконавців того часу: В.Барвінського, Н.Нижанківського, М.Колесси, Р.Сімович, С.Туркевич-Лісовської (Тукевич-Лукіянович), З.Лиська та ін. Їх діяльність створила умови для активізації музичного життя на Галичині та надала цілісності процесам опанування тих художньо-естетичних здобутків, які демонструвала європейська мистецька еліта.
Органічною складовою цієї еліти були чеські музиканти, які у своїх творчих пошуках прагнули асимілювати нові прогресивні тенденції часу відповідно до етнонаціональних потреб та iнтересів своєї культури. Одним з найпотужніших центрів тогочасного європейського музичного мистецтва була Прага, і саме досвід празької композиторської школи став тим підґрунтям, на якому відбувалося виховання багатьох українських музикантів. Першим українським випускником Празької консерваторії був В.Барвінський, згодом – М.Колесса, Н.Нижанківський, Р.Сімович, С.Туркевич-Лукіянович, З.Лисько, Є.Цегельський та деякі інші. Проте їхня діяльність в аспекті українсько-чеських зв’язків до цього часу висвітлена недостатньо.
Першими, хто закцентував увагу на значущості для українських композиторів творчих напрацювань музикантів, які її репрезентували, були представники музикознавчої думки 20–30-х років В.Барвінський, М.Грінченко, Б.Залеський, П.Козицький, Б.Кудрик та ін. Наголошуючи на доцільності використання технологій, якими оперували празькі композитори в опрацюванні фольклорних першоджерел, багато хто з них на власному творчому досвіді прагнув довести актуальність такого напряму для посилення зв’язків української народної творчості з професійною (В.Витвицький, З.Лисько).
У 50–60-ті роки ХХ століття з’являються музикознавчі праці біографічного характеру, присвячені творчості окремих композиторів, які працювали у західноукраїнському регіоні наприкінці ХІХ – у першій половині ХХ століття, та узагальнюючі роботи, з аналізом динаміки розвитку окремих мистецьких інституцій (Л.Архімович, Ю.Булка, Л.Кияновська, С.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: ХУДОЖНЬО-ЕСТЕТИЧНІ ЗДОБУТКИ “ПРАЗЬКОЇ ШКОЛИ” В КОНТЕКСТІ ТВОРЧИХ ПОШУКІВ УКРАЇНСЬКИХ КОМПОЗИТОРІВ ГАЛИЧИНИ кінця ХІХ — першої половини ХХ століття

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок