Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Топологія маски: філософсько-антропологічний аналіз

Загрузка...

Топологія маски: філософсько-антропологічний аналіз

Назва:
Топологія маски: філософсько-антропологічний аналіз
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,58 KB
Завантажень:
277
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені В.Н. Каразіна


СЄРОШТАН СВІТЛАНА ІВАНІВНА
УДК 130.2:[111.821:316.663.5]

Топологія маски: філософсько-антропологічний аналіз


09.00.04 – філософська антропологія, філософія культури

Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук

Харків-2007


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі теоретичної і практичної філософії Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор філософських наук, професор
Корабльова Надія Степанівна,
Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна,
професор кафедри теоретичної і практичної філософії.
Офіційні опоненти: доктор філософських наук, професор
Лозовой Віктор Олексійович,
Національна юридична академія України
імені Ярослава Мудрого,
завідувач кафедри культурології;
кандидат філософських наук, доцент
Городиська Ольга Миколаївна,
Національний технічний університет “Харківський політехнічний інститут”,
доцент кафедри філософії.
Захист відбудеться “26” грудня 2007 року о 15.15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .051.06 при Харківському національному університеті імені В.Н. Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, пл. Свободи, 4, ауд. II-49.
З дисертацією можна ознайомитись у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна за адресою: 61077, Харків, пл. Свободи, 4.
Автореферат розісланий “15” листопада 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Українець Л.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження визначають особливості сучасної епохи, якій властиві кардинальні зміни в культурі та бутті людства, небачені раніше темпи й масштаби суспільної динаміки, що торкаються всіх сфер життєдіяльності людини. Людина потрапляє в такі ситуації, коли зміна образів стає невід’ємною складовою комунікативної взаємодії, а соціальні маски перетворили її на актора й по-новому означили соціокультурну ситуацію, названу Гі Дебором “суспільством спектаклю”. Атрибутивною характеристикою людини цього суспільства і є маска, мистецтво носіння якої запобігає руйнації особи в ситуації “футуршоку” (А. Тоффлер). У результаті розвитку від “предмета”, що надягається, до ототожнення із самою людиною у сучасній культурі маска виступає як свідомо конструйований образ людини в просторі соціального і є невід’ємною складовою людського буття. Це зумовлює актуальність теоретичного осмислення тих змін, яких зазнає феномен маски.
Виникаючи на ранніх етапах людської історії, феномен маски (репрезентований архаїчними формами) стає одним із найдавніших способів адаптації людини до навколишнього світу, що згодом у ході розвитку культури трансформується у вищу культурну форму, пов’язану з адаптацією до себе подібних. Тобто природно-необхідна властивість людини адаптуватися виявила себе в ході історії як своєрідна культурна форма – маска. Пристосування як одне з головних завдань культури потребувало все нових форм адаптації людини до умов існування. У сучасному динамічно змінюваному світі, у якому від особистості вимагається ще більш високий ступінь адаптивності та підвищеної соціальної мобільності, людина опиняється перед необхідністю постійного “добудовування” свого Я, соціального й особистісного самовизначення. Логіка буття сучасної людини часом змушує її пристосовуватися до ситуації абсурду (А. Камю), включаючись у “парад масок” (Ф. Ніцше). Маска перестала бути “накладною личиною”, вона розчинилася в тілесній експресії й афективній “лицевості” (Ж. Дельоз, Ф. Гваттарі), у манері поведінки та поданні себе іншим. Людське обличчя стирається, як “слід на піску” (М. Фуко). Маска стала реалією повсякденного життя сучасної людини, котру сучасна соціологія означила як актора, що змінює маски.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Реферат на тему: Топологія маски: філософсько-антропологічний аналіз

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок