Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ІМУНОЛОГІЧНІ ОСНОВИ СТВОРЕННЯ СТІЙКИХ ДО Puccinia recondita Rob. eT Desm. f. sp. tritici Eriks. СОРТІВ ПШЕНИЦІ В УКРАЇНІ

Загрузка...

ІМУНОЛОГІЧНІ ОСНОВИ СТВОРЕННЯ СТІЙКИХ ДО Puccinia recondita Rob. eT Desm. f. sp. tritici Eriks. СОРТІВ ПШЕНИЦІ В УКРАЇНІ

Назва:
ІМУНОЛОГІЧНІ ОСНОВИ СТВОРЕННЯ СТІЙКИХ ДО Puccinia recondita Rob. eT Desm. f. sp. tritici Eriks. СОРТІВ ПШЕНИЦІ В УКРАЇНІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
38,25 KB
Завантажень:
15
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24 
НАЦІОНАЛЬНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ПАНТЄЛЄЄВ ВАСИЛЬ КАРПОВИЧ
УДК 631.524.86:632.4:633.11
ІМУНОЛОГІЧНІ ОСНОВИ СТВОРЕННЯ СТІЙКИХ
ДО Puccinia recondita Rob. eT Desm. f. sp. tritici Eriks. СОРТІВ ПШЕНИЦІ В УКРАЇНІ
06.01.11 – фітопатологія
А в т о р е ф е р а т
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора біологічних наук
Київ - 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в лабораторії імунітету рослин до хвороб Інституту захисту рослин УААН (м. Київ) і на кафедрі фітопатології Харківського державного аграрного університету ім. В.В.Докучаєва (м. Харків).
Науковий консультант – доктор біологічних наук, професор, академік УААН ЛІСОВИЙ Михайло Павлович, директор Інституту захисту рослин УААН.
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук, професор
СЛЮСАРЕНКО Олександр Миколайович,
Одеський національний університет ім. І.І.Мечнікова, професор кафедри ботаніки;
доктор сільськогосподарських наук, професор,
академік УААН і НАН України
СОЗІНОВ Олексій Олексійович,
Інститут агроекології і біотехнології УААН, завідувач відділення агроекобіотехнології;
доктор біологічних наук, професор
МИТРОФАНОВА Ольга Володимирівна,
Державний Нікітський ботанічний сад – Національний науковий центр УААН,
завідувач відділу біотехнології та вірусології рослин.
Провідна установа – Інститут ботаніки ім. М.Г.Холодного НАН України,
відділ мікології, м. Київ
Захист відбудеться 18 червня 2002 р. о 10 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26. 004.02 в Національному аграрному університеті за адресою: 03041, м. Київ, вул. Героїв Оборони 15, навчальний корпус № 3, аудиторія 65.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного аграрного університету за адресою: 03041, м. Київ, вул. Героїв Оборони 13, навчальний корпус № 4, к. 41.
Автореферат розісланий 17 травня 2002 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради В.І.Менджул
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Питання екології і екологічно чистої продукції є однією із головних передумов діяльності сільськогосподарського виробництва. В зв'язку із цим, все більш актуальним є створення стійких до шкідливих організмів сортів і гібридів, у т.ч. і сортів пшениці, стійких до збудника бурої листкової іржі, роль яких як фактора, що обмежує шкодочинність цієї хвороби, загальновизнана. В економічній ситуацiї, яка склалася в Україні, роль стійких сортів зростає і як одного із компонентів, що поліпшує екологічний стан, і як фактора ресурсозберігаючих технологій. Успіх у створенні стійких сортів визначається рівнем розробки науково-методичних основ селекції на імунітет в конкретному регіоні: наявність вичерпних відомостей щодо поліморфізму вірулентності популяцій патогену в зоні районування майбутніх сортів і тенденцій до її змін у просторі і часі, потенційних можливостей мінливості патогену, ефективності і селекційної цінності відомих генів стійкості відносно домінуючих і потенційно небезпечних рас і біотипів збудника хвороби, ступеня забезпеченості ефективними і різноманітними в генетичному відношенні донорами стійкості. В зв’язку із цим, фундаментальні дослідження у цих напрямках є актуальними і знаходять безпосередній вихід в планування селекційних програм і їх успішну реалізацію.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дослідження проводились за науковою тематикою лабораторії імунітету рослин Інституту захисту рослин УААН (1974-1986 рр.) “Вивчити особливості формування властивостей вірулентності популяцій збудників головніших хвороб пшениці і закономірності успадкування стійкості для обґрунтування програм селекції” (06.03) та за тематикою кафедри фітопатології Харківського державного аграрного університету ім. В.В.Докучаєва (1988-1999 рр.) “Розробка i вдосконалення екологiчно безпечних систем захисту сiльськогосподарських культур вiд хвороб в умовах схiдного Лiсостепу України” (номер державної реєстрації 0101U008363).
Мета і задачі досліджень. Мета досліджень - розробка імунологічних основ селекції пшениці на стійкість до збудника бурої листкової іржі.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24 
Реферат на тему: ІМУНОЛОГІЧНІ ОСНОВИ СТВОРЕННЯ СТІЙКИХ ДО Puccinia recondita Rob. eT Desm. f. sp. tritici Eriks. СОРТІВ ПШЕНИЦІ В УКРАЇНІ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок