Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УДОСКОНАЛЕННЯ МЕТОДІВ ОЦІНКИ І ДОБОРУ СЕЛЕКЦІЙНОГО МАТЕРІАЛУ ЦУКРОВИХ БУРЯКІВ НА СТІЙКІСТЬ ПРОТИ ФУЗАРІОЗНОЇ ГНИЛІ

Загрузка...

УДОСКОНАЛЕННЯ МЕТОДІВ ОЦІНКИ І ДОБОРУ СЕЛЕКЦІЙНОГО МАТЕРІАЛУ ЦУКРОВИХ БУРЯКІВ НА СТІЙКІСТЬ ПРОТИ ФУЗАРІОЗНОЇ ГНИЛІ

Назва:
УДОСКОНАЛЕННЯ МЕТОДІВ ОЦІНКИ І ДОБОРУ СЕЛЕКЦІЙНОГО МАТЕРІАЛУ ЦУКРОВИХ БУРЯКІВ НА СТІЙКІСТЬ ПРОТИ ФУЗАРІОЗНОЇ ГНИЛІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,16 KB
Завантажень:
321
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ІНСТИТУТ ЦУКРОВИХ БУРЯКІВ
УКРАЇНСЬКОЇ АКАДЕМІЇ АГРАРНИХ НАУК
КОСТЕНКО ОЛЕНА ІВАНІВНА
 
УДК 633.63: 632.9: 631.52
УДОСКОНАЛЕННЯ МЕТОДІВ ОЦІНКИ І ДОБОРУ СЕЛЕКЦІЙНОГО МАТЕРІАЛУ ЦУКРОВИХ БУРЯКІВ НА СТІЙКІСТЬ ПРОТИ ФУЗАРІОЗНОЇ ГНИЛІ
06.01.05. – селекція рослин
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата сільськогосподарських наук
Київ – 2008


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті цукрових буряків Української академії аграрних наук протягом 1999 –  рр.
Науковий керівник: | Доктор сільськогосподарських наук, професор Перетятько Віктор Гаврилович, Інститут цукрових буряків УААН
Офіційні опоненти: | доктор сільськогосподарських наук, професор Солодюк Наталія Володимирівна, Національний науковий центр “Інститут землеробства” УААН, головний науковий співробітник відділу селекції
кандидат сільськогосподарських наук,
Московчук Валерій Михайлович, Білоцерківський державний аграрний університет, доцент кафедри рослинництва
Захист відбудеться “13” лютого 2008 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.360.01 при Інституті цукрових буряків за адресою: 03141, м. Київ-141, вул. Клінічна, 25, корпус 1.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту цукрових буряків за адресою: 03141, м. Київ, вул. Клінічна, 25, корпус .
Автореферат розісланий “12”січня 2008 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат сільськогосподарських наук Л.І. Сторожик 


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Гнилі коренеплодів цукрових буряків – одна з основних причин зниження врожайності і технологічних якостей. Втрати врожаю від захворювання досягають 20-30%. В кінці 90-х рр. почали висівати гібриди зарубіжної селекції, що спричинило масове ураження посівів цукрових буряків кореневою гнилизною. За останні роки захворювання набуло характеру епіфітотії.
На основі аналізу результатів досліджень провідних вчених у даному напрямі В.М. Шевченка, В.Г. Перетятька, З.О. Пожар, Г.Е. Рассела, В.І. Білай вивчено особливості розвитку збудників гнилей коренеплодів, сформульовано вимоги щодо створення вихідного матеріалу із стійкістю проти фузаріозної гнилі та відпрацьовано методики і етапи оцінки ураженості.
Актуальність теми. Перспективним і надійним методом зниження шкодочинності фузаріозної гнилі є використання стійких проти хвороби сортів і гібридів, що потребує спрямування селекційного процесу в цьому напрямі.
Одним з методів одержання стійких сортів чи гібридів є застосування конвергентних схем схрещування із залученням стійких запилювачів та проведення добору кращих селекційних форм. Для забезпечення таких методів відсутні джерела генів стійкості. Створення стійкого вихідного матеріалу є основним завданням дослідження, які висвітлено в дисертаційній роботі.
Симптоми захворювання буряків фузаріозною гниллю проявляються в пригніченні росту і розвитку рослин. Листки із-за втрати вологи в’януть, жовтіють та гинуть. Коренева система рослин уражується збудниками хвороби грибами з роду Fusarium, що проявляється у вигляді ураження судинної системи коренеплодів та загнивання тканин, це призводить до значних втрат врожаю, тому у геном сучасних гібридів необхідно вводити гени стійкості.
Вдосконалення методів оцінки і добору стійкого селекційного матеріалу цукрових буряків на стійкість проти фузаріозної гнилі є цілком актуальним.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дослідження проводили упродовж 1999-2006 рр. згідно програми науково-дослідних робіт Інституту цукрових буряків УААН 01.04 “Розробити методи створення високопродуктивних гібридів цукрових буряків на стерильній основі, стійких до церкоспорозу та інших хвороб”, що є складовою частиною тематичного плану наукових досліджень науково-технічного плану 01. “Цукрові буряки” (№ державної реєстрації 0196U012876) на 1996-2000 рр.; науково-технічного проекту 01А.08 “Створити вихідні матеріали, стійкі до фузаріозу під час вегетації” (№ державної реєстрації 0101U001240) на 2001-2005 рр.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: УДОСКОНАЛЕННЯ МЕТОДІВ ОЦІНКИ І ДОБОРУ СЕЛЕКЦІЙНОГО МАТЕРІАЛУ ЦУКРОВИХ БУРЯКІВ НА СТІЙКІСТЬ ПРОТИ ФУЗАРІОЗНОЇ ГНИЛІ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок