Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати безкоштовно: ФІЛОСОФСЬКО-МЕТОДОЛОГІЧНІ АСПЕКТИ СУЧАСНОЇ УКРАЇНСЬКОЇ МЕДИЧНОЇ СЕМІОТИКИ

ФІЛОСОФСЬКО-МЕТОДОЛОГІЧНІ АСПЕКТИ СУЧАСНОЇ УКРАЇНСЬКОЇ МЕДИЧНОЇ СЕМІОТИКИ / сторінка 7

Назва:
ФІЛОСОФСЬКО-МЕТОДОЛОГІЧНІ АСПЕКТИ СУЧАСНОЇ УКРАЇНСЬКОЇ МЕДИЧНОЇ СЕМІОТИКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,27 KB
Завантажень:
339
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Історія виникнення та формування медичної термінології перебуває у тісній залежності з поступом наукового медичного знання і відображає його особливості на певних етапах розвитку.
У другому підрозділі „Проблема смислу, знаку та значення медичних термінів” розкриваються сутність таких понять як „знак” та „значення” і обстоюється теза, що у клінічній медицині мають місце насамперед природні знаки (ознаки хвороб) та основна мовна система медичних знаків, термінологічне позначення хвороб та ознак захворювань.
У медицині оперування поняттями передбачає з'ясування їх змісту. Кожен науковий термін необхідно розкрити, з'ясувати його смислове значення, встановити виражений цим терміном зміст поняття, що досягається за допомогою визначення.
У семіотичному плані, так само як у логічному та лінгвістичному, об’єм та зміст ознаки, поняття, слова пов’язані. Для назви, позначення певного предмета чи класу предметів необхідним є знання певного мінімуму ознак, які відрізняють його від інших предметів. Але знання цього мінімуму ознак предмета різними людьми (у залежності від досвіду, освіти, віку, спеціалізації тощо) різні. Тому лікар-початківець та досвідчений клініцист, вживаючи одне й те ж слово („систолічний шум”, „жовтяниця” і тощо), в одному й тому ж екстенсіональному значенні (стосовно одного й того ж хворого), можуть пов’язувати з цим словом різні інтенсіональні значення (тобто різне розуміння суттєвих ознак хвороби та їх зв’язків).
Не слід змішувати об’єктивну ознаку і її знак, ознаку та її об’єктивне значення, значення та позначення, оскільки таке ототожнення досить часто існує й стає джерелом семіотичних помилок.
Потрібно також мати на увазі, що значення ознак є непостійним, воно змінюється з розвитком практики та пізнання. Для того щоб уникнути непорозумінь та неточностей, потрібно розрізняти повсякденне та наукове вживання слів (термінів). Це важливо для клінічної медицини, де неточність значень часто породжується саме відмінностями у рівнях та способах уживання слів, термінів.
У третьому підрозділі „Сучасний стан медичної терміносистеми” увага акцентується на тому, що медична термінологія сьогодні виходить за межі вузькоспеціалізованого спілкування й отримує широке поширення серед різних прошарків населення. Вона являє собою незамкнену систему з властивими саме їй особливостями, хоча й розвивається у руслі загальнонародної мови і їй притаманні загальномовні явища.
Диференціація галузей і спеціалізацій медицини, виникнення нових наукових понять і концепцій, введення новітніх технологій зумовлюють постійний рух у медичній терміносистемі, її громіздкість, складність взаємодії термінологічних підсистем, які входять до її складу. Дійсний стан речей показує, що сучасна медична термінологія обтяжена колосальною кількістю старих та нових термінів загального та спеціального призначення; проблемний характер мають і запозичення з інших мов та нові позначення давно відомих понять. Завдання упорядкування її термінологічного складу вимагає подальшого теоретико-методологічного вивчення термінотворення, дослідження й класифікації термінів, подання їх у вигляді упорядкованої системи.
Третій розділ “Методологічні проблеми семантики і медичної семіотики” присвячено дослідженню проблеми співвідношення семантики і семіотики в медицині, конкретизації та розширенню принципів і можливостей більш чіткого визначення базисних понять медицини та понять клінічної медицини.
У першому підрозділі „Співвідношення семантики та семіотики в медицині” розкривається сутність медичної семіотики як важливої теоретичної галузі знання, яка досліджує особливості знакової системи медицини, проблему значення та позначення. Формулюється положення, що розробка теоретичних питань медичної семіотики з використанням методів загальної семіотики та семантики здатна здійснити значний позитивний вплив на розвиток загальної теорії медицини на сучасному рівні.
Логічне мислення відображається у знаковій понятійній формі, що зумовлює необхідність того, аби зміст понять і термінів адекватно відповідав би об’єктивній реальності, котру вони описують.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: ФІЛОСОФСЬКО-МЕТОДОЛОГІЧНІ АСПЕКТИ СУЧАСНОЇ УКРАЇНСЬКОЇ МЕДИЧНОЇ СЕМІОТИКИ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок