Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати реферат безкоштовно: ФІЛОСОФСЬКО-МЕТОДОЛОГІЧНІ АСПЕКТИ СУЧАСНОЇ УКРАЇНСЬКОЇ МЕДИЧНОЇ СЕМІОТИКИ

ФІЛОСОФСЬКО-МЕТОДОЛОГІЧНІ АСПЕКТИ СУЧАСНОЇ УКРАЇНСЬКОЇ МЕДИЧНОЇ СЕМІОТИКИ / сторінка 8

Назва:
ФІЛОСОФСЬКО-МЕТОДОЛОГІЧНІ АСПЕКТИ СУЧАСНОЇ УКРАЇНСЬКОЇ МЕДИЧНОЇ СЕМІОТИКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,27 KB
Завантажень:
339
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Тут, власне, і виникає знаковий аспект медичної семіотики, що має на меті вивчення медичних термінів, правил утворення і застосування терміносистем і термінів медицини, які дозволяють досягти однозначного опису й розуміння феноменів, що спостерігаються. Медична семіотика включає в себе дослідження мовних знаків, словесних позначень симптомів та хвороб, а також вивчення об’єктивних ознак хвороби та їх відношень, тобто семантику мовних клінічних знаків.
Аналізуючи знакову (мовну) характеристику процесу семіотичного дослідження в медицині, ми бачимо, що лікареві під час виявлення хвороби необхідно позначити її ознаки, симптоми, синдроми знаками (словами) природної національної мови чи медичними термінами. Під час позначення ознак це не є проблемним, оскільки у процесі формування та розвитку будь-якої мови обовязково виникають поняття, які описують ознаки людського організму, а от правильне позначення симптомів, синдромів і нозологічних одиниць виявляється дещо складним. На нашу думку, це є досить важливим моментом для діагностування й лікування хвороби. Саме тут виявляє себе й семантичний аспект, який полягає у розрізненні знакового і предметного значень, що пов’язані з визначенням певного співвідношення між терміном, об'єктом, який він позначає (денотатом), і смислом.
У другому підрозділі „Теоретико-методологічні засади визначення базисних понять медицини: норми і патології, хвороби і здоров'я” уточнюються визначення базисних понять медицини, зокрема, "норми", "патології", "хвороби" та "здоров’я", враховуючи те, що з плином часу змінюються не тільки світоглядні парадигми, а й природничо-наукові, медичні, соціальні уявлення і, власне, розвиток сучасної медицини зумовлює необхідність чіткої формалізації основних понять, термінів.
Доводиться необхідність розкриття змісту поняття "норма" як процесу. Інакше воно перетворюється в застиглу форму, шаблон, який породжує хибні думки при відкритті нових сторін у розвитку об'єктивної норми. Поняття "норма" є історично змінним, оперативним та інструментальним поняттям, яке охоплює весь комплекс внутрішніх саморегулюючих процесів, включаючи насамперед інформаційно-енергетичні, які забезпечують гомеостазис організму, тобто його стійкість у різноманітних умовах внутрішнього та зовнішнього середовища.
Патологію методологічно ми можемо розглядати як порушення структурно-функціональних (морфологічних або фізіологічних) зв’язків між будь-якими системними рівнями організму як цілісної системи, що виявляється у порушенні функцій, які пов’язують цей системний рівень із структурою більш високого рівня, що сприймається як частковий чи загальний патологічний стан організму. При цьому стан організму, що відповідає структурно-функціональній формі в нормі, змінюється на стан, що визначається зміненою патологічною структурно-функціональною формою.
Здоров’я є інтегральним показником функціонального стану організму, в якому всі компоненти врівноважені і упорядковано, взаємопов’язано працюють на загальну ідею активної діяльності, самозбереження та продовження життя. Хвороба – це стан організму, пов’язаний з реактивно-детермінованими змінами оптимальної міри компенсаторно-пристосувальницької саморегуляції організму чи екстремальністю зовнішніх впливів.
У третьому підрозділі „Логіко-аналітичні узагальнення і основні поняття клінічної медицини: симптом, синдром, ознака, маніфестація, клінічна картина хвороби” вирішується проблема характеристики смислу, рівня точності та достовірності основних понять клінічної медицини, в яких формується зовнішній фон хвороби і які поєднують теорію з практичною медициною, зокрема, "симптом", "ознака", "синдром", "симптомокомплекс", "маніфестація", "клінічна картина".
Будь-який симптом – це ознака, знак хвороби, однак ці терміни не є синонімами. Ознакою може бути не лише окремий симптом, а і їх комбінації. Ознаками хвороби у клінічній медицині є те, що так чи інакше характеризує пошкоджену життєдіяльність людського організму у несприятливих умовах внутрішнього та зовнішнього середовища, в чому ті чи інші структурно-функціональні зміни подібні або відмінні за своїм проявом.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: ФІЛОСОФСЬКО-МЕТОДОЛОГІЧНІ АСПЕКТИ СУЧАСНОЇ УКРАЇНСЬКОЇ МЕДИЧНОЇ СЕМІОТИКИ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок