Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Безкоштовно реферат скачати: ФІЛОСОФСЬКО-МЕТОДОЛОГІЧНІ АСПЕКТИ СУЧАСНОЇ УКРАЇНСЬКОЇ МЕДИЧНОЇ СЕМІОТИКИ

ФІЛОСОФСЬКО-МЕТОДОЛОГІЧНІ АСПЕКТИ СУЧАСНОЇ УКРАЇНСЬКОЇ МЕДИЧНОЇ СЕМІОТИКИ / сторінка 9

Назва:
ФІЛОСОФСЬКО-МЕТОДОЛОГІЧНІ АСПЕКТИ СУЧАСНОЇ УКРАЇНСЬКОЇ МЕДИЧНОЇ СЕМІОТИКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,27 KB
Завантажень:
339
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Клініцист використовує виявлені ознаки хвороби лише до того часу, доки знаходить, що вони достатні для розрізнення форм розвитку патологічних змін в організмі. У кінцевому рахунку не окремий симптом, а певний специфічний їх комплекс (синдром чи вся загальна клінічна картина в цілому) є провідною ознакою для розпізнавання захворювання.
Там, де окремі ознаки хвороби виявляють себе багатопланово, невиразно, але у поєднанні з іншими стають зрозумілими та корисними з огляду на прийняття рішення, має місце констеляція симптомів як опорний пункт у розпізнанні хвороби, навколо якого концентрується все знання зовнішнього фону, тобто маніфестації.
Тісна генетична та актуальна єдність симптомів, їх зчеплення та сплетення завдяки внутрішньому зв'язку, який обумовлює саму цілісність констеляції симптомів, і має назву "симптомокомплекс". Поняття ж „синдром” слід вживати лише стосовно групи симптомів, об’єднаних загальним патогенезом, коли етіологічний фактор і закономірна сталість їх сполучення не встановлені, й дана клінічна форма ще не може бути названа хворобою.
У Висновках підводяться підсумки проведеного дослідження, які в узагальненому вигляді формулюються як елементи наукової новизни та основні положення, що виносяться на захист з урахуванням основних теоретичних та науково-практичних проблем сучасної медицини.
Проведений у дисертаційному дослідженні аналіз дозволяє зробити висновок, що філософські розробки і світоглядні принципи не є трансцендентними по відношенню до медицини та не входять як фрагмент до системи медичного знання, а трансформуються у методологічні основи цього виду пізнавальної діяльності. Упродовж усього розвитку медицини філософія сприяла створенню цілісної та адекватної наукової картини життєдіяльності людини, здійснювала синтез знань у медицині. Вона є методологічною інтеграцією, котра забезпечує цілісність та ефективність процесу наукового пізнання в медицині, формуючи вихідні принципи наукового пізнання та надаючи лікареві, як теоретикові, так і клініцисту, багату систему категорій.
Дослідження принципів та підходів до вирішення проблем, які сьогодні стали досить актуальними у клінічній медицині, свідчать, що вони мають комплексний характер і, так чи інакше, - мовну природу. Система науково-практичної медичної інформації, як правило, базується на істинності вихідних основоположень, теоретичних знань, зміст яких фокусується поняттями: “симптомокомплекс”, “синдром”, “нозологічна форма”, “етіологія”, “патогенез”. Будь-яке, навіть найбільш змістовне та предметне твердження про етіологію, патогенез, симптомокомплекс, синдром, по-перше, перериває цілісність процесу хвороби, а по-друге, співвідноситься не з окремими функціональними змінами у власному розумінні слова, а корелює з положеннями, зв’язками та відношеннями. Крім того, у кожному конкретному випадку розпізнання хвороби і прийняття рішення клініцист не може бути впевненим в абсолютній достовірності загального поняття, більш-менш не окресливши зміст термінів, з яких воно складається, хоча істинність загального поняття встановлена суспільно-історичною медичною практикою й пізнанням. Невпорядкованість української медичної термінології на сучасному етапі, її обтяженість значною кількістю термінів загального й спеціального призначення, неточність визначень окремих медичних понять та формулювань теоретичних положень створює значні перешкоди у професійній діяльності лікаря. У результаті недостатнього вивчення смислу й значення термінів, їх деякої абсолютизації, спостерігається прагнення виправити дійсний стан речей, не аналізуючи значення знаків мови медицини. На нашу думку, такий підхід не дає плідного результату.
Важливим завданням сьогодні є виведення медичної терміносистеми на засади національної мовної концепції з урахуванням міжнародної практики термінотворення й вироблення термінологічних стандартів, створення методологічних засад уніфікації медичної терміносистеми, її збагачення за рахунок власних мовних надбань і необхідних на даний час лексичних запозичень.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: ФІЛОСОФСЬКО-МЕТОДОЛОГІЧНІ АСПЕКТИ СУЧАСНОЇ УКРАЇНСЬКОЇ МЕДИЧНОЇ СЕМІОТИКИ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок