Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ СКЛАДУ НАРОДНИХ ЗАСІДАТЕЛІВ У СУДОЧИНСТВІ УКРАЇНИ

Загрузка...

ФОРМУВАННЯ СКЛАДУ НАРОДНИХ ЗАСІДАТЕЛІВ У СУДОЧИНСТВІ УКРАЇНИ

Назва:
ФОРМУВАННЯ СКЛАДУ НАРОДНИХ ЗАСІДАТЕЛІВ У СУДОЧИНСТВІ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,15 KB
Завантажень:
111
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНА ЮРИДИЧНА АКАДЕМІЯ УКРАЇНИ
імені ЯРОСЛАВА МУДРОГО
ІВАНИЦЬКИЙ СЕРГІЙ ОЛЕКСАНДРОВИЧ
УДК 343.161 + 347.962 (477)
ФОРМУВАННЯ СКЛАДУ НАРОДНИХ ЗАСІДАТЕЛІВ У СУДОЧИНСТВІ УКРАЇНИ
Спецiальнiсть 12.00.10 - судоустрiй; прокуратура та адвокатура
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Харків – 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі кримінального процесу та правосуддя Луганського державного університету внутрішніх справ Міністерства внутрішніх справ України
Науковий керівник -
кандидат юридичних наук, доцент Козьяков Ігор Миколайович,
Академія прокуратури України, проректор з наукової роботи.
Офіційні опоненти:
доктор юридичних наук, професор Долежан Валентин Володимирович, Одеська національна юридична академія, професор кафедри організації судових та правоохоронних органів;
кандидат юридичних наук, професор Каркач Павло Михайлович, Національна юридична академія України імені Ярослава Мудрого, професор кафедри організації судових та правоохоронних органів.
Провідна установа –
Київський національний університет імені Тараса Шевченка, кафедра правосуддя юридичного факультету, Міністерство освіти і науки України (м. Київ).
Захист відбудеться “_5_”__жовтня___2006 р. о 9.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.086.03 у Національній юридичній академії України імені Ярослава Мудрого за адресою: 61024, м. Харків, вул. Пушкінська, 77.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національної юридичної академії України імені Ярослава Мудрого за адресою: 61024, м. Харків, вул. Пушкінська, 70.
Автореферат розісланий “_4__”_вересня__ 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В.О. Рум’янцев
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Незалежна Україна взяла незворотній курс на побудову правової, демократичної держави. Невід’ємною складовою цього процесу є здійснення судово-правової реформи, одним із важливих напрямів якої є реалізація положень Конституції України (ст.ст. 124, 127, 129) щодо залучення народу до здійснення правосуддя як народних засідателів.
Визначальною передумовою ефективного функціонування інституту народних засідателів є наявність чітко відрегульованого механізму добору народних засідателів для участі у відправленні судочинства.
Ефективна за радянської доби система виборів народних засідателів виявилася паралізованою в умовах економічної нестабільності та інертного ставлення основної частини населення до виконання громадянських обов’язків, через що з 90-х років минулого століття набули масового поширення порушення строків і черговості виклику засідателів, з’явилися “штатні” засідателі, унаслідок чого вироки нерідко виносилися незаконним складом суду. Реакцією законодавця стало припинення дії розглядуваного інституту на рівні районних (міських) судів (1992 р.) та Верховного Суду України (2001 р.), що, однак, не розв’язало проблеми залучення засідателів до розгляду кримінальних справ в апеляційних судах.
З прийняттям Закону “Про судоустрій України” від 7 лютого 2002 року та запровадженням нової процедури добору народних засідателів основних проблем, як показав досвід її функціонування, вирішено не було, водночас нечіткість і неповнота його положень спричинила нові колізії на практиці. Із набуттям чинності нового ЦПК України та введенням інституту народних засідателів на рівні місцевих судів для здійснення цивільного судочинства різко збільшилася їх чисельність, що значно загострило ситуацію з добору необхідної кількості непрофесійних суддів. З метою вирішення актуальних для вітчизняної юстиції труднощів комплектування судових колегій суддями від народу необхідним є вироблення адекватного реаліям сьогодення науково-обгрунтованого механізму формування складу народних засідателів.
В актуальності теми роботи переконує і ступінь її наукового розроблення, що значною мірою зумовило вибір даної теми як предмета дослідження. Серед українських учених-юристів окремі питання аналізованої тематики розглядали В.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ СКЛАДУ НАРОДНИХ ЗАСІДАТЕЛІВ У СУДОЧИНСТВІ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок