Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОРГАНІЗАЦІЯ СИСТЕМ ЗАХИСТУ ІНФОРМАЦІЇ НА ОСНОВІ МЕТОДІВ НЕЧІТКИХ МНОЖИН

Загрузка...

ОРГАНІЗАЦІЯ СИСТЕМ ЗАХИСТУ ІНФОРМАЦІЇ НА ОСНОВІ МЕТОДІВ НЕЧІТКИХ МНОЖИН

Назва:
ОРГАНІЗАЦІЯ СИСТЕМ ЗАХИСТУ ІНФОРМАЦІЇ НА ОСНОВІ МЕТОДІВ НЕЧІТКИХ МНОЖИН
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,64 KB
Завантажень:
50
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ПРОБЛЕМ МОДЕЛЮВАННЯ В ЕНЕРГЕТИЦІ ІМ. Г.Є. ПУХОВА
Риндюк Вікторія Олександрівна
УДК 004.56.021.2: 510.22
ОРГАНІЗАЦІЯ СИСТЕМ ЗАХИСТУ ІНФОРМАЦІЇ
НА ОСНОВІ МЕТОДІВ НЕЧІТКИХ МНОЖИН
Спеціальність 05.13.21 – системи захисту інформації
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук
Киів – 2003Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному авіаційному університеті.
Науковий керівник - | кандидат технічних наук, доцент
Корченко Олександр Григорович,
Національний авіаційний університет, директор Європейського субрегіонального навчального центру ІСАО з авіаційної безпеки
Офіційні опоненти: | доктор технічних наук, старший науковий співробітник,
Мохор Володимир Володимирович,
Інститут проблем моделювання в енергетиці ім. Г.Є. Пухова НАН України, завідувач відділу
кандидат технічних наук, доцент
Рибальський Олег Володимирович,
Національна академія внутрішніх справ України,
доцент кафедри інформаційних технологій
Провідна установа - | кафедра спеціалізованих комп'ютерних систем, Національний
технічний університет України
"Київський політехнічний інститут"
Захист відбудеться "23" жовтня 2003 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д26.185.01 Інституту проблем моделювання в енергетиці ім. Г.Є. Пухова Національної Академії наук України за адресою: 03164, Київ, вул. Генерала Наумова, 15.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Інституту проблем моделювання в енергетиці
ім. Г.Є. Пухова НАН України.
Автореферат розісланий " 16 " вересня 2003 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
кандидат технічних наук Семагіна Е.П


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Ефективне вирішення ряду проблем у галузі безпеки інформаційних технологій вміщує цілий спектр заходів, з яких можна виділити наступні основні елементи: аналіз загроз; розробка, вибір і застосування заходів та засобів безпеки, адекватних загрозам; їхня експертиза, сертифікація і акредитація; планування та організація дій у непередбачених обставинах.
У різних організаціях (зокрема, урядових) важливим елементом управління ризиком є експертиза як технічне підтвердження того, що заходи безпеки і контролю, підібрані для певного засобу захисту інформації, відповідають стандартам і нормально функціонують.
Поряд з міжнародними стандартами із захисту інформації, стандарти України з технічного захисту інформації (ТЗІ) містять різні критерії оцінювання безпеки інформації, які визначають рівні реалізованих послуг у сукупності з рівнем гарантій.
Особливої уваги під час проведення експертизи ТЗІ на автоматичних телефонних станціях (АТС) заслуговує питання перевірки виконання нормативних гарантій захищеності інформації з метою оцінювання рівня довіри до коректності реалізації системи ТЗІ.
Однак, під час практичного застосування існуючих стандартів, експерти не завжди можуть чітко детермінувати оцінювані параметри, оскільки вони часто представляються в якісній (лінгвістичній) формі, що вносить у процес прийняття рішення елементи нечіткості, розмитості. До того ж, методика якісного оцінювання АТС описана лише загально і немає реального інструменту для її конкретної реалізації.
Практично, два пристрої різних виробників з цілком однаковими відповідними характеристиками знайти досить складно, але з огляду на критерій мінімальності під час визначення рівня гарантій захищеності автоматизованих систем, виникає проблема вибору найкращого варіанту з АТС, які класифікуються за однаковим рівнем при однакових профілях захисту.
Існуюча теоретична база, яка застосовується у галузі безпеки інформації для рішення задач захисту інформаційних ресурсів, є недостатньою. Тому, для ефективного використання даних стандартів додатково потрібна розробка методик оцінювання захищеності інформаційних ресурсів і вибору найкращого варіанту автоматизованої системи, що враховують як невизначеності, так і якісні показники при оцінюванні. Особливої важливості даний факт набуває у випадках, коли повної інформації про систему немає, а вихідні дані, що підлягають обробці, пов'язані із судженнями та інтуїцією людини.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: ОРГАНІЗАЦІЯ СИСТЕМ ЗАХИСТУ ІНФОРМАЦІЇ НА ОСНОВІ МЕТОДІВ НЕЧІТКИХ МНОЖИН

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок