Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> АНГЛІЙСЬКА КОМІЧНА ОПЕРА СЕРЕДИНИ ХХ СТОЛІТТЯ В КОНТЕКСТІ НАЦІОНАЛЬНОЇ ХУДОЖНЬОЇ ТРАДИЦІЇ

АНГЛІЙСЬКА КОМІЧНА ОПЕРА СЕРЕДИНИ ХХ СТОЛІТТЯ В КОНТЕКСТІ НАЦІОНАЛЬНОЇ ХУДОЖНЬОЇ ТРАДИЦІЇ

Назва:
АНГЛІЙСЬКА КОМІЧНА ОПЕРА СЕРЕДИНИ ХХ СТОЛІТТЯ В КОНТЕКСТІ НАЦІОНАЛЬНОЇ ХУДОЖНЬОЇ ТРАДИЦІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
26,18 KB
Завантажень:
96
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
ОДЕСЬКА ДЕРЖАВНА МУЗИЧНА АКАДЕМІЯ
імені А.В.НЕЖДАНОВОЇ
ПЕТРОВА ОЛЬГА ВОЛОДИМИРІВНА
УДК – 782.7(410)
АНГЛІЙСЬКА КОМІЧНА ОПЕРА СЕРЕДИНИ ХХ СТОЛІТТЯ
В КОНТЕКСТІ НАЦІОНАЛЬНОЇ ХУДОЖНЬОЇ ТРАДИЦІЇ
Спеціальність 17.00.03 – Музичне мистецтво
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата мистецтвознавства
Одеса-2006
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі історії зарубіжної музики Національної музичної академії України імені П.І.Чайковського Міністерства культури і туризму України.
Науковий керівник: кандидат мистецтвознавства, професор
Гнатів Тамара Франківна,
Національна музична академія України
імені П.І.Чайковського, кафедра історії
зарубіжної музики (м.Київ)
Офіційні опоненти: доктор мистецтвознавства, професор
Тишко Сергій Віталійович,
Національна музична академія України
імені П.І.Чайковського, зав.кафедри
теорії та історії культури (м.Київ)
кандидат мистецтвознавства, доцент
Гузєєва Валентина Володимирівна,
Одеська державна музична академія
імені А.В.Нежданової, професор кафедри
історії музики та музичної етнографії (м.Одеса)
Провідна установа: Львівська державна музична академія
імені М.В.Лисенка, кафедра історії
музики (м.Львів)
Захист відбудеться “21” червня 2006 року о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 41.857.01 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата наук в Одеській державній музичній академії імені А.В.Нежданової за адресою: 65020, м.Одеса, вул. Новосельського, 63.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Одеської державної музичної академії ім. А.В.Нежданової за адресою: 65020, м. Одеса, вул. Новосельського, 63.
Автореферат розіслано 18 травня 2006 року.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
кандидат мистецтвознавства, доцент А.Д.Черноіваненко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Проблема музичного театру, зокрема опери як жанру, її життєздатності та перспективності – одна з центральних проблем музичного мистецтва ХХ століття, що вирішується повсякчасно і багатоаспектно. Гостра полемічність оперної дискусії обумовлена різкою конфронтацією стильових напрямків, активними та різнобічними пошуками шляхів оновлення європейської опери. Твори у традиціях експресіоністичної драми, натуралістичного, імпресіоністичного напрямків співіснують з неокласицистськими опусами, циклами опер-мініатюр. Активним стає процес відродження дооперних форм (містерій, мораліте), давнього народного синтетичного театру. Оперний жанр збагачується завдяки використанню досягнень сучасного драматичного, епічного театру, кінематографу. У розмаїтій оперній панорамі ХХ століття особливе місце належить жанру комічної опери, який став основною антитезою до так званої “мертвої старої” опери, трактувався як “відносно живий”, поза як створював не піднесено ілюзорний, а правдивий, “знижений” образ дійсності. Актуальність та демократичність комічного оперного жанру, його мобільність у відображенні нових суспільно-історичних та духовно-естетичних процесів, гостра критична спрямованість стали передумовами звернення до нього найвизначніших композиторів минулого століття, серед яких – Р.Штраус, Д.Пуччіні, П.Хіндеміт, Ф.Стравинський, С.Прокоф’єв, Д.Шостакович, Ф.Пуленк, К.Орф, П.Дессау, К.Вайль та ін. Серед великого розмаїття музично-комедійного жанру у ХХ столітті, основаного як на переосмисленні та розвитку традиції (опери-buff, народно-побутової комічної опери), так і на зародженні новаторських явищ, типу ігрового “мікстового”, публіцистичного музичного театру, надзвичайно цікавими та оригінальними завдяки своїй національній самобутності постають опери провідних англійських композиторів цієї доби.
Англійська музична культура посідає особливе місце в контексті європейського музичного мистецтва. Її унікальність полягає у нетиповості та своєрідній “загадковості” процесу становлення та розвитку, “невписаності” у традиційні рамки загальноєвропейської періодизації внаслідок перерваності поступального руху, спричиненої багатьма факторами, які, на жаль, дотепер в повній мірі не досліджені.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: АНГЛІЙСЬКА КОМІЧНА ОПЕРА СЕРЕДИНИ ХХ СТОЛІТТЯ В КОНТЕКСТІ НАЦІОНАЛЬНОЇ ХУДОЖНЬОЇ ТРАДИЦІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок