Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МІЖНАРОДНО-ПРАВОВІ ПРОБЛЕМИ СТВОРЕННЯ ЄДИНОГО МИТНОГО ПРОСТОРУ В АРАБСЬКОМУ РЕГІОНІ

Загрузка...

МІЖНАРОДНО-ПРАВОВІ ПРОБЛЕМИ СТВОРЕННЯ ЄДИНОГО МИТНОГО ПРОСТОРУ В АРАБСЬКОМУ РЕГІОНІ

Назва:
МІЖНАРОДНО-ПРАВОВІ ПРОБЛЕМИ СТВОРЕННЯ ЄДИНОГО МИТНОГО ПРОСТОРУ В АРАБСЬКОМУ РЕГІОНІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,33 KB
Завантажень:
177
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
МОХАМЕД АБДУЛЛА ХАСАН ЯХЛЕФ
УДК 341.23 (53)
МІЖНАРОДНО-ПРАВОВІ ПРОБЛЕМИ
СТВОРЕННЯ ЄДИНОГО МИТНОГО ПРОСТОРУ
В АРАБСЬКОМУ РЕГІОНІ
СПЕЦІАЛЬНІСТЬ 12.00.11. - МІжнародне правО
АВТОРЕФЕРАТ
ДИСЕРТАЦІЇ НА ЗДОБУТТЯ НАУКОВОГО СТУПЕНЯ
КАНДИДАТА ЮРИДИЧНИХ НАУК
КИЇВ - 2001
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка
Науковий керівник кандидат юридичних наук, доцент Козьяков Сергій Юрійович, Інститут міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка, доцент
Офіційні опоненти доктор юридичних наук, професор Висоцький Олександр Федорович, Інститут держави і права ім. В.М.Корецького НАН України, провідний науковий співробітник відділу міжнародного права
кандидат юридичних наук, Літкевич Володимир Сергійович, Юридичне управління ВАТ "Державний експортно-імпортний банк України", начальник відділу по правовому забезпеченню роботи з проблемними кредитами і гарантіями
Провідна установа Національна юридична академія ім. Ярослава Мудрого Міністерства освіти України, м. Харків
Захист відбудеться "03" грудня 2001 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.10 в Інституті міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 04119, м. Київ, вул. Мельникова, 36/1.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: Київ, вул. Володимирська, 58, к. 10.
Автореферат розісланий "02" листопада 2001 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Бурлай Є.В.


Актуальність теми. Економічний, науково-технічний, соціально-політичний і культурний розвиток сучасного світу здійснюється під всезростаючим впливом процесів глобалізації в діяльності держав, міжнародних організацій, а також міжнародних інтеграційних процесів світової економіки в цілому.
Розвиток інтеграції на сучасному етапі відбувається переважно в рамках окремих регіональних об'єднань, розташованих у визначеному географічному ареалі, що зосереджують там свою торговельну і економічну діяльність. Завдяки їх співробітництву і узгодженим діям на світовій арені зміцнюється як їх власна економічна та політична самостійність, так і міжнародний вплив. В світі нараховується вже більше десяти подібних регіональних і субрегіональних економічних блоків, що йдуть шляхом скасування митних та інших видів обмежень у взаємній торгівлі і проголошують своєю кінцевою метою вихід на інтеграційну стадію економічної співдружності.
Арабські країни являються одним із тих регіонів, що найбільше зазнали на собі вплив глобалізації протягом останнього десятиріччя ХХ сторіліття. Під впливом широких геополітичних реформ у світі, пов'язаних, у першу чергу, із падінням “залізної завіси” і зникненням двополюсної структури міжнародних відносин, арабські країни були змушені адаптуватися до нових умов за допомогою прийняття відповідних заходів у внутрішній політиці і розробки стратегії по входженню у світове співтовариство - у зовнішній.
По суті, перетворення означали відкриття можливостей для модернізації економіки відповідно до логіки розвитку ринкових відносин і значного реформування своїх політико-правових інститутів. Лібералізація ж світової торгівлі, що стала результатом успішного завершення Уругвайського раунду переговорів ГАТТ і укладення угоди про створення багатосторонньої організації ВТО, призвела до перегляду арабськими країнами своїх основних концепцій орієнтації (зсередини зовні) і політики (від захисту національних виробників до скасування митних і немитних бар'єрів, а також підвищення конкурентноздатності арабської економіки шляхом створення “транснаціональних механізмів” у рамках політики відкритого регіонализму).
Яскравим результатом змін, що відбулися в регіоні, є актуалізація вже існуючих інтеграційних угод (Ліга арабських держав як приклад регіональної моделі інтеграції, Рада співробітництва арабських держав Перської затоки і Союз Арабського Магрибу - форма субрегіональної інтеграції) і укладення нових угод з метою просування на шляху відкритого регіоналізму, під яким розуміється посилення внутрішньорегіональної залежності, скорочення розриву в рівні розвитку країн, а також підвищення переговорного потенціалу держав арабського регіону на міжнародній арені.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Реферат на тему: МІЖНАРОДНО-ПРАВОВІ ПРОБЛЕМИ СТВОРЕННЯ ЄДИНОГО МИТНОГО ПРОСТОРУ В АРАБСЬКОМУ РЕГІОНІ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок