Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Система судових органів та судочинство Республіки Польща (1918-1939 рр.)

Загрузка...

Система судових органів та судочинство Республіки Польща (1918-1939 рр.)

Назва:
Система судових органів та судочинство Республіки Польща (1918-1939 рр.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,54 KB
Завантажень:
20
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Львівський національний університет
імені Івана Франка
Липитчук Ольга Василівна
УДК 347.97/99(438)“1918/1939”
Система судових органів
та судочинство Республіки Польща
(1918-1939 рр.)
Спеціальність 12.00.01. – теорія та історія держави
і права; історія політичних та правових вчень
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Львів – 2004


Дисертацією
є рукопис
Робота виконана
у Львівському національному університеті імені Івана Франка, Міністерство освіти і науки України
Науковий керівник
кандидат юридичних наук, професор Тищик Борис Йосипович, Львівський національний університет імені Івана Франка, завідувач кафедри історії та теорії держави і права
Офіційні опоненти:
доктор юридичних наук, професор, член-кореспондент АПрН України Святоцький Олександр Дмитрович, головний редактор “Право України”, директор НДІ інтелектуальної власності АПрН України
кандидат юридичних наук, доцент Поліковський Микола Федорович, Львівський юридичний інститут МВС України, завідувач кафедри теорії та історії держави і права
Провідна установа:
Київський національний університет імені Тараса Шевченка,
кафедра теорії та історії держави і права.
Захист відбудеться 18 червня 2004 р. об 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К .051.03 у Львівському національному університеті імені Івана Франка за адресою 79000, м. Львів, вул. Січових Стрільців, 14, ауд. Г-409.
З дисертацією можна ознайомитися у Науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка (79005, м. Львів, вул. Драгоманова, 5).
Автореферат розісланий 12 травня2004 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Луць Л.А.
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Проголошення незалежності Української держави зумовило активізацію державотворчих процесів. Ці процеси спрямовані на побудову демократичного громадянського суспільства та становлення України як рівноправного партнера світової спільноти.
Однією з найважливіших умов досягнення цієї мети є побудова судово-правової системи, яка відповідає новим суспільно-політичним та економічним реаліям; створення законодавства, норми якого відтворюють модель демократичного судочинства; зміцнення судової влади як незалежної гілки, що має охороняти конституційні права і свободи людини як визначальної суспільної цінності. Це вимагає також досягнення рівня міжнародних стандартів правових систем.
Проведення судово-правової реформи в Україні в умовах зростаючої взаємозалежності національних правових систем передбачає всебічне вивчення, поглиблений аналіз, а також використання досвіду та досягнень, нагромаджених світовою спільнотою у створенні національних судових систем. Відтак перед українською юридичною наукою назріла нагальна потреба використання відповідного міжнародного досвіду, що, сподіваємось, дасть можливість створити оптимальну модель судоустрою, зробити судочинство ефективним та справедливим.
Важливим у цьому відношенні для українських правознавців є звернення до вивчення досвіду Польщі. Така необхідність актуалізується і тим, що на сучасному етапі Україна і Польща прагнуть гуманізувати правові системи, зміцнити порядок і законність, гармонізації законодавства з нормами міжнародного права. Це сприяє всебічним науковим контактам учених-правознавців, спільному пошуку вирішення багатьох проблем юридичної науки та узагальненню практики здійснення правосуддя. У цій співпраці особливого значення набуває вивчення досвіду Польської Республіки в організації системи правосуддя у міжвоєнний період. Адже в цей період, відновивши у 1918 р. державну незалежність, Польща приступила до створення та організації в рамках національної держави єдиної судово-правової системи, розв’язуючи проблеми, які на початку 1990-х років постали перед незалежною Українською державою. Такий досвід для державотворчого процесу в Україні є надзвичайно багатим і важливим, оскільки закономірності формування судової системи в міжвоєнній Польщі багато в чому подібні до законотворчих процесів в Україні.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: Система судових органів та судочинство Республіки Польща (1918-1939 рр.)

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок