Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРИНЦИПИ УТВОРЕННЯ НАВЧАЛЬНИХ СЛОВОТВОРЧИХ ТЕРМІНОЛОГІЧНИХ СЛОВНИКІВ (на матеріалі англійської економічної термінолексики)

Загрузка...

ПРИНЦИПИ УТВОРЕННЯ НАВЧАЛЬНИХ СЛОВОТВОРЧИХ ТЕРМІНОЛОГІЧНИХ СЛОВНИКІВ (на матеріалі англійської економічної термінолексики)

Назва:
ПРИНЦИПИ УТВОРЕННЯ НАВЧАЛЬНИХ СЛОВОТВОРЧИХ ТЕРМІНОЛОГІЧНИХ СЛОВНИКІВ (на матеріалі англійської економічної термінолексики)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,46 KB
Завантажень:
193
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Одеський національний університет імені І.І.Мечникова
ГЛОБА Олена Василівна
УДК: 811.111:81'374:81'276.6:33(043)

ПРИНЦИПИ УТВОРЕННЯ НАВЧАЛЬНИХ СЛОВОТВОРЧИХ ТЕРМІНОЛОГІЧНИХ СЛОВНИКІВ
(на матеріалі англійської економічної термінолексики)
Спеціальність 10.02.04 – германські мови
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
 

Одеса – 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі іноземних мов Полтавського університету споживчої кооперації України, Українська спілка споживчих товариств.
Науковий керівник: доктор філологічних наук, професор
Зернова Валентина Костянтинівна,
Українська медична стоматологічна академія,
завідувач кафедри іноземних мов з курсом
латинської мови та медичної термінології.
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
Полюжин Михайло Михайлович,
Ужгородський національний університет,
завідувач кафедри англійської філології;
кандидат філологічних наук, доцент
Голуб Юлія Іванівна,
Запорізький державний університет,
доцент кафедри теорії англійської мови.
Провідна установа: Львівський національний університет ім. І. Франка,
кафедра англійської філології, Міністерство освіти і науки
України, м. Львів.
Захист відбудеться 24.10.2002 року о 1330год. на засіданні спеціалізованої вченої ради, шифр К41.051.02 в Одеському національному університеті імені І.І.Мечникова за адресою: 65058, м. Одеса, Французький бульвар, 24/26, ауд. 91.
З дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці Одеського національного університету імені І.І.Мечникова (65026, м. Одеса, вул. Преображенська, 24)
Автореферат розіслано 20.09.2002р.
Вчений секретар Черноіваненко Є.М. спеціалізованої вченої ради
1
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Дисертаційне дослідження присвячене аналізу процесів словотворення, визначенню механізмів гніздоутворення на матеріалі сучасної терміносистеми економіки англійської мови, розробці принципів укладання навчального словотворчого термінологічного словника. Головною метою такого типу лексикографічного довідника є адекватна репрезентація особливостей творення гнізд споріднених дериватів-термінів. Проблеми вивчення закономірностей об'єднання лексичних одиниць у гнізда за певними спільними ознаками, виявлення загальних та специфічних характеристик таких єдностей привертали увагу багатьох дослідників: Й.Л.Гінзбурга, О.А.Земської, О.С.Кубрякової, І.І.Ковалика, L.Bauer та інших, проте системного аналізу економічної термінолексики англійської мови, яка здатна утворювати гнізда за спільними структурними та семантичними рисами і має функціональну змогу обслуговувати економічну терміносистему, не проводилося.
Науково-технічний прогрес якісно змінює господарську діяльність людини, а це сприяє передусім подальшому розвитку оновленого економічного мислення, виникненню інновацій у межах понятійної системи економіки. Складні комплексні зміни термінологічної бази відбуваються на всіх рівнях мови – фонетичному, лексичному, морфологічному, синтаксичному, стилістичному, що викликає необхідність: 1) удосконалення мовної писемної та усної комунікації, яка повинна спиратися на релевантну термінологічну базу; 2) ретельного дослідження закономірностей функціонування термінологічної системи економіки в сучасному господарському та лінгвістичному середовищі (Зацний, Пахомова, 2001). У зв'язку з цим нові завдання та проблеми постають і перед лексикографією, призначення якої, як зазначають M.Carr, L. Zgusta, M.M.A. Mathews, Д.Ворт, П.Н.Денисов, В.В.Дубічинський та інші, з часом ускладнюється. Незважаючи на факти укладання словотворчих словників у вітчизняній (В.К.Зернова, З.С.Сікорська ) та іноземній лексикографії (Д.Ворт, З.А.Потіха, М.І.Тихонов, О.М.Тихонов), не розроблені принципи утворення навчального словотворчого термінологічного словника (НСТС) для економічної термінолексики англійської мови, який би відображував усі специфічні особливості англійської економічної термінології та закономірності побудови семантико-словотвірних термінологічних гнізд на її базі.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: ПРИНЦИПИ УТВОРЕННЯ НАВЧАЛЬНИХ СЛОВОТВОРЧИХ ТЕРМІНОЛОГІЧНИХ СЛОВНИКІВ (на матеріалі англійської економічної термінолексики)

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок