Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЗАКОНОДАВЧА ВЛАДА В СИСТЕМІ РОЗПОДІЛУ ДЕРЖАВНОЇ ВЛАДИ В УКРАЇНІ

Загрузка...

ЗАКОНОДАВЧА ВЛАДА В СИСТЕМІ РОЗПОДІЛУ ДЕРЖАВНОЇ ВЛАДИ В УКРАЇНІ

Назва:
ЗАКОНОДАВЧА ВЛАДА В СИСТЕМІ РОЗПОДІЛУ ДЕРЖАВНОЇ ВЛАДИ В УКРАЇНІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,49 KB
Завантажень:
351
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ДЕРЖАВИ І ПРАВА ім. В. М. КОРЕЦЬКОГО
ФЕДОРЕНКО ГАЛИНА ОЛЕКСАНДРІВНА
УДК 342.52
ЗАКОНОДАВЧА ВЛАДА
В СИСТЕМІ РОЗПОДІЛУ ДЕРЖАВНОЇ ВЛАДИ В УКРАЇНІ
Спеціальність 12.00.02 - конституційне право
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Київ - 2000
Дисертацією є рукопис
Робота виконана у відділі конституційного права і місцевого самоврядування Інституту держави і права ім. В. М. Корецького НАН України
Науковий керівник: доктор юридичних наук, професор
Погорілко Віктор Федорович,
завідуючий відділом конституційного права
і місцевого самоврядування
Інституту держави і права ім. В. М. Корецького
НАН України
Офіційні опоненти:
доктор юридичних наук, професор,
Фрицький Олег Федорович,
завідуючий кафедрою
Української академії внутрішніх справ, м.Київ
кандидат юридичних наук, професор,
Корнієнко Микола Іванович,
суддя Конституційного Суду України
Провідна установа:
Київський університет ім. Тараса Шевченка,
юридичний факультет,
кафедра конституційного
і адміністративного права
Захист відбудеться 24 листопада 2000 р. о 17 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.236.03 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора юридичних наук в Інституті держави і права ім. В. М. Корецького НАН України за адресою: 01001 м.Київ, вул. Трьохсвятительська, 4.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці інституту.
Автореферат розісланий 24 жовтня 2000 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Усенко І. Б.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Спираючись на багатовікову історію українського державотворення, Конституція України 1996 р. проголосила нашу державу демократичною, соціальною, правовою і на першому місці в структурі Основного Закону закріпила саме Верховну Раду, єдиний орган законодавчої влади в Україні.
За час, що минув з моменту прийняття Конституції, Верховна Рада України пройшла складний шлях свого становлення. Цей процес, що, у свою чергу, став продовженням історії розвитку вітчизняного парламентаризму, ще не завершений, оскільки практика застосування положень Основного Закону України 1996 р. однозначно засвідчила те, що без вирішення проблем, пов'язаних з визначенням місця та призначення законодавчої влади в системі розподілу державної влади в Україні, і, передусім, без розроблення досконалого механізму співпраці Верховної Ради України з іншими видами державної влади, неможливо позбутися гальмування демократичних перетворень, як в державі, так і в суспільстві.
За період становлення незалежності України, спираючись на досягнення світової державно-правової науки, істотний внесок у теоретичне розроблення вчення про законодавчу владу, як один із видів державної влади в Україні, зробили відомі вітчизняні вчені-державознавці Л.Т. Кривенко, В.Ф. Опришко, В.Ф. Погорілко, А.О. Селіванов, Є.А. Тихонова, Ю.М. Тодика, В.М. Шаповал, Ю.С. Шемшученко та інші.
Водночас в умовах конституційного реформування інститутів публічної влади в нашій державі для проблем, пов'язаних з вдосконаленням механізму взаємодії законодавчої влади з іншими видами державної влади, з визначенням місця та призначення законодавчої влади в системі розподілу державної влади в Україні, характерна відсутність спеціальних грунтовних досліджень, за винятком наукових статей та окремих виступів на науково-практичних конференціях.
Актуальність та недостатня дослідженість зазначених проблем зумовили вибір теми цього дисертаційного дослідження.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертація виконана як розділ науково-дослідницької роботи відділу конституційного права та місцевого самоврядування Інституту держави і права ім. В.М. Корецького НАН України. Автор брала участь у обговоренні проблем, пов'язаних з виконанням науково-дослідних робіт, базових для підготовки та подання даної дисертаційної роботи. Зокрема, це науково-дослідна робота "Теоретичні проблеми реалізації нової Конституції України" (№ держ.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: ЗАКОНОДАВЧА ВЛАДА В СИСТЕМІ РОЗПОДІЛУ ДЕРЖАВНОЇ ВЛАДИ В УКРАЇНІ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок