Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЦЕНТРАЛЬНА ГЕМОДИНАМІКА І ЇЇ ВЕГЕТАТИВНА РЕГУЛЯЦІЯ В МОЛОДИХ ЗДОРОВИХ ОСІБ ПРИ РІЗНИХ ТИПАХ ПОГОДИ

Загрузка...

ЦЕНТРАЛЬНА ГЕМОДИНАМІКА І ЇЇ ВЕГЕТАТИВНА РЕГУЛЯЦІЯ В МОЛОДИХ ЗДОРОВИХ ОСІБ ПРИ РІЗНИХ ТИПАХ ПОГОДИ

Назва:
ЦЕНТРАЛЬНА ГЕМОДИНАМІКА І ЇЇ ВЕГЕТАТИВНА РЕГУЛЯЦІЯ В МОЛОДИХ ЗДОРОВИХ ОСІБ ПРИ РІЗНИХ ТИПАХ ПОГОДИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,94 KB
Завантажень:
389
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ФІЗІОЛОГІЇ ім. О.О. БОГОМОЛЬЦЯ
ПАПІНКО Ігор Ярославович
УДК: 613.16 - 02 : 612.13 + 612.82] - 053.81.
ЦЕНТРАЛЬНА ГЕМОДИНАМІКА І ЇЇ ВЕГЕТАТИВНА РЕГУЛЯЦІЯ В МОЛОДИХ
ЗДОРОВИХ ОСІБ ПРИ РІЗНИХ ТИПАХ ПОГОДИ
14.03.03 - нормальна фізіологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ - 2002


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Тернопільській державній медичній академії ім. І.Я. Горбачевського.
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор Вадзюк Степан Несторович, Тернопільська державна медична академія ім. І.Я. Горбачевського МОЗ України, завідувач кафедри нормальної фізіології, Тернопіль.
Офіційні опоненти:
1. Доктор медичних наук, професор Замостьян Віталій Павлович, Києво-Могилянська академія, завідувач кафедри екології, Київ;
2. Доктор медичних наук, Нещерет Олександр Павлович, Інститут ендокринології та обміну речовин ім. В.П. Комісаренка АМН України, провідний науковий співробітник лабораторії нейроендокринної регуляції і кровообігу, Київ.
Провідна установа: Національний медичний університет ім. О.О. Богомольця МОЗ України, Київ.
Захист відбудеться 11 червня 2002 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.198.01 при Інституті фізіології ім. О.О. Богомольця НАН України за адресою: 01024, м. Київ, вул. Богомольця, 4.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту фізіології ім. О.О.Богомольця НАН України за адресою: 01024, м. Київ, вул. Богомольця, 4.
Автореферат розісланий “7” травня 2002 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор біологічних наук З.О. Сорокіна-Маріна


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. З середини двадцятого століття роботи із дослідження впливу геліо-гео-метеорологічних факторів на організм людини проводяться під егідою ЮНЕСКО в рамках вивчення проблеми “Біометеорологія” (Григорьев И.И. и соавт.). Особливо актуальними ці дослідження стали протягом останнього десятиліття в зв’язку з розвитком глобальних змін клімату, спричинених парниковим ефектом промислових викидів в атмосферу і руйнуванням озонового шару Землі. Вважається, що на фоні цих загальноземних кліматичних змін, прояви метеотропних реакцій будуть більш відчутнішими і охоплюватимуть значну частину населення. Таке бачення проблеми і зумовило те, що в ряді країн, зокрема в Російській Федерації активно розробляються і впроваджуються програми досліджень впливу цих явищ на здоров’я, працездатність і життєдіяльність людини (Медведев В.И., Сороко С.И., 1992, Зараковский Г.М. и соавт., 1992).
Найбільш широко вивчалися прояви метеопатій у хворих людей (Свирепова Т.И., 1991, Григорьев И.И. и соавт., 1997). У цієї категорії метеотропні реакції зустрічаються у 75-95 %. Проте на зміну погоди реагують не тільки хворі люди, а також практично здорові, про що свідчать результати проведених досліджень (Андронова Т.И. и соавт., 1982, Мазурин А.В., Григорьев К.И., 1990, Овчарова В.Ф., 1991). При цьому поширеність метеотропних реакцій у здорового дорослого населення сягає 40-60 %.
Встановлено, що однією із перших на дію несприятливих погодних факторів реагує вегетативна нервова система, що відповідно викликає зміну діяльності серцево-судинної системи і практично всіх органів і систем та організму в цілому (Колосова О.А., Миндлина Г.Э., 1987, Давыдова О.В. и соавт., 1995). Тому вивчення змін стану центральної гемодинаміки і вегетативної регуляції серцевої діяльності при різних типах погоди є доцільним як з точки зору встановлення механізмів розвитку метеотропних реакцій, так і для пошуку ефективних шляхів для їх попередження.
У літературі наводяться дані про особливості реагування серцево-судинної системи в людей із ішемічною хворобою серця та гіпертонічною хворобою при дії окремих елементів погоди (Зырянова Т.М. и соавт., 1990, Гасанов Н.А., 1990,). Менше досліджувалися особливості перебігу цих захворювань у результаті впливу всього погодного комплексу, який входить у поняття “тип погоди”. Проте, недостатньо уваги приділено вивченню особливостей стану серцево-судинної системи у практично здорових людей при різних типах погоди, хоча вони складають основну частину працездатного населення.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: ЦЕНТРАЛЬНА ГЕМОДИНАМІКА І ЇЇ ВЕГЕТАТИВНА РЕГУЛЯЦІЯ В МОЛОДИХ ЗДОРОВИХ ОСІБ ПРИ РІЗНИХ ТИПАХ ПОГОДИ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок